۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹
کد مطلب : ۵۲۱۴۶
امام جمعه شهرکرد:

بسیج شکل میگیرد تا از ارزش های اسلامی دفاع کند /قانونی وضع شود که راه ایستادگی برای مردم باز شود

حجت الاسلام محمد علی نکونام امام جمعه شهرکرد گفت: بسیج متشکل از یک مجموعه انسان کارآمد و مومن است، بسیج لشکر مخلص خداست، شکل میگیرد تا از ارش های انسانی دفاع کند.
بسیج شکل میگیرد تا از ارزش های اسلامی دفاع کند /قانونی وضع شود که راه ایستادگی برای مردم باز شود
به گزارش جهانبین نیوز؛  حجت الاسلام محمد علی نکونام امام جمعه شهرکرد در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار کرد:  شهدا هیچگاه تحت تاثیر جو قرار نمیگرفتند و هرمسئله ای از ناحیه دشمن به وجود می آمد ذره ای آن ها را از اهدافشان جدا نمی کرد.

وی با اشاره به اینکه ارتش ۲٠ میلیونی بسیج ظرفیت بسیار بزرگی است تصریح کرد: امام خمینی (ره) انقلاب را به پا کرد و برای تداوم انقلاب بسیج را شکل داد.

نکونام ادامه داد:  بسیج متشکل از یک مجموعه انسان کارآمدد و انسان های مومن است، بسیج لشکر مخلص خداست، شکل میگیرد تا از ارزش های انسانی دفاع کند.

وی اذعان داشت:  بسیج شکل گرفت تا طغیان گرها را برجای خود بنشاند، بسیجیان یک لحظه نشاط را از دست نمی دهد و یک لحظه سست نمی شوند، دست به دست هم می دهند تا انسان مومن تربیت کنند.

نکونام با بیان اینکه تشکل پایگاه های بسیج به معنای تقویت و اصلاح بود گفت:  مسئولین در تشکیل پایگاه های بسیج کمک کنند،  تجهیزات بدهند تا جایی برای رشد داشته باشند،   عمده این  مراکز باید قوت پیدا کند که نقش خود را ایفا کنند.

وی همچنین به روز نیروی دریایی نیز اشاره کرد و گفت:  نیرو های دریایی یک نیروی قدر و دشمن شکن و آبرو بخش به کشور هستند.

نکونام به دیگر مناسبت های پیش رو اشاره کرد و بیان داشت: میلاد حضرت زینب (س)  و روز پرستار را در پیش رو داریم،  حضرت زینب یک چهره تمام عیار و الگو برای بانوان و پرستاران ما است،  عفاف و حجاب،  پاک بودنش و فرمانبری از خداوند از ویژگی های آن حضرت بود که زبانزد است.

وی در بخش دیگر از صحبت های خود شهید مدرس را یک الگو ناب برای روحانیت معرفی کرد و گفت:  شهید مدرس لباس نبوی بر تن می کرد و در خدمت مردم بود،  به دنبال عدالت و طاقوت ستیز بود.

نکونام یاد آورشد: در هرمجموعه ای ممکن است نا زیبایی هایی نیز وجود داشته باشد و زیبایی های اسلام و روحانیت را مخدوش کند اما همه را نباید به یک چشم نگاه کرد و کل عملکرد را زیر سوال برد.

وی اظهار کرد:  روز مجلس یعنی مثل مدرس شجاع بودن،  قانون وضع کنند که مشکلات جامعه حل شود،  قانونی که ایستادگی بر جامعه هموار و راه ایستادگی را برای مردم باز کنند.

نکونام در پایان به اغتشاشات اخیر اشاره کرد و گفت:  در اغتشاشات چهره های شرم آفرین شناسایی شد،  این اغتشاشات جمع می شود و به یاری خداوند همه مشکلات مردم ما نیز حل خواهد شد، قطعا آینده ای روشن در انتظار ما خواهد بود.

انتهای پیام/۱٠۲٠ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۴ آذر ۱۴۰۱

ساعت:

۱۳:۳۱:۱۰

25 Nov 2022