:23'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['cache_html'] = '1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?>:23'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['cache_html'] = '1'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> دیگر ظاهر دل‌فریبت را، رنگی نیست | جهان بین
۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۵
کد مطلب : ۵۶۶۱۴
شهید ایرج امیری سامانی:

دیگر ظاهر دل‌فریبت را، رنگی نیست

ای دنیا بدان در گوشه‌ای از گوشه‌هایت، دیگر ظاهر دل‌فریبت را رنگی نیست. دیگر رنگارنگی خاطرات، دلی را نمی‌فریبد و دیگر عشوه‌ها، ناز و کرشمه‌هایت خاطرخواهی ندارد.
دیگر ظاهر دل‌فریبت را، رنگی نیست
به گزارش «جهانبین نیوز»، شهید ایرج امیری سامانی دوم مرداد ۱۳۴۷ در شهر سامان به دنیا آمد. تا دوم راهنمایی درس خواند. روحانی بود. از سوی بسیج در جبهه حضور یافت. بیست و یکم تیر ۱۳۶۶، با سمت مبلغ و مربی عقیدتی در فاو عراق براثر اصابت ترکش به سر و سینه به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدای زادگاهش قرار دارد. روحانی شهید ایرج امیری سامانی در بخشی از وصیت‌نامه خود می‌نگارد:
 
وصیت‌نامه شهید ایرج امیری سامانی

آغاز می‌کنم بانام پروردگار و با یاد او مطالبی را به‌عنوان وصیت، خدایا چه بگویم الهی چه بنویسم، زبانم قاصر از آن است که از تو بگویم. 

معبودا پروردگارا هرچه گشتم تا خیر مطلق بیابم و هر جا که رفتم تا نور صرف را ببینم. از هرکه جویا شدم تا نشانی زکوی صفا و بیت وفا نشنیدم، ندیدم و نیافتم؛ مگر شهد شهید و شهادت را؛ آری خوشا آنان که در موتشان نیز زنده‌اند «السعاده لهم» و وای بر آنان که در زندگانی مرده‌اند «ولهم الشقاوه».

ای دنیا بدان که در گوشه‌ای از گوشه‌هایت دیگر ظاهر دل‌فریبت را رنگی نیست. دیگر رنگارنگی خاطرات، دلی را نمی‌فریبد. دیگر عشوه‌ها، ناز و کرشمه‌هایت خاطرخواهی ندارد.

خدایا دشمنان اسلام بسیج شده‌اند علیه کشور امام زمان (عج)، می‌تازند و خبر از عقیده ما ملت ندارند و نمی‌دانند که امروز امت باطن‌گرای ایران سلاح عشق و معنویت را به دنیای دَنی می‌نمایانند و شمشیر خلوص ایمان را علیه دنیاپرستان دنائت پیشه، تیز و صیقل می‌کنند.

نمی‌دانند و هرگز هم نمی‌توانند بفهمند که این از برکات وجود قائد ایمان و زائد اخلاص و عاشق عشق است. با همان‌که سلطنت دنیا را به سطوت عقبی فروخت و شکر و صلاح تمام را به ماء صافی قلوب انام، عجین ساخت تا بنوش گوارای شربت خیر و خدا مست جمال و بست جلال حضرت دوست شویم و باید که قدرتش که فوق ایدیهم بر سر شر شیطان بگوییم.

ای خدا ای محبوبا این‌همه عشق به ذاتت و قرب به لقایت را که بر این ملت بدادی؛ همه از فیض فائض، روح عظیم خمینی عزیز است  و بس، پس تو یا «ربا به‌حق قدست» قسم که این واسطه فیض و رحمت و برکاتت را تا ظهور ولیّت و حجت حقیقت مهدی منتظر ارواحنا فدا سالم و سلامت، موفق و محفوظ دار. آمین یارب العالمین.

شما دوستان عزیزم تلاش نمایید، بدانید که امروز ملت مسلمان و قهرمان ایران از همه قشری، در هر لباسی که هستند سیف رزم را به کف گرفته‌اند تا در پیشگاه پروردگار خویش افکنده سر نباشند و مقبول درگاه حضرتش افتد، آه چقدر زیباست که در این راستا سلسله‌جنبان جهاد و استقامت را راهبران زهد و عبودیت یعنی روحانیت عظیم الشان بر عهده بگیرند که گرفته است.

خلاصه‌ای دوستان روحانیم درصحنه نبرد حق علیه باطل و در عرصه تلاقی سپاهیان اسلام و لشکریان صدام حضور نموده که حضور و جهاد و خون روحانیون و طلاب عزیز و گران‌قدر را جلوه‌ای جلا دار است و این جلوه که به هزاران می‌رسد. نوید ظهور همدم محرومان حضرت بقیه الله‌العظم را به امیدی یقین واصل می‌کند.

و اما شما خانواده‌ام؛ خدمت همگی شما سلام عرض می‌کنم. به‌خصوص شما پدربزرگ و مادربزرگ مهربانم. از اینکه برایم زحمت‌های بسیاری را متحمل شده‌اید تا مرا به اینجا رساندید تشکر نموده و عذر می‌خواهم که نتوانستم جبران زحمت‌های شمارا بنمایم.

امیدوارم از من راضی بوده باشید و مرا عفو نمایید و از خداوند برایم طلب آمرزش و مغفرت نمایید و اما شما ای برادرم به شما توصیه می‌کنم که سعی کنید مسیر صراط مستقیم را طی نموده و راه و رسم انبیاء و اولیاء، ائمه معصومین را انتخاب نمایید و قبل از هر چیز تقوای پروردگار را پیشه خودسازید که سعادت دنیوی و اخروی در این است.

و شما خواهر مهربانم اگر بگویم حجابت را حفظ نمائی که می‌دانم در این مهم کوشش داری و خواهی داشت. در پایان از عموها، دائی‌ها، پسرعموها، خاله‌ها، همه وکلا تمامی فامیل می‌خواهم اگر در طول زندگی مدتی که باهم بوده‌ایم از من خطایی سرزده است مرا ببخشید و حلال نمایید و از خداوند برایم طلب آمرزش و مغفرت نمایید.

والسلام
خدایا، خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار
ایرج امیری سامانی
۱۳۶۵/۱۱/۰۳
 
انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۲

ساعت:

۰۰:۰۶:۱۴

13 Feb 2024