۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۰:۰۵
کد مطلب : ۵۶۵۴۲
شهید رمضانعلی مولوی وردنجانی:

در این زمان می‌بایست تداوم‌بخش راه شهدا باشیم

در این زمان می‌بایست تداوم‌بخش راه شهدا باشیم؛ بنا بر احساس وظیفه‌ای که در قبال خون شهیدان دارم و به‌عنوان یک پاسدار اسلام به فریاد امام لبیک گفته و توانستم به یاری دین خدا بشتابم. امیدوارم این عمل من موردقبول خداوند قرار گیرد.
در این زمان می‌بایست تداوم‌بخش راه شهدا باشیم
به گزارش «جهانبین نیوز»، شهید رمضانعلی مولوی وردنجانی سی‌ام دی‌ماه ۱۳۳۷ در روستای وردنجان از توابع شهرستان شهرکرد به دنیا آمد. پدرش الله داد، کشاورز بود و مادرش چینی سلطان نام داشت. تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند. با پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل سپاه، وارد سپاه شد. سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد و صاحب دو پسر شد. چندین بار در جبهه حضور یافت و در عملیات والفجر مقدماتی در قالب گردان ذوالفقار شرکت کرد و در این عملیات زخمی شد. بیست و دوم بهمن ۱۳۶۴ در عملیات والفجر ۸ با سمت فرمانده گروهان در اروندرود براثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید. مزار او در گلزار شهدا زادگاهش قرار دارد. وی در بخشی از وصیت‌نامه خود می‌نگارد:

وصیت‌نامه شهید رمضانعلی مولوی وردنجانی

وَلَا تَقُولُوا لِمَنْ یقْتَلُ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتٌ ۚ بَلْ أَحْیاءٌ وَلَٰکنْ لَا تَشْعُرُونَ (آیه 154 سوره بقره)

شهادت می‌دهم بر وحدانیت خداوند بلندمرتبه و شهادت می‌دهم بر اینکه حضرت محمد (ص) فرستاده و پیامبر خداست و بعد از پیامبر اسلام دوازده امام معصوم که اولین آن‌ها حضرت علی ابن ابی‌طالب (ع) و آخرین آنان حضرت حجت ابن الحسن العسگری مهدی موعود (عج) که زنده و در حیات می‌باشند و به‌فرمان خدا روزی ظهور خواهد کرد و جهان را پر از عدالت خواهد نمود، امامان برحق‌اند.

شهادت می‌دهم بر اینکه امام امت خمینی کبیر یار و یاور مستضعفان و نائب امام مهدی (عج) و پیشوای تمامی مسلمین زمان است.

پس از حمد و ستایش پروردگارم که مرا در چنین زمانی آفرید و چنین رهبری بزرگوار برای ما آفرید تا ما را راهنما باشد و درزمانی که انصار الله ویاران واقعی دین مبین خدا از یاوران دروغین جداشده و میدان نبرد حق علیه باطل را ورطه آزمایش مردان الهی قرار داده است.

اکنون‌که سرچشمه خونین شهیدان اسلام، بار دیگر درراه پرفرازونشیبش در بستر مکتب خروشی تازه یافته است. خروشی که یادآور حماسه شهیدان و شاهدانی است که از صدر اسلام تابه‌حال همواره به جامعه اسلامی و به اسلام تحرک بخشیده و درخت اسلام را آبیاری نموده‌اند.

شهیدانی، چون سید و سرور آزادگان سیدالشهدا، حبیب ابن مظاهر، علی‌اکبر، علی‌اصغر و تمامی یاران باوفای حسین (ع) در کربلا و شهدا مظلومی، چون بهشتی عزیز همراه با ۷۲ تن بی‌گناه در کشور اسلامی ایران تا شهدای خون‌رنگ و لاله خیز خوزستان و تمامی شهیدانی که درراه حقیقت و فضیلت و برقراری عدل به شهادت رسیدند.

اما در این زمان که بار دیگر فریاد حسین گونه امام امت این فرزند پاک زهرا که ندای هل من ناصر ینصرنی خود را سر داده است و جوانانی پاک از سلاله یاران پاک حسین (ع) ندای او را پاسخ گفتند و به محراب شهادت نماز خود را برپا داشتند و عاشقانه به میعادگاه معشوق شتافتند و در این زمان نیز ما می‌بایست تداوم‌بخش راه آنان باشیم؛ و من بنا بر احساس وظیفه‌ای که در قبال خون شهیدان دارم و به‌عنوان یک نفر پاسدار اسلام به فریاد امام لبیک گفته و توانستم به یاری دین خدا بشتابم که امیدوارم این عمل من موردقبول خداوند قرار گیرد.


انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۲۰ بهمن ۱۴۰۲

ساعت:

۰۰:۰۶:۳۳

9 Feb 2024