۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۷
کد مطلب : ۴۶۳۶۰
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)/

عین‌الاسد، هژومونی آمریکا در منطقه را در هم شکست

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)گفت: عملیات عین الاسد باعث شکست هژومونی قدرت آمریکا در منطقه و جهان شد، در این عملیات بود که یک ابرقدرت جهانی سیلی سختی از ایران خورد که رد این سیلی همچنان روی صورت آن باقی مانده است.
عین‌الاسد، هژومونی آمریکا در منطقه را در هم شکست
به گزارش جهانبین نیوز؛ بامداد روز چهارشنبه 18 دی ماه سال 1398، بود که نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به ترور سردار حاج قاسم سلیمانی که توسط تروریست‌های آمریکایی در نزدیکی فرودگاه بغداد صورت گرفت، پایگاه عین‌الاسد عراق را هدف حمله موشکی قرار داد.

پایگاه عین الاسد در 108 کیلومتری غرب الرمادی قرار دارد و دومین پایگاه هوایی بزرگ عراق است که آمریکایی‌ها درسال 2014، به بهانه مبارزه با داعش، این پایگاه را اشغال کردند.

در حمله موشکی ایران به عین الاسد 17 موشک به آن اصابت کرد که در این حمله به مقر عملیات مرکزی، سامانه‌های ارتباطی، سامانه پهپادی و زیرساخت‌های مهم اطلاعاتی و جنگ الکترونیک این پایگاه خسارت‌های بسیاری وارد شد.

لازم به ذکر است موشک باران پایگاه عین الاسد ساعاتی پیش از سخنرانی زنده مقام معظم رهبری و سکوت معنادار مقامات آمریکایی بعد از تهدید اولیه و گستاخانه مبنی بر حمله به 52 مراکز  فرهنگی ایران از سوی دولت ترامپ صورت گرفت.
 
سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع)اظهار کرد: بعد از این حمله رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در سخنانی فرمودند: "فریاد انتقام ملت ایران، سوخت حقیقی موشک‌هایی بود که پایگاه آمریکایی را زیر و رو کرد. "

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) افزود: هیچ کشوری در دنیا نتوانسته اینگونه علنی و مشهود مواضع آمریکا را مورد حمله قرار دهد، حمله به پایگاه نظامی عین‌الاسد از سوی ایران برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم رخ داد، در این عملیات رسما و مستقیما به مواضع ایالات متحده آمریکا حمله شد و البته که آمریکا جرات پاسخ مجدد به این حمله را پیدا نکرد.

وی ادامه داد: انتقام‌سخت و‌ سیلی اصلی، در عملیات عین الاسد غلبه نرم‌افزاری بر هیمنه پوچ و پوشالی آمریکا و غرب بود، بعد از این عملیات رسانه‌های بیگانه تلاش کردند اینگونه القا کنند که هیچ مشکل خاصی برای هیچ کدام از نیروها آمریکایی و حتی زیرساخت پایگاه ایجاد نشده است.

سردار اکبری عنوان کرد: همچنین تیم رسانه‌ای غرب در تلاش بود تا عملیات بمباران پایگاه عین الاسد را یک تیر در تاریکی از سوی ایران عنوان کند که به یک پایگاه خالی از سکنه صورت گرفته است، اما نتوانستند این دروغ بزرگ را به مردم دنیا القا کنند، چراکه مصدوم شدن عده‌ای از این نیروها و مشکلات روحی و روانی که برای آن‌ها ایجاد شد، قابل کتمان نبود.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) خاطرنشان کرد: هدف قرار دادن پایگاه آمریکایی‌ها به دور از مواضع انسانی که با هوشمندی ویژه‌ای انجام شد، ازجمله اهداف حمله به عین الاسد بود.

وی اضافه کرد: عملیات عین الاسد یک سیلی کوچک و در عین حال نماد توانمندی جمهوری اسلامی در ایجاد بازدارندگی بود، در عملیات روانی که به سرعت بعد از این عملیات در دستور کار رسانه‌های بیگانه قرار گرفت تاکید بر کوچک کردن حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی بود تا از این واقعه به عنوان یک کار ضعیف یاد کنند، این در حالی بود که طی این عملیات همه سیستم‌های راداری آمریکا از کار افتاد و موشک‌‌ها به سمت پایگاه شلیک شدند.

سردار اکبری یادآور شد: عین الاسد یک گام کوچک برای نشان دادن پوچ بودن هیمنه آمریکا در جهان است، این عملیات باعث شکست هژومونی قدرت آمریکا در منطقه و جهان شد، در این عملیات بود که یک ابرقدرت جهانی سیلی سختی از ایران خورد که رد این سیلی همچنان روی صورت آمریکا باقی مانده است.

فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) بیان کرد: عملیات غرورآفرین عین الاسد به معنای پایان یافتن انتقام از آمران و قاتلان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی نیست، به فرموده مقام معظم رهبری این عملیات علاوه بر انتقام راهبردی یعنی اخراج آمریکا از منطقه، عاملان و آمران شهادت‌ سردار سلیمانی نیز به قصاص عمل خود خواهد رساند.

وی تاکید کرد: عین الاسد نشان از توانمندی موشکی جمهوری اسلامی ایران داشت که باعث امیدواری مردم ایران نیز شد در حالی که کشورهای غربی سعی داشتند آن را تنها یک نمایش تبلیغاتی عنوان کنند.
 
انتهای پیام/1031ج

 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۹

ساعت:

۱۸:۳۸:۳۳

7 Jan 2021