۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۴۳
کد مطلب : ۵۵۶۷۰
رئیس جمهور:

لازم است شرکت‌های نوپا مورد حمایت قرار گیرند

شهرکرد_رئیس جمهور گفت: متاسفانه به بخش‌های خرد توجه کمتری می‌شود، اما لازم است شرکت‌های نوپا مورد حمایت قرار گیرند.
لازم است شرکت‌های نوپا مورد حمایت قرار گیرند
به گزارش«جهانبین نیوز»، آیت الله ابراهیم رئیسی عصر پنجشنبه در جمع نخبگان پارک علم و فناوری چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: چند تن از اساتید که اینجا سخن گفته و نقطه نظر خود را بیان کردند، مطالباتشان را یادداشت کردم و این جلسه برای بنده بسیار مغتنم بود.

وی تصریح کرد: ما در کشور از علم و دانشمان بهره ببریم و دانایی‌ها را به توانایی‌ها تبدیل کنیم که دانش بنیان‌ها این نیاز کشور را فراهم ساختند و لازم است بحث تجاری سازی و بازار یابی برای آنها صورت بگیرد.

رئیس جمهور گفت: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دیجیتال مطرح می‌شود که باید مورد توجه قرار گیرد، باید همه حوزه‌های اقتصادی را با استفاده از دانش به روز کنیم و دانشگاه در کنار اقتصاد، صنعت، معدن و کشاورزی قرار گیرد و به این ترتیب علم، دانش و فناوری در همه عرصه‌ها عجین شود.

آیت الله رئیسی با اشاره به اینکه اگر این اقدامات صورت گیرد هم هزینه‌ها کاهش می‌یابند و هم محصول، کمیت، کیفیت افزایش می‌یابد بیان داشت: همه اینها در جهت محور شدن تولید در راستای دانش صورت می‌گیرد که کار جهادی را می‌طلبد.

وی با اذعان بر اینکه رفع موانع در دستور کار اولویت‌دارم است و به دنبال تسهیل همه فرایند دانش‌بنیان‌ها هستم تشریح کرد: مشکل عمده دانش‌بنیان‌ها دریافت تسهیلات است، صندوق حمایت از فناوری در این زمینه وجود دارد، تبصره ۱۸ هست و بانک‌ها باید در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

رئیسی گفت: کارهای فناورانه می‌تواند آورده بسیاری برای ما در اقتصاد داشته باشد و نتیجه آن برای سرمایه‌گذار، فناور و اقتصاد کشور می‌تواند مؤثر واقع شود.

وی با تاکید بر اینکه لازم است شرکت‌های نوپا مورد حمایت قرار گیرند عنوان کرد: بانک‌ها حتماً برای تسهیل کار به کمک شرکت‌های دانش‌بنیان بیایند و راه را برای بخش‌های خرد و کلان آسان کنند.

رئیسی عنوان کرد: استاندا در شورای اداری اعلام کند هر محصولی در کشور تولید می‌شود باید مورد حمایت باشد و بستن قرارداد درصورت کمبود آن محصول با خارج از استان مجاز است.انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲

ساعت:

۱۸:۰۷:۴۹

16 Nov 2023