۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
کد مطلب : ۴۶۸۸۳
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری؛

نیازمندان را در روزهای آخر سال فراموش نکنیم/ اقلام ضروری و پوشاک، عمده نیاز خانوارهای نیازمند

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری گفت: جشن نیکوکاری همه‌ساله در هفته احسان و نیکوکاری برگزار می‌شود و با توجه به اینکه بیشترین نیاز خانوارها کالاها ضروری و پوشاک است، مردم کمک‌های خیرخواهانه خود را در این زمینه‌ها اهدا کنند.
نیازمندان را در روزهای آخر سال فراموش نکنیم/ اقلام ضروری و پوشاک، عمده نیاز خانوارهای نیازمند
حمید محمدی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: کمیته امداد به‌عنوان دومین نهاد انقلابی، 22 روز بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به‌منظور رسیدگی به امور نیازمندان با حکم امام خمینی (ره) تأسیس و تشکیل شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 41 هزار خانوار، معادل 15 درصد از خانواده‌ها در چهارمحال و بختیاری و در قالب 96 هزار نفر، تحت حمایت همه‌جانبه کمیته امداد امام خمینی (ره) این استان هستند، افزود: اولویت حمایت‌های کمیته امداد از ایتام است، هم‌اکنون 4 هزار و 900 نفر از ایتام که فاقد پدر هستند تحت پوشش قرار دارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری ادامه داد: مورد بعدی محسنین هستند، یعنی آن دست از خانواده‌هایی که سرپرست دارند اما سرپرست آن‌ها به دلایل مختلف بیماری، از کار افتادگی و.... نمی‌تواند نقش اقتصادی خود را ایفا کند که به‌عنوان جامعه شاخص، تحت پوشش کمیته امداد قرار دارند.

محمدی با تأکید بر اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) در همه سرفصل‌های نیازمندی خانواده‌ها برنامه‌های حمایتی دارد، عنوان کرد: جشن نیکوکاری همه‌ساله در هفته احسان و نیکوکاری و تقریباً روزهای پایانی سال به‌منظور تأمین معیشت خانواده‌های نیازمند برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب جشن نیکوکاری پایگاه‌های ثابت و سیار در شهرها و روستاها پیش‌بینی شده است، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شرایط خاص به‌واسطه شیوع بیماری کرونا، از برپایی پایگاه‌های فیزیکی در سطح شهرها و روستاها خودداری شد و جشن نیکوکاری به‌صورت مجازی برگزار می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: 18 اداره کمیته امداد در سطح استان، 92 مرکز نیکوکاری وابسته به کمیته امداد و کلیه میعادگاه‌های نماز جمعه در هفته احسان و نیکوکاری و به‌صورت شاخص در روزهای 13، 14 و 15 اسفندماه با شعار "عیدی برای همه" برای دریافت کمک‌های نقدی و کالایی هم استانی‌های نوع‌دوست پیش‌بینی شده است.

محمدی یادآور شد: بیشترین نیاز خانوارها کالاها و اقلام ضروری برای شب عید و پوشاک است، لذا درخواستمان از شهروندان چهارمحال و بختیاری، خیرین و نیکوکاران این است که با مراجعه به مراکز ذکر شده کمک‌های نقدی و کالایی خود را اهدا کنند.

 وی تصریح کرد: همچنین به‌منظور جلوگیری از تجمع مردم در پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی، کد دستوری #38*1*8877* پیش‌بینی شده است که افراد می‌توانند بعد از شماره‌گیری این کد با انتخاب استان و حتی شهرستان موردنظر، کمک‌های نقدی خود را به نیازمندان اهدا کنند.

انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

ساعت:

۱۰:۱۷:۳۹

4 Mar 2021