۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
کد مطلب : ۵۰۶۸۸
متخصص پوست و مو مطرح کرد

استفاده از دستکش‌های نخی و پلاستیکی، بهترین درمان برای اگزما/ درمان دائمی و قطعی برای رفع شوره سر وجود ندارد

متخصص پوست و مو گفت: برای درمان اگزما بهترین کار پوشیدن دستکش نخی و پلاستیکی است، جهت بهبود عوارض اگزما کمتر شستن دست‌ها لازم است، همچنین تماس نداشتن با مواد شوینده قوی مثل مایع ظرفشویی و پودر لباسشویی و همچنین مواد ضدعفونی کننده مثل الکل بسیار مهم است و دست‌ها باید روزانه چندین بار چرب شوند.
استفاده از دستکش‌های نخی و پلاستیکی، بهترین درمان برای اگزما/ درمان دائمی و قطعی برای رفع شوره سر وجود ندارد
حسین شبان زاده متخصص پوست و مو در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: لک‌های پوستی با توجه به اینکه به چه علت ایجاد شده است و همچنین جنس پوست چگونه است، درمان‌های مختلفی دارد، درمان لک‌های پوستی حساس است و حتما باید زیر نظر متخصص پوست طی چندین ماه انجام شود.
 
وی افزود: بهترین کار برای حفظ پوست و ناخن پیشگیری است، باید از دستکش‌های نخی برای موقعیت‌های خشک و از دستکش پلاستیکی و یک بار مصرف برای کارهای خیس استفاده کرد، سعی شود دست‌ها کمتر شسته، از مواد شوینده قوی مثل مایع ظرفشویی و لباسشویی کمتر استفاده و روزانه زیاد از کرم‌های چرب استفاده شود.
 
متخصص پوست و مو ادامه داد: برای درمان اگزما بهترین کار پوشیدن دستکش نخی و پلاستیکی است، جهت بهبود عوارض اگزما کمتر شستن دست‌ها لازم است، همچنین تماس نداشتن با مواد شوینده قوی مثل مایع ظرفشویی و پودر لباسشویی و همچنین مواد ضدعفونی کننده مثل الکل بسیار مهم است و دست‌ها باید روزانه چندین بار چرب شوند.
 
شبان زاده عنوان کرد: اکثر ضدآفتاب‌هایی که  در بازار وجود دارد خوب هستند فقط نکته‌ای که وجود دارد این است که فرد باید امتحان کند که کدام ضدآفتاب مناسب پوستش است چون هر پوستی به یک نوع ضدآفتاب واکنش نشان می‌دهد.
 
وی خاطرنشان کرد: برای درمان منافذ باز پوست چند روش درمانی وجود دارد، ازجمله استفاده از کرم‌ها، لیزر و...، این روش‌های درمانی تا حدی می‌تواند منافذ را جمع کنند، هرچند که ممکن است این کار به صورت موقتی باشد.
 
متخصص پوست و مو اضافه کرد: در اکثر موارد کک و مک‌ها به دلیل نور آفتاب است که این عارضه در تابستان شدت بیشتری پیدا می‌کند، اما استفاده از داروهای هورمونی در خانم‌ها و حاملگی می‌تواند از دیگر علل تیره شدن کک و مک‌ها باشد.
 
شبان‌زاده بیان کرد: شوره سر به طور کلی درمان دائمی و قطعی ندارد ولی افرادی که شوره سر دارند باید به صورت مداوم از شامپوهای ضدشوره استفاده کنند تا زمانی که شوره سر آن‌ها خوب شود.
 
وی تاکید کرد: جنس ناخن ارثی است و با افزایش سن مخصوصا بعد از دوران بلوغ بهتر خواهد شد و معمولا درمان مناسبی برای رفع نازکی ناخن نمی‌توان انجام داد.
 
متخصص پوست و مو افزود: هر چقدر سطح وسیعی تری از پوست از خال و لکه پوشانده شده باشد درمان سخت‌تری خواهد داشت و اگر این خال‌ها کل بدن را گرفته باشد درمان آن تقریبا غیرممکن خواهد بود، بیشتر قسمت‌هایی از پوست درمان می‌شود که در معرض دید باشند و نیازی به درمان دیگر قسمت‌هایی که در دید نیست وجود ندارد.
 
انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱

ساعت:

۱۲:۲۴:۲۰

14 May 2022