۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۹
کد مطلب : ۵۲۹۶۸
مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری:

۱۳۶ پروانه استاندارد اجباری و تشویقی در چهارمحال و بختیاری تمدید شد

مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری گفت: ۱۲۵ فقره پروانه استاندارد اجباری و ۱۱ فقره پروانه استاندارد تشویقی در چهارمحال و بختیاری تمدید شده است.
۱۳۶ پروانه استاندارد اجباری و تشویقی در چهارمحال و بختیاری تمدید شد
به گزارش جهانبین نیوز؛  مهدی پژوهش ظهر چهارشنبه در شورای استاندارد چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: استاندارد نقش مهمی در زندگی، ایمنی و سلامت انسان دارد که این مهم در سال‌های اخیر در کشور پُررنگ نبوده است.

وی افزود: استاندارد باید در تک‌تک لایه‌های نظام وارد شود و مورد توجه قرار گیرد. 

پژوهش افزود: در بسیاری از شهرهای کشور مکانی به نام استاندارد نامگذاری شده است ولی در این استان این موضوع محقق نشده است، بنابراین پیشنهاد می‌شود چهارراه منتهی به بلوار طالقانی که با همین عنوان مشهور است به نام استاندارد نامگذاری شود. 

مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: امسال ۴۵ فقره استاندارد اجباری و ۲ فقره استاندارد تشویقی در این استان صادر شد. 

پژوهش عنوان کرد: از ابتدای سال جاری ۵۲ پروانه استاندارد اجباری و دو مورد پروانه استاندارد تشویقی در چهارمحال و بختیاری لغو شده است، همچنین ۱۲۵ فقره پروانه استاندارد اجباری و ۱۱ فقره پروانه استاندارد تشویقی در این استان تمدید شده است. 

وی خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ تعداد ۶۹۷ و یک هزار و ۱۹ مورد نمونه‌برداری بازرسی توسط اداره‌کل استاندارد چهارمحال و بختیاری از واحدهای تولیدی در سطح استان انجام شده است. 

مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: انجام ۴۹۸ بازرسی از پارک‌ها و شهربازی‌ها، ۲۰۰ مورد از باسکول‌های نقلیه، ۳۲۰ مورد از گواهینامه‌های آسانسورها، یک هزار مورد آزمون از نازل‌های عرضه سوخت، سه مورد بازرسی از خانه سالمندان، ۲۴ مورد از خدمات پستی، ۷۶ مورد از مدرسه و سه مورد از هتل‌ها در استان و... از دیگر اقدامات انجام گرفته از ابتدایی سال جاری است. 

پژوهش بیان کرد: در قالب طرح پایش کم‌فروشی در محصولات بسته‌بندی ۴۵ واحد تولیدی ارزیابی شد، از این تعداد ۳۳ مورد انطباق داشتند، ۱۲ مورد کم‌فروشی اعلام شد که بعد از تذکرهای داده شده روند اصلاح شد. 

وی تاکید کرد: در طرح ذکر شده وزن و کمیت محصولات مدنظر است و کیفیت و قیمت مورد توجه نیست ، واحدهای تولیدی که استاندارد اجباری و تشویقی دارند مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفتند و ۳۹.۵ درصد خطا در وزن اجناس گزارش شده است. 

مدیرکل استاندارد چهارمحال و بختیاری یادآور شد: این استان درزمینه راه‌اندازی پژوهشگاه استاندارد موفق نبود و حتی قرار شد دستگاه‌های با تکنولوژی بالا به تهران بازگرداننده شوند اما با پیگیری‌های انجام گرفته مقرر شد پژوهشگاه آب و محیط زیست در استان دائر شود، همچنین آزمایشگاه مرجع آب نیز به استان داده شد، این یعنی کیفیت و استاندارد آب‌های بسته‌بندی مشمول استانداردهای اجباری در کل کشور در این آزمایشگاه انجام شود.

انتهای پیام/۱۰۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

چهارشنبه ۳ اسفند ۱۴۰۱

ساعت:

۱۶:۲۰:۱۹

22 Feb 2023