۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۴۳۱۴۹

آغاز کشت پاییزه جو در مزارع استان چهارمحال و بختیاری /پیش بینی برداشت 47 هزار تن جو

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از آغاز کشت پاییزه جو در مزارع استان خبر داد.
آغاز کشت پاییزه جو در مزارع استان چهارمحال و بختیاری /پیش بینی برداشت 47 هزار تن جو
 ذبیح‌الله غریب رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: جو یکی از سازگارترین غلات محسوب می‌شود که در شرایط آب و هوایی مساعد و در خاک حاصلخیز که قابلیت نگهداری آب در آن زیاد است، رشد می‌کند‌ و به نسبت گندم در برابر خشکی مقاوم است.

وی تصریح کرد: جو در آب و هوایی که آب، سبب محدود کردن تولید غلات می‌شود بیشترین محصول را تولید کند و تنها در شرایط آب و هوایی مرطوب در برابر دمای بالا بسیار حساس است.

 ذبیح‌الله غریب رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در خصوص کشت پاییزه جو گفت: در سال جاری در حدود ۲۶ هزار هکتار از اراضی رزاعی استان به کشت پاییزه اختصاص یافته است.

وی با بیان اینکه در شرایط دیم جو نسبت به سایر غلات عملکرد بهتری دارد، افزود: هشت هزار و ۶۰۰ هکتار از این اراضی به کشت جو آبی و ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار آن به کشت جو دیم اختصاص دارد.

غریب با اشاره به اینکه زمان برداشت محصول جو در چهارمحال و بختیاری مرداد ماه هرسال است، اعلام کرد: پیش‌بینی می‌شود حدود ۴۷ هزار تن جو از این سطح اراضی زیر کشت برداشت شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در پایان اشاره کرد: بیشترین سطح زیر کشت جو آبی در شهرستان شهرکرد و جوی دیم در شهرستان اردل است.

انتهای پیام/1029ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۷ دی ۱۳۹۸

ساعت:

۲۱:۵۷:۱۰

28 Dec 2019