۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
کد مطلب : ۴۶۵۸۷
کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب‌شناسی ورزشی مطرح کرد

آب درمانی، بهترین مسکن برای دردها و آسیب‌دیدگی‌های عضلانی

کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی انجام آب درمانی صحیح را بهترین مسکن برای دردها و آسیب‌دیدگی‌های عضلانی عنوان کرد.
آب درمانی، بهترین مسکن برای دردها و آسیب‌دیدگی‌های عضلانی
محمد قربانی کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ گفت: بهترین دارو برای فردی که دچار آسیب‌ شده و نمی‌تواند به درستی راه برود، آب درمانی است.

 کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی با اشاره به اینکه آب درمانی برای ورزشکاران حرفه‌ای نیز توصیه می‌شود، گفت: آب درمانی در واقع همان ورزش و تمرین در آب است که می‌تواند داروی بسیار مناسبی برای درمان عوارض آرتوروز، درد سیاتیک، دیسک کمر، آسیب‌ دیدگی‌های ورزشی و... باشد.

وی ادامه داد: زمانی که پزشک آب درمانی را برای بیماری تجویز می‌کند، این فرد تصور می‌کند همین که در آب راه برود، شنا کند و... کافی است، در حالی که در آب درمانی صحیح تمرینات، با استفاده از وسایل ورزشی صورت می‌گیرد، در واقع هر تمرینی که در خشکی انجام می‌شود در آب نیز می‌توان انجام داد.

قربانی عنوان کرد: برای اینکه آب درمانی نتیجه بدهد باید تمرینات صحیح آن را بدانیم، برخی از افرادی که به نوعی آسیب دیده‌اند به‌ویژه سالمندان ترس راه رفتن در آب دارند که با انجام تمرینات درست هم ترسشان از بین می‌رود هم دردهای آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی خاطرنشان کرد: ماهیت آب به گونه‌ای است که باعث شادی می‌شود، همچنین آب درمانی منجر می‌شود عضلاتی که دچار اسپاسم شده‌اند آزاد شوند و راه رفتن در آب به نوعی ماساژ عمقی به عضلات و سطحی به پوست بدن می‌دهد.

قربانی اضافه کرد: تمرین در آب چند فاکتور مهم دارد، ابتدا اینکه در این نوع درمان خطر زمین خوردن برای افرادی که توانایی راه رفتن درست ندارند کمتر می‌شود، همچنین با کاهش وزن، حرکت راحت‌تر می‌شود و در آب فشار یا حجم مستقیمی که در خشکی بر روی عضلات آسیب دیده وجود دارد، دیده نمی‌شود.

کارشناس ارشد حرکات اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی با اشاره به اینکه بهترین راه برای درمان‌های اولیه در آسیب‌دیدگی‌های عضلانی تمرین در آب است، بیان کرد: آب درمانی در کنار تمرینات فیزیوتراپی می‌تواند بهترین نتیجه را برای فرد آسیب دیده ایجاد کند.

وی با بیان اینکه آب و موج‌های آن می‌تواند به فرد کمک کند تا بتواند به آرامی راه برود، گفت: معمولا افرادی که به صورت تخصصی در حیطه آب درمانی در کشور و استان فعالیت می‌کنند کم است.

انتهای پیام/1031ج 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۲:۲۴:۴۹

1 Feb 2021