۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶
کد مطلب : ۴۶۸۴۵
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

فرصت طلایی مقابله با کرونای انگلیسی بسیار محدود است/هر نشانه بیماری باید کرونای جهش‌یافته قلمداد شود

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: مردم هر علائمی که در خودشان احساس می‌کنند، کرونا و از نوع جهش‌یافته آن قلمداد کنند چون ما فرصت بسیار بسیار محدودی در زمینه کرونای جهش‌یافته داریم و این ویروس در عرض کمتر از ۲۴ تا ۷۲ ساعت می‌تواند فرد را از حالت کاملا پایدار، قوی و سالم ناتوان کند و مردم فرصت طلایی مقابله با این بیماری را از دست ندهند.
فرصت طلایی مقابله با کرونای انگلیسی بسیار محدود است/هر نشانه بیماری باید کرونای جهش‌یافته قلمداد شود
سید راشد جزایری معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شهرکرد در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: در سالگرد ورود کرونا به چهارمحال و بختیاری شاهد مثبت شدن نتیجه دو مورد از سه مورد نمونه‌ ارسال شده به تهران برای تشخیص و یک مورد که در عتبات در کشور عراق حضور داشت و در نقاهتگاه مرزی شناسایی شد هستیم و به این ترتیب این استان هم به‌عنوان هجدهمین استان در لیست استان‌های آلوده به کرونای انگلیسی قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به اثبات جهش ویروس در چهارمحال و بختیاری و چرخش آن بین مردم، می‌طلبد که اقدامات لازم توسط مردم و مسئولان صورت پذیرد.

جزایری با بیان اينکه از این سه نفر، دو نفر در بخش‌های ایزوله بیمارستان و یک نفر هم در قرنطینه به سر می‌برد یادآور شد: برای تمامی اطرافیان این بیماران تست انجام شده است که خوشبختانه موردی مشاهده نشده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد اضافه کرد: آنچه که مسلم است و باید بپذیریم این است که چرخش ویروس در این استان به اثبات رسیده و هر نوع ابتلا به کرونا باید از نوع جهش‌یافته قلمداد شود.

وی با اشاره به اینکه لازم است موارد مربوط به قرنطینه و ایزولاسیون نسبت به قبل با شدت بیشتری ادامه پیدا کند گفت: در ستاد کرونای استان که به ریاست استاندار برگزار شد تصمیمات جدیدی اتخاذ شد، ازجمله کنترل مبادی ورودی و خروجی استان که باید با شدت بیشتری در شهرستان‌های لردگان، اردل و کوهرنگ صورت پذیرد.

جزایری خاطرنشان کرد: تجمعات و برگزاری عروسی‌ها و مراسمات عزا و جلسات در ادارات، باید محدود و ممنوع شود، همچنین تجمع بیشتر از ۳۰ درصد ظرفیت یک محل به‌هیچ‌وجه نباید وجود داشته باشد، جلسات بیش از یک ساعت نباید برگزار شود .

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تاکید کرد: مردم هر علائمی که در خودشان احساس می‌کنند، کرونا و از نوع جهش‌یافته آن قلمداد کنند چون ما فرصت بسیار بسیار محدودی در زمینه کرونای جهش‌یافته داریم و این ویروس در عرض کمتر از ۲۴ تا ۷۲ ساعت  می‌تواند فرد را از حالت کاملا پایدار، قوی و سالم ناتوان کند و مردم فرصت طلایی مقابله با این بیماری را از دست ندهند.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

ساعت:

۱۰:۴۰:۰۰

1 Mar 2021