۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۷
کد مطلب : ۴۵۰۸۵
شهردار شهرکرد؛

نصب چادر در پارک‌ها همچنان ممنوع است/ نیروی انتظامی حمایت بیشتری انجام دهد

شهردار شهرکرد گفت: در راستای جمع‌‌آوری چادرها در پارک‌ها و جلوگیری از نصب مجدد آن‌ها ضروری است نیروی انتظامی حمایت بیشتری داشته باشد، چرا که در بحث سلامت مردم با هیچ کس تعارفی نداریم.
نصب چادر در پارک‌ها همچنان ممنوع است/ نیروی انتظامی حمایت بیشتری انجام دهد
به گزارش جهانبین نیوز ؛ بهادر عبدالغنی شهردار شهرکرد  با اشاره به شیوع ویروس کرونا در شهر شهرکرد اظهارداشت: ورود مسافران از استان‌های همجوار به شهرکرد در ایامی که شاهد شیوع ویروس کرونا هستیم مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه بنر‌های اطلاع‌رسانی ممنوعیت نصب چادر در پارک‌ها نصب شده است، افزود: با توجه به اینکه محدودیت‌های ورود مسافران در پارک‌ها و بوستان‌های شهرکرد اعمال و اطلاع‌رسانی‌های لازم جهت جلوگیری از نصب چادر در پارک‌ها به کرّار صورت پذیرفته اما متاسفانه هنوز هم شاهد بی‌توجهی برخی مسافران به این موضوع هستیم.

شهردار شهرکرد بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری تاکنون براساس ابلاغ ستاد مقابله با کرونا اقدامات لازم را انجام داده است و در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و حراست از سلامت عمومی از برپایی چادر از سوی گردشگران و مسافران در فضا‌های سبز شهرکرد ممانعت و با اعلام تذکر نسبت به جمع‌آوری چادر‌ها اقدام کرده است اما تمامی این اقدامات نیاز به یک قانون حمایتی و ضمانت اجرایی دارد، چرا که یک نگهبان پارک به تنهایی نمی‌تواند از اسکان  مسافران در پارک و نصب چادر توسط آن‌ها اقدامات چشم‌گیری انجام دهد.

عبدالغنی با بیان اینکه سال‌ها است موضوع عدم نصب چادر در پارک‌ها در مجموعه مدیریت شهری در اولویت قرار دارد و اقدامات مختلفی در این خصوص انجام شده است افزود: مکاتبات لازم با دستگاه قضا جهت همکاری و ورود میدانی نیروی انتظامی صورت پذیرفته و در شورای تأمین نیز مسئله مطرح شده است، تا جایی که دادستان محترم بر ممنوعیت این اقدام تاکید و حکم لازم را صادر نموده‌اند. لذا وقتی امری توسط مرجع محترم قضایی ممنوع اعلام می‌شود، بالتبع انجام آن عمل جرم محسوب شده و می‌بایست نیروی انتظامی به‌عنوان مجری قانون و ضابط قضایی ورود جدی پیدا کند و با خاطیان برخورد کند.

وی با بیان اینکه جهت تشدید نظارت‌ها می‌طلبد نیروی انتظامی همکاری لازم و دوشادوش را با مجموعه مدیریت شهری داشته باشد، ادامه داد: فرهنگ عمومی مقابله با بیماری منحوس کرونا نیز از جمله مهم‌ترین موارد برای پیشگیری و کاهش این بیماری است که لازم است مردم به طور جدی به توصیه‌ها و هشدارها برای مقابله با این بیماری توجه کنند و با کمک یکدیگر به سمت شکست آن گام بردارند.

عبدالغنی گفت: مراحل ضدعفونی و سم پاشی در پارک‌ها به ویژه در مکان‌هایی که مردم تردد بیشتری دارند همه روزه انجام می‌شود اما از مسافران و شهروندان تقاضا می‌شود جهت جلوگیری از شیوع ویروس کووید 19 همکاری لازم را داشته باشند تا بتوانیم سلامتی کامل را به جامعه باز گردانیم.

انتهای پیام/1020ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹

ساعت:

۱۰:۰۷:۵۵

23 Jul 2020