۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۳:۵۶
کد مطلب : ۵۶۵۸۰
هم‌زمان با عید مبعث صورت گرفت؛

دیدار سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب

صبح امروز جمعی از مسئولان نظام، نمایندگان و سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.
دیدار سفرای کشورهای اسلامی با رهبر انقلاب
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهانبین نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری؛ در خجسته عید مبعث حضرت ختمی‌مرتبت محمد مصطفی (ص)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، سفرا و نمایندگان کشورهای اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم، اجابت دعوت و بعثت نبوی را باعث رشد و سعادت دنیوی و اخروی خواندند و با اشاره به حادثه تلخ غزه و ادامه جنایت‌های رژیم صهیونیستی گفتند: مصیبت غزه، مصیبت بشریت است و نشان می‌دهد نظم کنونی جهانی کاملاً باطل و غیرقابل‌دوام است و از بین خواهد رفت.
 
رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تبریک عید مبعث به ملت ایران و همه مسلمانان، بعثت را مبارک‌ترین و بزرگ‌ترین حادثه تاریخ بشریت خواندند و گفتند: با بعثت پیامبر اعظم، نسخه کامل و نهایی و همیشگی سعادت دنیوی و اُخروی بشر ارائه شد.
 
ایشان سر برآوردن بعثت در محیط ظلمانی و سراسر کجی و انحراف جاهلیت و آشکارشدن نشانه‌های انحراف و سقوط در همه تمدن‌های بزرگ آن روز جهان را حادثه‌ای خارق‌العاده برشمردند و افزودند: برنامه بعثت باز کردن راه ارتباط بشر محصور در چارچوب تنگ مادی با عالَم غیب و اولویت یعنی ایمان و سپس تزکیه انسان یعنی تعالی و رشد دادن او از طریق رفع نواقص و زدودن زشتی‌ها، بدی‌ها و باطل است.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، تزکیه را حرکتی فراگیر برای اصلاح امور فرد و جامعه در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و نفی انواع بی‌عدالتی و فاصله‌های طبقاتی خواندند و گفتند: تزکیه، زمینه تعلیم انسان و جامعه را فراهم می‌کند تا با غنی‌سازی جامعه از لحاظ معرفت و معنویت، انسانِ تراز اسلام ساخته شود.
 
ایشان با استناد به آیات قرآن کریم، بعثت و دعوت نبی اکرم را امری جاری و دائمی برای همه زمان‌ها دانستند و گفتند: هم‌اکنون نیز پیغمبر اکرم (ص) در حال تعلیم و تزکیه است؛ یعنی همچنان که آن روز مردم را به دوری از بت‌ها دعوت کردند امروز نیز همان خطاب و دعوت وجود دارد.
 
رهبر انقلاب، مبارزه با نفس و شکستن بت هواهای نفسانی را اولین گام در اجابت دعوت پیامبر اکرم خواندند و افزودند: اینکه برخی می‌گویند برای اصلاح دنیا، اول باید خود و جامعه خود را اصلاح کنید حرف درستی است چرا که نشان‌دادن ارائه یک نمونه اصلاح شده به دنیا موجب جذب دیگران به آن نمونه و الگو می‌شود.
 
ایشان تحقق انقلاب اسلامی را نتیجه اجابت پیام بعثت و دعوت امام بزرگوار از طرف مردم خواندند و گفتند: در ادامه هم مردم ما به توفیق و فضل پروردگار حرکت خود را در مسیر درست ادامه داده‌اند و تا هر زمان که اجابت دعوت پیغمبر ادامه داشته باشد، رشد و پیشرفت که فقط هم رشد معنوی و اُخروی نیست ادامه دارد و می‌توان به بهترین نمونه زندگی دنیوی و اُخروی دست‌یافت.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رواج ظلم و حق‌کشی در جهان امروز، رهایی از این وضع و بهبود زندگی مردم دنیا را در گرو اجابت دعوت پیامبر و استفاده از تزکیه و تعلیم نبوی دانستند و افزودند: مسئولیت ما خودسازی و نشان‌دادن اداره کشور بر اساس الگوی اسلام است که در این زمینه موفقیت‌هایی داشته‌ایم که در دنیا تأثیرگذار بوده و البته کوتاهی‌هایی هم داشته‌ایم.
 
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانشان با اشاره به استمرار مصیبت غزه، آن را مصیبت دنیای اسلام و بلکه همه بشریت، و نشان‌دهنده اوج بطلان نظم کنونی جهانی خواندند و خاطرنشان کردند: امروز آمریکا، انگلیس و بسیاری از کشورهای اروپایی و دنباله‌روهای آنها پشت‌دست‌های جنایت‌کار و به خون‌آلوده رژیم صهیونیستی قرار دارند که از همین‌جا می‌توان فهمید نظم کنونی جهان نظمی باطل و غیرقابل‌دوام است و از بین خواهد رفت.
 
ایشان، بمباران بیمارستان و کشتار نزدیک به ۳۰ هزار تن از مردم  غزه را باعث رسوایی فرهنگ و تمدن غربی دانستند و افزودند: پشت سر این جنایت‌ها پول، تسلیحات و کمک‌های سیاسی آمریکا است و چنان‌که خود صهیونیست‌ها اعتراف کردند بدون تسلیحات آمریکایی یک روز هم قادر به ادامه جنگ نبودند؛ بنابراین آمریکایی‌ها نیز مجرم و مسئول این حادثه تلخ هستند.
 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای راه‌حل پایان بحران غزه را کنار کشیدن قدرت‌های بزرگ جهانی و طرف‌دار غرب از این قضیه خواندند و گفتند: مبارزان فلسطینی خود قادر به اداره میدان هستند همچنان که تا امروز نیز با اداره صحنه، ضربه سختی به آنها وارد نشده است.
 
ایشان با تأکید بر اینکه وظیفه دولت‌‌ها قطع کمک‌های سیاسی، تبلیغاتی، تسلیحاتی و عدم ارسال کالاهای مصرفی به رژیم صهیونیستی است، خاطرنشان کردند: وظیفه ملت‌‌ها فشارآوردن به دولت‌ها برای انجام این وظیفه بزرگ است.
 
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رئیسی رئیس‌جمهور در سخنانی با بیان اینکه حادثه بعثت، تجلی اعظم بزرگ‌ترین نعمت خداوندی یعنی نعمت هدایت است، دعوت پیامبر اکرم (ص) به یگانه‌پرستی را توأم با دعوت به اندیشه‌ورزی، عدالت و ارزش‌های الهی برشمرد و با اشاره به تقارن دهه فجر با عید مبعث، گفت: اجابت دعوت امام خمینی به بندگی خدای متعال و مبارزه با فقر، فساد و تبعیض از طرف مردم ایران جلوه‌ای از اجابت پیام بعثت نبوی است.
 
رئیس‌جمهور، همچنین نسل‌کشی و کودکشی در غزه را موجب رنگ‌باختن تمام ادعاهای حقوق بشری قدرت‌های غربی و نشانه آشکار ناکارآمدی سازمان‌های بین‌المللی دانست و افزود: یقین داریم خون شهدای غزه و فلسطین، پایان رژیم صهیونیستی و نظم ناعادلانه کنونی را رقم خواهد زد.
 
آقای رئیسی، سیاست‌ها و برنامه‌های داخلی دولت را در جهت گسترش عدالت، جبران عقب‌ماندگی‌ها و بهبود وضع اقتصادی خواند و تأکید کرد: تنها راه‌حل مشکلات، تکیه بر اراده داخلی است و دولت برای حل مسائل کشور، نگاهی به دست بیگانگان ندارد.
 
بخش‌هایی از بیانات رهبر انقلاب در این دیدار:
 
تبریک عرض می‌کنم عید شریف و بزرگ مبعث را به همه ملت ایران و به همه مسلمانان عالم. عید مبعث یادآور بزرگ‌ترین حادثه‌ تاریخ است.
 
با جرئت می‌توان گفت که مبارک‌ترین و بزرگ‌ترین حادثه‌ای که در دنیا در طول تاریخ برای بشریت اتفاق افتاده، بعثت نبی مکرم اسلام است.
 
نسخهٔ کامل، نهایی و همیشگی و دائمی سعادت بشر، چه سعادت دنیا، چه سعادت آخرت در بعثت ارائه شد.
 
* امروز ما مخاطب بعثتیم. بعثت در میان ما هم هست. یعنی همین حالا نبی مکرم اسلام در حال تعلیم و تزکیه ما است. همین حالا ما مخاطبیم، مخاطب بعثتیم. در طول تاریخ ابدی بشریت این وجود خواهد داشت، همیشه بشریت مخاطب تعلیم‌وتربیت و تزکیهٔ پیغمبر اکرم است.
 
پیغمبر همین‌طور که در آن روز مردم را به دوری از بت‌ها و شکستن بت‌ها دعوت کرد، امروز هم همین خطاب وجود دارد. اولین بت هم بت خود ما است، بت درون خود ما، بت نفس ما. اول خودمان را باید اصلاح کنیم. اول جامعهٔ خودمان را باید اصلاح کنیم.
 
این مطالبه نبی مکرم اسلام و بعثت اسلام از خود ما است. ما که اصلاح بشویم یک نمونه اصلاح شده اسلام را به بشریت اگر نشان بدهیم، خودش جاذبه دارد و جذب می‌کند.
 
* پیغمبر امروز دارد دعوت می‌کند ما را. همهٔ ما را. امّا دعوت شونده اجابت نکند اتفاقی نمی‌افتد. آنچه که در انقلاب ما اتفاق افتاد این بود که دعوت شونده‌ها اجابت کردند، امام بزرگوار سخن پیغمبر را، بعثت پیغمبر را برای مردم بیان کرد از مردم مجاهدت را مطالبه کرد مردم هم اجابت کردند. این حرکت عظیم اتفاق افتاد این کار بزرگ انجام گرفت.
 
پیغمبر دارد الان دعوت می‌کند ما را. ما همان آخرینی هستیم که لمّا یلحقوا بهم. ما باید اجابت کنیم. در روز عید مبعث، سالگرد مبعث به این نکته باید توجه کنیم که ما هم مورد خطاب بعثت نبی مکرم اسلام هستیم. اگر ما هم عمل نکنیم می‌شویم مثل همان. مَثَلُ الَّذِینَ حُمِّلُوا التَّوْرَاةَ ثُمَّ لَمْ یَحْمِلُوهَا.
 
* مصیبت غزّه متأسّفانه ادامه دارد. این مصیبت دنیای اسلام است، بلکه بالاتر، مصیبت بشریّت است. این نشان‌دهندهٔ آن است که نظم کنونی جهانی چقدر نظم باطلی است!
 
بطلان نظم جهانی را از همین حادثه غزه می‌شود فهمید و این ماندنی نیست، این قابل‌دوام نیست، این از بین خواهد رفت. حادثهٔ غزه تمدن غربی را و فرهنگ غربی را رسوا کرد در دنیا.
 
نشان داد که اینها تمدنشان یک تمدنی است که در او آن‌چنان بی‌رحمی‌ای رواج دارد و مجاز است که جلو چشم داریم می‌بینیم که بیمارستان را می‌زنند، در یک شب صدها نفر را به قتل می‌رسانند، در ظرف سه چهار ماه نزدیک به سی هزار نفر را که اغلب آنها هم زن و کودک هستند در یک‌منطقه‌ای به قتل می‌رسانند و پشت سرشان این‌هاست. پشت سر رژیم صهیونیستی آمریکاست. خود صهیونیست‌ها اعتراف می‌کنند. می‌گویند اگر تسلیحات آمریکایی نبود، رژیم صهیونیستی یک روز هم نمی‌توانست این جنگ را ادامه بدهد و دنبال بکند.
 
راه‌حل فقط همین است که قدرت‌های بزرگ جهانی خودشان را کنار بکشند و مبارزان فلسطینی خودشان می‌دانند چه جوری اداره کنند میدان را، کمااینکه تا امروز اداره کردند.
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۲

ساعت:

۱۳:۵۷:۴۲

8 Feb 2024