۰
plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
کد مطلب : ۵۴۱۱۱
یک استاد دانشگاه تاکید کرد:

ملت‌ها با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران و تاسی از کلام امام خمینی (ره) مقابل استکبار ایستاده‌اند

یک استاد دانشگاه گفت: بسیاری از ملت‌ها با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران و تاسی از کلام امام راحل (ره) در مقابل ظلم استکبار ایستاده‌اند.
ملت‌ها با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران و تاسی از کلام امام خمینی (ره) مقابل استکبار ایستاده‌اند
حجت‌الاسلام و المسلمین سید حسن جلالی استاد دانشگاه در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: اینکه امام خمینی (ره) در جریان پیروزی انقلاب اسلامی نقش محوری داشتند بر هیچ کس پوشیده نیست.
 
وی تصریح کرد: بسیاری از اقداماتی که امام راحل انجام دادند با تکیه بر اخلاص بود و همین خلوص نیت ایشان راه را برای تحقق اهداف‌شان باز گذاشت.

جلالی شجاعت را یکی دیگر از ویژگی‌های بارز امام خمینی (ره) عنوان و خاطرنشان کرد: ایشان بر مسائل روز آگاه بودند و اشرافیت کامل بر آن‌ها داشتند.
 
این استاد دانشگاه با اشاره به نگاه فرامذهبی امام خمینی (ره) از همان ابتدا یادآور شد: حرکت امام راحل به دلیل پاکی درون ایشان ماندگار شد و امروز شاهدیم که انقلابی که امام (ره) روزی از ایران آغاز کرد در سایر کشورها نیز به راه افتاده است و بسیاری از ملت‌ها با الگوگیری از انقلاب اسلامی ایران و تاسی از کلام امام راحل (ره) در مقابل ظلم استکبار ایستاده‌اند و اجازه نمی‌دهند هدف خود را که بهره‌کشی از ملت‌های مظلوم است به سرانجام برسانند.

وی بیان داشت: وحدت ملت ایران در آن روزگار رمز پیروزی مقابل طاغوت شد، این همبستگی و یکپارچگی سبب شد تا مردم با توکل به خدا و با رهبری امام خمینی (ره) با دست خالی مقابل دشمن بایستند و پیروز میدان مبارزه باشند.
 
جلالی یادآور شد: دید فرامذهبی و فرادینی امام خمینی (ره) یکی از نقاط عطف ویژگی‌های ایشان است و این موضوع یکی از دلایل مهم برای وحدت کلمه میان جهان اسلام و جهان بشریت است و رمز این که برخی از مسیحیان یا یهودیان به امام راحل گرایش پیدا می‌کنند، همین است.

این استاد دانشگاه افزود: باید راه امام خمینی (ره) تبیین گردد و لازم است در این راه رسانه‌ها وارد عمل شوند، نباید اجازه داد اندیشه ایشان تحریف شود.
 
انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

ساعت:

۱۴:۲۳:۰۴

3 Jun 2023