۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۹
کد مطلب : ۵۳۹۴۳
جانشین فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری:

دشمنان ایران در زمان جنگ با 5 هدف اصلی به ایران حمله کردند

جانشین فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری گفت : دشمنان 5 هدف عمده را برای تحمیل جنگ به ایران دنبال می کردند، که هنوز هم بعد از گذشت بالای ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اتاق‌های فکرشان روی آن تمرکز دارند.
دشمنان ایران در زمان جنگ با 5 هدف اصلی به ایران حمله کردند
به گزارش جهانبین نیوز؛ علی افضلی جانشین فرماندهی سپاه حضرت قمربنی هاشم(ع) استان چهارمحال و بختیاری صبح امروز در نشست تبیینی ویژه پیروزی در سایه کرامت اهل بیت علیهم السلام که به همت فرمانداری شهرکرد برگزار شد ضمن تبریک ایام دهه مبارک کرامت و میلاد با سعادت امام رئوف حضرت ثامن الحجج امام رضا (ع) و خواهر گرامیشان حضرت فاطمه معصومه (س) و آرزوی سلامتی برای رهبر انقلاب اظهار کرد: انقلاب ما انفجار نور بود و به معنای واقعی آرزوی تمام انبیاء و اولیا و امام بوده است.
 
جانشین سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان گفت: بشارت و مژده انقلاب ما را جبرئیل در مصحف فاطمیه و در ایامی که جبرائیل برای تسلی دل بی بی می‌آمد به حضرت فاطمه (س) داد که وقتی خبر انقلاب عرضه شد حضرت زهرا(س) لبخندی بر لبانشان نقش بست.
 
وی بیان کرد: انقلاب ما قطع به یقین برگرفته از مکتب اهل بیت (ع) و مکتب قرآن می‌باشد، از لحاظ عقلی و منطقی حاکمیت ازآن خداست و اولین خلقت خداوند حضرت آدم ابوالبشر و او یک پیامبر است، مقدمات بعثت اسلام به عنوان کامل ترین دین و جامع ترین کتاب قرآن کریم و ائمه معصومین به عنوان قرآن ناطق می‌باشند اما نهایتا بعد از 1400 سال یکی از فرزندان این مکتب به نام سید‌روح الله خمینی موفق شد تا انقلاب ما به پیروزی رسید.
 
افضلی تصریح کرد: دشمنان از همان روزهای آغازین برای این انقلاب توطئه کردند و از همان ابتدا برای ورود حضرت امام خمینی (ره) به ایران طرح‌ها و سناریوهای فراوانی را مطرح کردند.
 
وی ادامه داد: ولی به لطف و خواست خدا پس همه توطئه‌های دشمنان در فواصل زمانی مختلف آن زمان، انقلاب ما قبل از تحمیل جنگ در 31 شهریور سال 59 محقق شد، دشمنان بصورت رسمی و قبل از آغاز تجاوز همه گزینه‌ها را رفتند تا به زعم خودشان عمر انقلاب اسلامی را در 6 ماهه اول به نابودی بکشانند.
 
جانشین سپاه قمربنی هاشم(ع) استان اظهار کرد: به کوری چشم دشمنان انقلاب اسلامی چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب را هم جشن گرفتیم.
 
وی درآستانه روز سوم خرداد و فتح خرمشهرضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر عملیات الی بیت المقدس افزود: 5 هدف مهم دشمنان برای تحمیل جنگ به ایران که هنوز هم بعد چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اتاق‌های فکرشان روی آن تمرکز دارند عبارتند از:  تسلط کامل و قطعی بر اروند و لغو قرارداد بین الملی الجزایر 1975، تصرف جزایر سه گانه، تجزیه کشور و تصرف استان خوزستان، رهبری بر جهان عرب و هدف کلی و هدف پنجم سرنگون کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی و بر اندازی نظام بود.
 
سردار افضلی گفت: طرح تجزیه هم در سال‌های جنگ مورد هدف بود هم در اغتشاشات سال گذشته روی این قضیه کار کردند، سال 91 با پیدایش داعش روی این موضوع کار شد، ایالات خراسانات برای خودشان طرح کردند و این‌ها همه توطئه‌های دشمنان بود، سال گذشته هم که نقشه دشمنان ما به برکت حضور مردمی نقس برآب شد.
 
وی گفت: در زمان جنگ وقتی ارتش و سپاه در کنارهم بر اساس رهنمون‌های حضرت امام خمینی (ره) و با شعار عملیات مشترک که مهم و اثرگذار بود آمدن و از پنجم مهر 1360 و در حالی که حضرت امام فرمود محاصره آبادان باید شکسته شود در عملیات‌های ثامن الائمه، دوماه بعد عملیات طریق القدس وفتح بستان، سه ماه بعد 2 فروردین 1361 عملیات فتح المبین و در نهایت در 10 فروردین ماه همان سال آغاز طراحی عملیات الی بیت المقدس (عملیات فتح خرمشهر) می‌باشد.
 
افضلی عنوان کرد: اگر تفکر دلنشین بسیجی در کشوری طنین انداز شود چشم طمع جهانخواران از آن کشور دور خواهد ماند و گرنه ‌هر لحظه باید منتظر حادثه‌ای باشیم، ببینید امروز نائب امام زمان از شما چی می‌خواهد، رهبر انقلاب سال گذشته در 14 خرداد و در مرقد امام خمینی (ره) تایید کرد مواظبت کنید از انقلابتان هویت زدایی نکنند، مواظب باشید یاد امام از جامعه  گمرنگ نشود، حرفها و یاد امام را تحریف نکنند.
 
جانشین سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) استان بیان کرد: کوچکترین تضادی بین حکومت و حاکمیت و رهبری حضرت آقا با امام راحل وجود ندارد و ار همان اول برای مشخص کرده‌اند که هدف ما هدف امام و راه ما راه امام، زیراکه هدف را امام طراحی و نقشه راه آماده است پس دنبال خنثی کردن خدعه و نیرنگ دشمن باشیم، جهاد تبیین داشته باشیم، تفکر بسیجی داشته باشیم.
 
انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

سه شنبه ۲ خرداد ۱۴۰۲

ساعت:

۱۳:۳۵:۲۳

23 May 2023