۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۱۳
کد مطلب : ۵۵۶۲۸
معلم شهید سید فرهاد رضوی:

بیایید قدر این انقلاب كه با خون هزاران شهيد نقش بسته بدانيم

بیایید قدر این انقلاب كه با خون هزاران شهيد نقش بسته بدانيم و دریابیم كه انقلاب ما انقلاب ارزش‌هاست. بياييد لياقت سربازى آقا امام زمان (عج) و نائب به‌حق ايشان امام امت كه روحى له الفداء را داشته‌ باشيم‌ و پاسدار اسلام‌ و قرآن‌ و ارزش‌های اسلامى و ولایت‌فقیه باشيم.
بیایید قدر این انقلاب كه با خون هزاران شهيد نقش بسته بدانيم
به گزارش«جهانبین نیوز»، معلم شهید سید فرهاد رضوی در وصیت‌نامه خود می‌نگارد:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

الحمدالله رب‌العالمین والصلاه‌ و السلام‌ على‌ خير خلقه محمد (ص) و آله الطاهرين‌ و لعنه‌ الله ‌اعدائهم ‌اجمعين الى یوم‌الدین. اشهدان لااله‌الاالله واشهدان محمدا رسول‌الله واشهدان عليا امیرالمؤمنین و ولی‌الله.

شهادت می‌دهم كه غير خدائی که یکتا وبى همتاست خداى ديگرى سزاوار پرستش نيست و شهادت می‌دهم كه حضرت محمد بن عبدالله صلی‌الله عليه‌ و آله ‌و سلم پيغمبر و فرستاده خداست و شهادت‌ می‌دهم‌ كه‌ حضرت على عليه الصلاه والسلام امیرالمؤمنین و ولی خدا بر همه خلق است.

قرآن مجيد می‌فرماید: اى گرويدگان بدین اسلام شما بمانند آنان که راه كفر و نفاق پيمودند نباشيد كه‌ گفتند اگر برادران و خویشان ما بسفرنرفتند و یا بجنگ حاضر نمی‌شدند به چنگ مرگ‌ نمى‌افتادند.

(آرى) این آرزوهای باطل را خدا حسرت دل‌های آنان خواهد كرد (با توجه به آیه‌های ماقبل) و خداست كه زنده می‌گرداند و می‌میراند (بهر وقت و هر سبب كه می‌خواهد) و به هرچه كنيد آگاه است و آيه 157 آل‌عمران و لئن قتلتم فى سبيل الله امتم لمغفره من الله ورحمه خير مما يعملون.

اگر درراه خدا کشته‌شده يا بميريد در آن جهان به آمرزش و رحمت خدا نائل شويد و آن بهتر ازهر چیزی است كه در حيات دنيا براى خود فراهم توان آورد (لئن متم اوقتلتم لاءلى الله تحشرون 158 آل‌عمران) اگر درراه خدا بميريد یا کشته شويد (غم مداريد كه) به رحمت ايزدى در پیوسته و به‌سوی خدا محشور خواهيد شد و باز در آيه بعدميفرمايد 195 آل عمران.

پس آنان که از وطن خود هجرت نمودند و از ديار خويش بيرون شده و درراه خدا رنج كشيدند و جهاد كرده و کشته شدند همانا بدی‌های ‌آنان را (در پرده لطف خود) بپوشانيم و عفو كنيم آن‌ها را به ‌بهشت‌هایی درآوریم كه زير درختانش نهرها جاری است اين پاداشى است از جانب خدا و باز نزد خداست پاداش نيكو (يعنى بهشت لقاى الهى) و همچنین آيه 20 توبه می‌فرماید، آنان که ايمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و درراه خدا بمال و جان جهاد کردند.

آن‌ها را نزد خدا مقام بلندى است و آنان بالأخص رستگاران و سعادتمندان دوعالم‌اند و آیه 21 پروردگارشان به رحمت بی‌منتهای خود بشارت دهد به مقام رضا و خشنودى خويش و به بهشت‌هایی كه در آنجا، آن‌ها را نعمت جاودانى است.

افحسبتم انما خلقناكم عبثا وانكم الينا لاترجعون. آيا چنين پنداشتيد كه شمارا عبث و بازیچه آفريديم (و پس از مرگ) هرگز بما رجوع نخواهيد كرد؟ و همچنين در 16 توبه چنين می‌پندارید كه شمارا بدون آزمايش به حال خود رها می‌کنند درصورتی‌که هنوز خدا (چنانكه معلوم و مشخص در حکم ازلى است) در مقام طاعت و مجاهده معلوم نگردانيده كه از شما (مدعيان ايمان) چه كس به حقيقت مؤمن است؟ كه جز خدا و رسول و مؤمنان را هرگز دوست خود وهم راز خويش نخواهد گزيد و خدا از همه كردار شما آگاه است.

آيا مردم چنين پنداشتند كه به‌صرف اينكه گفتند ما ایمان به خدا آورده‌ایم رهايشان كنند و بر اين دعوى هيچ امتحانشان نكنند؟ و باز آيه 214 بقره و 142 عمران و...بله بااین‌وجود آيا انسان بی‌هدف و بیهوده خلق‌شده اما از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم و چه بايد بكنيم آيا به‌صرف اينكه بگوییم مسلمانيم كار درست‌شده است آيا به‌صرف اينكه بگوییم ما از قبل انقلاب هم مسلمان بوده‌ایم كار صحيحى انجام داده‌ایم انسان هر کار کند نمى‌تواند از زير بار مسئوليت و وظیفه‌ای كه بر عهده دارد شانه خالى كند.

وظيفه انسان شناختن هدف و مقصد است‌ و حرکت‌ صحيح‌ به‌سوی آن. خداوند انسان را آفريد تابنده و عبد خویش باشد آفريد تا او را اطاعت كند و در سیر وجودی بالا و بالاتر رود و به كمال مطلوب رسد كه به‌جز خدا نبیند.

ياايتهاالنفس المطمئنه ارجعى الى ربك راضيه‌مرضيه فادخلى فى عبادى وادخلى جنتى. اى انسان تو مرا بنده باش تا دست‌تو گيرم و به لقاء خودم رسانم.

آيا انسان سعادتى بالاتر از این می‌خواهد ای انسان خداوند چه چيزى به تو نداد آیا راهنما و راهبر برايت نفرستاد تا تو را بشارت به خیرات دهد؛ و تو را از کج‌روی‌ها بازدارد آيا تو را خلیفه‌الله نخواند آيا جهان را با همه هستى برايت نيافريد تو را چه شده كه نافرمانى او می‌کنی آيا تو را به صراط مستقيم دعوت نكرد و بهترین و شایسته‌ترین و گل سرسبد انسانيت را راهنماى تو قرار نداد.

اى مسلمانان بیایید خدا را بنده باشيم و از شياطين جنى و انسى دورى گزينيم ‌و قدر نعمت‌های ‌الهى را خوب بدانيم. بیایید قدر این انقلاب كه با خون هزاران شهيد نقش بسته بدانيم و دریابیم كه انقلاب ما انقلاب ارزش‌هاست.

بياييد لياقت سربازى آقا امام زمان (عج) و نائب به‌حق ايشان امام امت كه روحى له الفداء را داشته‌ باشيم‌ و پاسدار اسلام‌ و قرآن‌ و ارزش‌های اسلامى و ولایت‌فقیه باشيم كه ولایت‌فقیه خط شاخص حق از باطل و اسلام از كفر و ادعا از عمل است پاسدار ولایت‌فقیه باشيد تا آسیبی به اسلام و مملکت ‌اسلامى نرسد. برادران و خواهران گراميم.

ان الدين عندالله الاسلام ومااختلف الذين اوتوالكتاب الامن بعد ماجاءهم العلم بغيابينهم ومن يكفربايات الله فان الله سريع الحساب 19 آل‌عمران.

همانا دين پسنديده نزد خدا آئين اسلام است و اهل كتاب در آن راه مخالفت نه پيمودند مگر پس‌ازآنکه به حقانيت آن آگاه شدند و این خلاف را از راه رشك و حسد بميان آوردند. هركس به آيات خدا كافر شود بترسد كه محاسبه خدا زود خواهد بود.

برادران، پدران، مادران، برشته دين خدا چنگ زده و به راه‌های متفرق نرويد و به یاد آريد اين نعمت بزرگ خدا را. اى اهل ايمان در كار دين صبور باشید و یکدیگر را به بردبارى و پایداری سفارش كنيد و مراقب كار دشمن‌ باشيد و از خدا بترسيد باشد كه پيروز و رستگار شويد. جوئيد كه نماز در دين امرى بزرگ و دشوار است مگر به خداپرستان.

اى خدا تو خود شاهد باش كه من راه ‌را خود انتخاب ‌كردم با بینائی و با تفكر بار الها تو بسیار مهربان و رحیمی

والسلام سید فرهاد رضوی


انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲

ساعت:

۰۰:۱۵:۱۸

15 Nov 2023