۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۰۲
کد مطلب : ۵۵۲۵۱
مسئول بازرگانی شرکت فرادانه چهارمحال و بختیاری:

فرادانه تأمین کننده مالی ۷۰ درصد صنعت قزل آلا و میگو کشور است

مسئول بازرگانی شرکت فرادانه چهارمحال و بختیاری گفت: فرادانه تأمین کننده مالی ۷۰ درصد صنعت قزل آلا و میگو کشور است که این امید این روند در تنوع محصولات و تکمیل پروسه‌های تولید ادامه داشته باشد.
فرادانه تأمین کننده مالی ۷۰ درصد صنعت قزل آلا و میگو کشور است
به گزارش «جهانبین نیوز»، شرکت فرادانه بزرگ‌ترین شرکت تولید کننده خوراک آبزیان در خاورمیانه است.

این شرکت با دارا بودن ۲۵۰۰ نیرو تخصصی توانسته است در تولید خوراک آبزیان در سطح کشور و خاورمیانه حرف برای گفتن داشته باشد.

مهدی عرب مسئول بازرگانی شرکت فرادانه امروز چهارشنبه در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: مجموعه فرادانه تنها تولید خوراک آبزیان نیست بلکه شامل بخش‌های مختلفی است که اولین حوزه زنجیره آن، تأمین مواد اولیه است.

وی تصریح کرد: این مجموعه در سواحل کشور اقدام به تولید پودر ماهی که اصلی‌ترین ماده غذایی در سبد خوراک آبزیان بوده کرده است.

عرب با اشاره به اینکه شرکت فرادانه تولید کننده مواد اولیه‌ای می‌باشد که در کشور قابلیت تولید ندارد گفت: هم زمان بخشی از پروسه تولید مثل کارخانه مکمل سازی را نیز توانسته‌ایم پیش ببریم.

فرادانه سالانه ۱۴۰ هزار تن محصولات خوراک آبزیان را تولید می‌کند

وی ادامه داد: در گام دوم فعالیت این مجموعه کارخانه تولید خوراک آبزیان است که سالانه بالغ بر ۱۴۰ هزار تن انواع محصولات خوراک آبزیان شامل محصولات ماهیان سردابی مثل قزل آلا، ماهیان گرم آبی مثل کپور، خاویار، میگو، ماهیان زینتی و … را تولید می‌کند.

عرب توضیح داد: کار پروسه آبزی‌پروی این است که پروتئین کم ارزشی که برای انسان قابلیت مصرف ندارد را تبدیل به یک پروتئین بار کند و در سفره و سبد غذایی مردم آن را قرار دهد که می‌توان گفت این هنر صنعت آبزی‌پروی است.

وی خاطر نشان کرد: در گام دوم مزارع گسترده پرورش ماهی را داریم که بالغ بر ۷۰ مزرعه ملکی استیجاری و مشارکتی می‌باشد، که در این مزارع اقدام به تولید آبزیان می‌کنیم.

احداث مزرعه خاویاری در منطقه گیلان

عرب بیان داشت: این محصولات در حوزه مشارکت شامل ماهی قزل آلا، کپور و میگو می‌شود و اخیراً نیز یک مزرعه خاویاری در منطقه گیلان احداث کرده‌ایم.

وی با اشاره به اینکه گام بعدی این است که محصولی که تولید کرده‌ایم را بتوانیم به خوبی سر سفره مردم ببریم، بیان داشت: فرادانه مجموعه فرآوری خود را نیز راه اندازی کرده است.

عرب یادآور شد: در قطب صنعتی شهرکرد در تکمیل زنجیره‌های تولید اقدام به راه اندازی کارخانه پازن تاراز کرده‌ایم که روزانه تا ۵۰ تن ماهی تازه را دریافت، فرآوری و عرضه می‌کند.

وی عنوان کرد: در مواقعی که بازار در کشور نیست این محصول از بازار جمع آوری و فرآوری می‌شود و در سایر فصول آن را عرضه یا صادر می‌کند.

عرب خاطر نشان کرد: علاوه بر مجموعه فرآوری آبزیان سه مجموعه تولید کنسرو و درب شفاف نیز راه اندازی شده که توانسته برای اولین بار در ایران قزل آلا را تبدیل به کنسرو کند.

مسئول بازرگانی شرکت فرادانه گفت: محصول پِنچ با برند تاپسی که جز گران‌ترین زنجیره ماست را تولید کرده‌ایم.

عرب اظهار کرد: مراکز عرضه، شبکه گسترده حمل و نقل آبزیان و خوراک از دیگر زیر مجموعه‌های شرکت فرادانه است.

وی از دیگر فعالیت‌های این شرکت را مرکز تبدیل تخمه چشم زده دانست که برای تأمین خوراک بچه ماهی مورد نیاز کشور می‌باشد.

عرب یادآور شد: فرادانه تأمین کننده مالی ۷۰ درصد صنعت قزل آلا و میگو کشور است که امید است این روند در تنوع محصولات و تکمیل پروسه‌های تولید ادامه داشته باشد.

وی در پایان گفت: ۷۵ درصد خوراک میگو را نیز این شرکت تأمین می‌کند.

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

پنجشنبه ۶ مهر ۱۴۰۲

ساعت:

۱۰:۲۳:۱۶

28 Sep 2023