۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۲
کد مطلب : ۵۱۳۵۶
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری:

مرز بین حق و باطل را قلم خبرنگار تعیین می کند/کار رسانه و خبرنگاران نوعی جهاد است

سردار علی محمد اکبری گفت: امروز مرز بین حق و باطل را قلم خبرنگار تعیین می کند و قلم یک خبرنگار می تواند در مرز حق یا باطل قرار گیرد، کار اصحاب رسانه و خبرنگاران نوعی جهاد است.
مرز بین حق و باطل را قلم خبرنگار تعیین می کند/کار رسانه و خبرنگاران نوعی جهاد است
به گزارش جهانبین نیوز؛ علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری صبح امروز در همایش «خبرنگار حسینی - رسانه عاشورایی» که در سالن اجتماعات مرکز صدا و سیمای استان برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا بالاخص شهید صارمی شهید شاخص خبرنگار کشور اظهار کرد: تا سال 77 جای یک روزی به اسم خبرنگار خالی بود ولی با شهادت شهید صارمی در 17 مرداد سال 77 کار بسیار ارزشمندی شد و روز خبرنگار در تاریخ ایران ثبت شد.

سردار اکبری ضمن تبریک روز خبرنگار به خبرنگاران استان افزود:  باید تلاش کنیم قدرت پوشالی دشمن را به مردم و دنیا نشان دهیم.

وی گفت: امروز مرز بین حق و باطل را قلم خبرنگار تعیین می کند و قلم یک خبرنگار می تواند در مرز حق یا باطل قرار گیرد. 

اکبری ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت امام سجاد (ع) عنوان کرد: نبود رسانه و خبرنگار برای روایت گری شهادت امام حسین (ع) در روز عاشورا، تنها دلیل وجود عامل جهل در بین مردم آن زمان بود.

وی تصریح کرد: علاوه بر جهل و جهالت جامعه در زمان وقوع واقعه عاشورا، بحث جعل و جعل خبر نیز وجود داشت که اینها باعث شهادت حضرت امام حسین (ع) شد، حضرت امام علی (ع) را هم به خاطر جعل خبر شهید کردند و نگذاشتند خبر درست به مردم برسد؛ اما در بحث انقلاب اسلامی می بینیم که رسیدن پیام و سخنرانی های حضرت امام خمینی (ره) در تبعید به دست مردم، باعث پیروزی انقلاب اسلامی شد.

وی افزود: یک خبر می تواند ناامیدی مردم یا ناامنی یک جامعه را ایجاد کند و یا اینکه باعث وقوع جنگ بین دوکشور گردد و برای بیرون کردن یک خبر جعلی از اذهان مردم باید هزینه های زیادی را متقبل شد.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) ابراز کرد: کار اصحاب رسانه و خبرنگاران نوعی جهاد است، در بحث مردم مظلوم و آزادیخواه دنیا از جمله مردم فلسطین می بینیم که رسانه های دنیا که در دست صهیونست هاست، نمی گذارند صدای مظلومیت مردم و حقایق میدانی به اطلاع افکار عمومی برسد.

سردار علی محمد اکبری بیان کرد: در بین اصحاب رسانه، خبرنگاران جانباز، آزاده و شهید داریم و برخی از آنها هنوز در بند دشمن هستند، لذا ضمن قدردانی از همه عزیزانی که قلم در بحث حق گویی و حق بینی و حق شناسی می زنند، باید بدانیم که رسانه ها در جهاد تبیین نقش مهمی می توانند ایفا کنند.

وی ادامه داد: جهاد تبیین به معنای روایت گری درست و جلوگیری از تحریف  است و این جهاد خاص مجموعه رسانه نیست، بلکه همه مردم و مسئولین و کسانی که می توانند صحبت کنند این وظیفه را برعهده دارند که حقایق را به نسل های جوان که گذشته را ندیده اند منتقل کنند ولی رسانه ها نقش ویژه ای دارند.

سردار اکبری گفت: مطالبه گری یک واقعیت است که وظیفه خبرگزاری ها و رسانه ها  و خبرنگاران می باشد و  باید بعنوان چشم بینا و زبان گویای مردمی باشد که دسترسی به رسانه و بلندگو و میکروفن ندارند.

وی سختی کار خبرنگاران و مطالبات آنها را بحق دانست که باید مورد توجه متولیان امر قرار گیرد و افزود: مردم شما خبرنگاران را زبان حق خود می دانند که باید حرف آنها را به گوش مسئولین برسانید.

ارشد نظامی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه اظهار کرد: آسیب ها و تهدیدات زیادی هم فراروی خبرنگاران وجود دارد و گاهی حتی مورد تحریم قرار می گیرند؛ ولی حفظ اعتبار و اعتماد برای یک خبرنگار و یا خبرگزاری بسیار مهم است و اعتماد و اعتبار بحمدالله در بحث رسانه ملی در بین مردم ما وجود دارد.

وی گفت: امپراطوری رسانه ای در اختیار جبهه باطل است و مقابله با آن نیاز به جهاد و از خودگذشتگی دارد و در مقابل جبهه فرهنگی و رسانه ای دشمن بحمدالله پیشرفت هایی شده ولی عقب ماندگی هایی هم وجود دارد و باید تلاش کنیم قدرت پوشالی دشمن را به مردم و دنیا نشان دهیم.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) در آخر با تقدیر از همه خبرنگاران و اصحاب رسانه استان چهارمحال و بختیاری خواستار حضور پررنگ آنها در اختتامیه جشنواره رسانه ای ابوذر شد و افزود: از فعالان رسانه ای در کنگره ملی 11هزار شهید جامعه عشایری بویژه صدا و سیمای مرکز استان چهارمحال و بختیاری در مراسم جداگانه ای تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱

ساعت:

۱۳:۳۰:۰۰

10 Aug 2022