۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۴
کد مطلب : ۵۲۵۸۹

زنگ آغاز فعالیت خانه‌های محیط زیست در چهارمحال و بختیاری به‌صدا درآمد

اولین خانه محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری با حضور فرماندار و شهردار شهرستان بن، مدیرکل و مسئولان حفاظت محیط‌زیست استان، در شهرستان بن افتتاح شد.
زنگ آغاز فعالیت خانه‌های محیط زیست در چهارمحال و بختیاری به‌صدا درآمد
به گزارش جهانبین نیوز، به همت حفاظت محیط‌زیست شهرستان بن، اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی استان و نهاد کتابخانه‌های استان و شهرستان بن، اولین خانه محیط‌زیست استان در شهرستان بن راه‌اندازی شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان در مراسم افتتاح این خانه محیط‌زیست، با اشاره به شعار هفته هوای پاک امسال با عنوان تحقق هوای‌پاک، حقوق عامه و اراده ملی گفت: خانه‌های محيط‌زيست، محلي براي مردمي‌سازي فعاليت‌هاي محيط‌زيستي است و از عموم مردم و مسئولان براي شناخت محيط‌زيست و مشاركت در حفظ این سرمایه ارزشمند است.

سعید یوسف‌پور با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی به‌منظور ایجاد خانه‌های محیط‌زیست در استان انجام شده است، افزود: آموزش همگاني، اثربخش و ميداني گروه‌ها و مخاطبان اثرگذار اجتماعي؛ اعم از دولتي، غيردولتي و آحاد جامعه، نهادينه‌سازي رفتار شهروندي و جلب مشاركت آنها و ايجاد و توسعه مهارت‌ها براي حفظ محيط زيست یکی از کارکرد‌های خانه‌های محیط زیست خواهد بود.

وی بیان کرد: روش‌ها و فناوري‌هاي نوين و بومي‌سازي شده در زمینه‌های مختلف محیط‌زیستس، در این خانه‌ها ترویج می‌شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به ضرورت کاهش مشکلات و چالش‌های محیط زیستی با همراهی مردم، بیان داشت: خانه محیط زیست مکانی است تا مردم در آنجا حضور یابند و شعار متعالي "محيط زيست مردم پايه، هوشمند و فناورآنه " محقق شود.

یوسف‌پور با اشاره به ظرفیت‌های طبیعی شهرستان بن اذعان کرد: در طرح ایجاد خانه‌های محیط زیست، در نظر است؛ فضای فرهنگی و پرنشاطی در این مکان‌ها فراهم شود تا مردم با حضور داوطلبانه و موثر خود در عرصه محیط‌زیست، به کاهش مشکلات و استفاده فرصت‌ها کمک کنند. 

وی در ادامه ظرفیت‌های گردشگری شهرستان بن نظیر گرداب بن، رودخانه زاینده‌رود و … را بستر مناسبی برای فعالیت اثربخش خانه‌های محیط زیست در این شهرستان عنوان کرد.

این مقام مسئول از ضرورت مدیریت محلی محیط زیست برای حفاظت و بهسازی این عرصه سخن گفت و خاطرنشان کرد: طرح راه‌اندازی خانه محیط زیست در سایه بومی‌سازی مدیریت محیط‌زیست، به دنبال افزایش مشارکت‌های مردمی و اجتماعی در حفاطت و رفع معضلات این حوزه است.

فرماندار شهرستان بن نیز با قدردانی از زحمات مدیرکل و مجموعه حفاظت محیط زیست استان در مدیریت تبعات سیلاب مرداد ماه سال جاری در این شهرستان گفت: پیش‌قدم شدن این شهرستان برای راه‌اندازی خانه‌های محیط‌زیست بیانگر اشتیاق جمعی در ارتقای فرهنگ حفظ محیط زیست و نگهداشت سرمایه‌های طبیعی است.

رضا علی بیگی افزود: مدیران شهرستان بن درتلاش هستند تا با کمک حفاظت محیط زیست و سایر دستگاه‌های مرتبط، برخی از اقدامات محیط زیستی مانند ساماندهی پسماندها و تفکیک زباله از مبداء را در گام نخست در این شهرستان اجرایی کنند.

برپایی نمایشگاه کتاب‌های آموزشی محیط‌زیست، بخشی از این برنامه افتتاح بود.

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱

ساعت:

۱۲:۳۰:۲۳

23 Jan 2023