۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶
کد مطلب : ۵۱۳۳۴
معاون اجرایی رئیس جمهور مطرح کرد

پیش بینی کمک های بلاعوض و تسهیلات برای جبران خسارت های سیل/ سیل و مشکلات آن آسیب شناسایی شود

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: کمک های بلاعوض و تسهیلات لازم برای نوسازی و به سازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل پیش بینی می شود و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نسبت به تامین دام آن دست از دامدارانی که دام خود را از دست داده اند کمک می کند.
پیش بینی کمک های بلاعوض و تسهیلات برای جبران خسارت های سیل/ سیل و مشکلات آن آسیب شناسایی شود
به گزارش جهانبین نیوز؛ سید صولت مرتضوی امشب در ستاد مدیریت بحران چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اینکه حجم خسارت سیل در این استان قابل توجه است، اظهار کرد: در برخی مناطق مدیران ارشد در مناطق سیل زده حضور میدانی داشتند.
 
وی با بیان اینکه دولت با تمام توان در خدمت مردم است، افزود: دستگاه های استانی در چهارمحال و بختیاری در حال جمع بندی خسارات وارده از سیل هستند که در نهایت به دستگاه های متناظر کشوری، سازمان برنامه و بودجه و... ابلاغ خواهد شد.
 
معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: کمک های بلاعوض و تسهیلات لازم برای نوسازی و به سازی واحدهای مسکونی خسارت دیده از سیل پیش بینی می شود و ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره) نسبت به تامین دام آن دست از دامدارانی که دام خود را از دست داده اند کمک می کند.
 
مرتضوی با تاکید بر لزوم انجام اقدامات جهت آسیب شناسی سیل و مشکلات آن، عنوان کرد: باید با انجام اقدامات پیشگیرانه آسیب های سیل ها در آینده را کاهش دهیم.
 
وی خاطرنشان کرد: در مقابله با بلایای طبیعی مثل سیل باید پیش بینی ها حتی برای ۱۰۰ سال آینده باشند، در روستای سیل زده بارده گلوگاه هایی وجود دارد که اگر از ابتدا به آن توجه شده بود این حجم از خسارت را شاهد نبودیم.
 
معاون اجرایی رئیس جمهور آورد بارندگی اخیر را ۱۵۰ میلیون مترمکعب عنوان کرد و گفت: اگر طرح های آبخیزداری و آبخوان داری در چهارمحال و بختیاری انجام شده بود ذخایر آب بیش از این می شد.
 
مرتضوی اضافه کرد: امروز تصمیمات خوبی درخصوص خسارت های سیل در چهارمحال و بختیاری گرفته شد و پیگیری ها برای رفع عقب ماندگی ها در این استان در حال انجام است.
 
وی با اشاره به اینکه بخشی از مصوبات سفر رئیس جمهور برعهده مجموعه های کشوری و بخش دیگر برعهده مدیران و مسوولان استانی است، بیان کرد: مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران در چهارمحال و بختیاری با جدیت این مصوبات را پیگیری کنند.
 
معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه هر چقدر توان جذب از محل تهاتر باشد امکان آن وجود دارد، تاکید کرد: بانک های عامل به تعهدات خود در وقت مناسب عمل کنند.
 
مرتضوی تصریح کرد: چهارمحال و بختیاری استانی است که طرح ها و پروژه های آن باید در وقت مناسب اجرا شوند چون به دلیل شرایط اقلیمی و آب و هوایی این استان محدودیت هایی وجود دارد.
 
وی با تاکید بر تشکر و قدردانی ویژه از گروه های جهادی، افزود: گروه های جهادی باید تقویت شوند و از ظرفیت آن حداکثر استفاده شود.
 
معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: شهرها و شهرستان ها باید تجهیزات مناسب مقابله با بحران را داشته باشند و شهرداران در سریع ترین زمان به لایروبی و ایجاد مسیل در شهرها اقدا کنند.
 
انتهای پیام/۱۰۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱

ساعت:

۲۱:۳۷:۳۴

5 Aug 2022