۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۵
کد مطلب : ۵۵۳۰۴
مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت مطرح کرد:

عدم توجه به زنجیره ارزش صنایع نساجی در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صمت گفت: زنجیره ارزش صنایع نساجی در چهارمحال و بختیاری در حوزه پوشاک و بافندگی مورد توجه قرار نگرفته است.
عدم توجه به زنجیره ارزش صنایع نساجی در چهارمحال و بختیاری
به گزارش «جهانبین نیوز»، محسن گرجی صبح امروز در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه صنایع بسیار خوبی در حوزه نساجی در این استان وجود دارد، اظهار کرد: بخش زیادی از الیاف و نخ مورد نیاز کشور در واحدهای نساجی این استان تولید می‌شود.
 
مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: برخی واحدهای تولیدی چهارمحال و بختیاری در حوزه نساجی در خاورميانه منحصر به فرد هستند.
 
وی با بیان اینکه زنجیره ارزش صنایع نساجی در چهارمحال و بختیاری در حوزه پوشاک و بافندگی مورد توجه قرار نگرفته است، خاطرنشان کرد: اگر زنجیره ارزش این محصولات در استان کامل شود، ارزش افزوده بالایی را در تولید شاهد خواهیم بود.
 
گرجی با تاکید بر اینکه قاچاق پوشاک فعالان این حوزه در کشور آزار می‌دهد، گفت: طبق اعلام مراکز رسمی سالانه ۱.۳ میلیارد دلار پوشاک به کشور قاچاق می‌شود، باید دستگاه‌های ذیربط به‌طور جدی به حوزه برخورد با عرضه پوشاک قاچاق ورود کنند، در غیراینصورت دستاوردها در این حوزه را از دست خواهیم دید.
 
مدیرکل دفتر صنایع پوشاک و منسوجات وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه حمایت از تولید پوشاک ایرانی و اسلامی در دستور کار وزارت صمت قرار دارد، یادآور شد: باتوجه به اینکه واحدهای تولیدی در این حوزه کوچک هستند و نمی‌توانند اعتبارات قابل توجهی را جذب کنند.
 
وی تاکید کرد: درصدد هستیم تا شبکه فراگیری برای تولید پوشاک ایرانی- اسلامی تولید کنیم، در گذشته کمک‌هایی در قالب تسهیلات به این واحدها اعطا شد، ما پوشاک ایرانی و اسلامی را کالای فرهنگی لحاظ می‌کنیم.

انتهای پیام/1031ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۴۰۲

ساعت:

۲۱:۱۸:۱۷

4 Oct 2023