۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۴:۱۷
کد مطلب : ۵۷۶۵۱
امام جمعه شهرکرد:

رئیس جمهور آینده راه آیت‌الله رئیسی را ادامه دهد

امام جمعه شهرکرد گفت: رئیس جمهور آینده باید  شخصیتی همانند شهید رئیسی باشد  و راه این شهید را ادامه دهد.
رئیس جمهور آینده راه آیت‌الله رئیسی را ادامه دهد
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی جهانبین نیوز ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته شهرکرد اظهار کرد: جنایت کاران آمریکایی و صهیونیستی با این همه جنایات حتماً از بین خواهند رفت؛ کسانی می‌مانند که پرچم حق، عدالت و دفاع از دین و فرهنگ را بلند کردند؛ حتماً غزه، فلسطین و مقاومت پیروز می‌شوند این وعده پروردگار می‌باشد؛ باطل محو شدنی است و این موضوع ایستادگی ما را تقویت می‌کند.

وی بیان داشت: در نظام جمهوری اسلامی ما مسئولیت‌های هست، همه باید وقتی می‌خواهند مسئولیتی را بپذیرید اول توانمندی و حق جایگاه را در خود بسنجید اگر توان ندارند، چرا شانه را زیر باری قرار می‌دهند که طاقت حمل این بار را ندارند و جامعه را دچار مشکل می‌کنند.

امام جمعه شهرکرد افزود: کسی که توانایی ندارد، مسائل پیرامونی را نسنجیده، می‌خواهد مسئولیتی را قبول کند زمینه هلاکت خود را فراهم کرده است، حتی در کارهای فردی هر کسی باید بسنجد توانایی و جوانب کار بپذیرد، هنگامی که نمی‌تواند مسئولیت برای خود و دیگران ایجاد نکند.

وی با اشاره به سالروز شهادت حضرت جواد (ع) خاطر نشان کرد: امام جواد (ع) در کودکی به امامت می‌رسد، عجایبی از او عروج می‌کند که همه انبیا این ویژگی را داشتند؛ شناخت انبیا مهم می‌باشد، انبیا صغیر، کبیر، مرده و زنده ندارند، آنها دارای برکات ویژه هستند.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام تصریح کرد: کسی که موقعیت را نشناسد در هلاکت خود را می‌اندازد موقعیت شناسی از مصادیق مهم می‌باشد که بدانیم دشمنان چه نقشه‌هایی برای ما دارند؛ نقشه دشمن در انتخابات برای منحرف کردن ذهن از شهدای خدمت، کسانی که تلاش کردند، راه زنده و پویا پیش پای مردم گذاشتند و الگو شدند، فراهم کرده است.

وی خاطر نشان کرد: دشمن تلاش می‌کند الگوها را در ذهن جامعه مخدوش کنند زمان، افراد، دشمن و… را بشناسید؛ در انحرافات دشمن قرار نگیریم طبعاً آنها می‌خواهد انتخابات کمرنگ باشد اما انتخابات را پررنگ و پرشکوه برگزار می‌کنیم.

امام جمعه شهرکرد: رئیس جمهور آینده باید  شخصیتی همانند شهید رئیسی باشد  و راه این شهید را ادامه دهد، اختلافات را باید کنار گذاشت کسانی می‌خواهند مدافع یک فرد در انتخابات باشند دیگران را تضعیف و تخریب می‌کنند، این تخریب‌ها برای ذهن جامعه مشکل ایجاد می‌کند، انتخابات برای ما پیش آمده باید دست به دست هم دهیم و به سلامت از این مقطع عبور کنیم.

وی به اول ذی الحجه سالروز ازدواج حضرت امیر و حضرت فاطمه (س) اشاره و افزود: از الگو های بسیار زیبا برای جامعه ما می‌باشد، این ازدواج در عرصه‌های مختلف، عواطف و بسیاری از جوانب این ازدواج می‌تواند برای ما الگو باشد این روز، روز ازدواج است؛ دین داری و امانت در ازدواج مهم می‌باشد اگر فردی با این خصوصیات به خواستگاری آمد باید سریع زمینه ازدواج را فراهم کرد غیر از این عمل خود و جامعه را در فتنه می‌اندازید و فساد ایجاد می‌کنید.

حجت‌الاسلام والمسلمین نکونام اذعان داشت: خداوند در سایه دینداری و امامت داری همه مشکلات را برطرف می‌کند ما کمتر به این مسائل دقت می‌کنیم؛ چیزهایی را ملاک قرار می‌دهیم که در روایات ما جایی ندارد، زمینه ازدواج‌ها را فراهم کنیم، جامعه را به سلامت پیش برود و آسیب خانواده رفع گردد.
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۱۸ خرداد ۱۴۰۳

ساعت:

۱۴:۵۲:۲۳

7 Jun 2024