۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۶
کد مطلب : ۵۷۹۹۰
مدیر کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری خبر داد:

۱۵ مرداد آخرین فرصت ارسال اظها‌رنامه مالیاتی

مدیر کل امور مالیاتی چهارمحال و بختیاری با اشاره به استقبال از مودیان مالیاتی برای تعیین تکلیف مالیات سال ۱۴۰۲ گفت: صاحبان مشاغل تا ۱۵ مردادماه فرصت دارند اظهار نامه مالیاتی سال ۱۴۰۲ را به سازمان ارسال کنند.
۱۵ مرداد آخرین فرصت ارسال اظها‌رنامه مالیاتی
عزیزاله گنجی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی جهانبین نیوز ، اظهار کرد: مودیان محترمی که میزان فروش یا درآمدشان در سال ۱۴۰۲ کمتر از ۱۸ میلیارد تومان بوده به جای ارسال اظهار نامه می‌توانند از تسهیلات و تخفیفات قانونی استفاده نموده و به جای اظهارنامه فرم تبصره ۱۰۰ را ارسال کنند.

وی با بیان اینکه مودیانی که مالیات آنها صفر است نیازی نیست به ادارات مالیاتی مراجعه کنند بیان داشت: مودیانی که مالیات آنها صفر است نیازی نیست که فرم تبصره ۱۰۰ یا اظهار نامه را ارسال کنند. سازمان از طریق پیامک اطلاع رسانی لازم را به این مودیان انجام می‌دهد.

گنجی با تاکید بر حداکثر برخورداری مودیان استان بر استفاده از تبصره ماده ۱۰۰ گفت: تبصره ۱۰۰ یک راه ساده و میانبر است و مودیان را از پیچ و خم اداری تسلیم اظهارنامه و انجام تکالیف متعدد خارج می‌کند.

وی به دیگر مزایای تبصره ماده ۱۰۰ اشاره کرد و بیان داشت: ماده تبصره ۱۰۰ نه تنها هزینه‌های مربوط به امور مالیاتی مودیان را کاهش می‌دهد بلکه هزینه‌های وصولی سازمان نیز کاهش پیدا می‌کند.

گنجی خاطر نشان کرد: با اجرای تبصره ماده ۱۰۰ مودیان خرد از چرخه حسابرسی خارج می‌شود و سازمان تمرکز خود را بر روی مودیان بزرگ و کشف فرار مالیاتی می‌گذارد.

وی یادآور شد: طبق قانون، اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری فقط تا پایان تیرماه فرصت دارند اظهار نامه مالیاتی را برای سازمان ارسال کنند و منتظر تمدید نیز نباشد.

مدیرکل امور مالیاتی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به بالا بودن میزان تمکین و پذیرش مالیات در استان گفت: در سال گذشته بیش از ۵۲ هزار مودی اقدام به پذیرش مالیات از طریق تبصره ماده ۱۰۰ کرده‌اند که حدود ۸۵ ٪ مودیان مشاغل را در بر می‌گیرد

گنجی با برشماری بخش از اقدامات شاخص در حوزه مالیات در سنوات اخیر اظهار کرد: در دولت سیزدهم کار تخوان ها ساماندهی شده و بیش از ۹ میلیون کارت خوان به پرونده‌های مالیاتی متصل شدند و سامانه مودیان که یک ابرپروژه است، اجرایی گردید.

گنجی با اشاره به اینکه حمایت مالیاتی خوبی از تولید صورت گرفته و نرخ مالیات در سال ۱۴۰۱ برای واحدهای تولیدی ۷ درصد کاهش پیدا کرده بود تشریح کرد: از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲ برای حمایت از واحدهای تولیدی نرخ مالیات روند کاهشی داشته است.

وی یادآور شد: برای ایجاد اشتغال و حمایت از واحدهای تولیدی سرمایه گذاران از تاریخ صدور پروانه بهره برداری به مدت ۵ تا ۱۳ سال در مناطق مختلف استان از معافیت ۱۰۰ ٪ مالیات برخوردار می‌باشند.

انتهای خبر/۱۰۲۰ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۲۱ تير ۱۴۰۳

ساعت:

۱۶:۳۱:۴۶

11 Jul 2024