آسوشیتدپرس: ارتش آمریکا عقب‌نشینی از عراق را آغاز کرده است
Share/Save/Bookmark
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۳
پیمانکاران غربی پایگاه ائتلاف بین‌المللی تحت رهبری آمریکا علیه داعش می‌گویند که ارتش آمریکا عقب‌نشینی از عراق را آغاز کرده است.
آسوشیتدپرس: ارتش آمریکا عقب‌نشینی از عراق را آغاز کرده است
به گزارش جهانبین نیوز؛ پیمانکاران غربی در پایگاه ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش می‌گویند که ارتش آمریکا در پی شکست تکفیری‌های «داعش» در عراق، عقب‌نشینی از این کشور را آغاز کرده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از این پیمانکاران گزارش کرد، نظامیان آمریکایی، تسلیحات و تجهیزات در حال انتقال به خارج از عراق و در حال انتقال به افغانستان است.

طبق این گزارش، این پیمانکاران می‌گویند که دهها نظامی آمریکایی در یک هفته گذشته، با پروازهای روزانه، خاک عراق را ترک کرده‌اند.

دو تن از مقامات عراقی به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفتند که ائتلاف تحت رهبری آمریکا برای اولین بار از زمان آغاز جنگ ائتلاف علیه داعش حدود سه سال پیش، در خصوص عقب‌نشینی نیروها از عراق توافق کردند.

پیمانکاران غربی و مقامات عراقی به دلیل برخی ضوابط درخواست کردند که نامی از آنها فاش نشود و حاضر نشدند تعداد دقیق نیروهایی که تاکنون عقب‌نشینی کرده‌اند را فاش کنند.

«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق و فرماندهی کل نیروهای مسلح این کشور در ۹ دسامبر ۲۰۱۷، پایان داعش در عراق و بازپس‌گیری سراسر این کشور را اعلام کرده بود.

با اعلام پایان داعش در عراق، برخی از گروه‌ها و مقامات عراقی از جمله جریان صدر، عصائب اهل الحق و ..خواستار پایان حضور نظامی نیروهای خارجی در این کشور شدند.

موج درخواستها برای خروج نظامیان آمریکایی با حمله جنگنده‎های آمریکایی در روز شنبه هفته پیش در منطقه «البغدادی» واقع در غرب استان «الانبار» و کشته و زخمی کردن ۲۰ عراقی تشدید شد.

منبع: فارس

انتهای پیام/1026ج

کد مطلب: 38387