۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶
کد مطلب : ۵۳۱۸۹
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری مطرح کرد

ثبت نام 15 هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات تبصره 16 در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: 15 هزار نفر برای دریافت تسهیلات در چهارمحال و بختیاری ثبت نام کردند از این تعداد 7 هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند و 3 هزار و 73 پرونده در همین راستا تشکیل شده است.
ثبت نام 15 هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات تبصره 16 در چهارمحال و بختیاری
به گزارش جهانبین نیوز; محسن مولوی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: سال ۱۴۰۱ دو طرح جدید در سطح این استان اجرا می‌شود که شامل طرح توزیع کالابرگ الکترونیک و پرداخت تسهیلات تبصره ۱۶ هستند.

وی افزود: در حال حاضر یارانه نقدی به ده دهک اقتصادی بیستم هر ماه پرداخت می‌شود، مبلغ یارانه برای سه دهک اول، دوم و سوم ۴۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم تا دهم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در کنار پرداخت یارانه نقدی، سرپرست خانوار می‌تواند یک ماه زودتر یارانه خود را در حسابش واریز شده هزینه کند، برای این کار می‌تواند به فروشگاه‌های زنجیره‌ای و چندمنظوره مراجعه و اقلام تعیین شده را خریداری کند.

مولوی عنوان کرد: طرح توزیع کالابرگ الکترونیک اختیاری است و اگر خریدی انجام نشد فرد می‌‍تواند یارانه را به صورت نقدی برداشت کند.

وی با بیان اینکه ماهانه 300 میلیارد تومان یارانه نقدی در چهارمحال و بختیاری توزیع می‌شود، خاطرنشان کرد: تاکنون 3 هزار و 600 میلیارد تومان یارانه توزیع شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه هر فروشگاهی می‌تواند در طرح توزیع کالابرگ الکترونیک مشارکت داشته باشد، اضافه کرد: 88 درصد خانوارهای این استان از یارانه نقدی برخوردار هستند.

مولوی در بخش دیگری از سخنان خود به تسهیلات تبصره 16 اشاره و بیان کرد: در همین راستا یک هزار و 615 میلیارد تومان به استان اختصاص داده شده است که با نرخ سود 4 درصد و بازپرداخت 7 ساله لحاظ شده است.

وی تاکید کرد: 18 بانک عامل مکلف به پرداخت تسهیلات تبصره 16 هستند، این تسهیلات برای خوداشتغالی 150 میلیون تومان و برای کارفرما 4 میلیارد تومان است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری افزود: 15 هزار نفر برای دریافت تسهیلات در چهارمحال و بختیاری ثبت نام کردند از این تعداد 7 هزار نفر به بانک‌ها معرفی شدند و 3 هزار و 73 پرونده در همین راستا تشکیل شده است.

انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

چهارشنبه ۲۴ اسفند ۱۴۰۱

ساعت:

۱۳:۲۱:۰۸

15 Mar 2023