۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۲
کد مطلب : ۵۱۰۰۵
فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری:

آغاز رزمایش مشترک صرفه‌جویی مصرف آب با نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در شهرکرد

سردار علی محمد اکبری گفت: رزمایش مشترک صرفه‌جویی مصرف آب با نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و جمعی از فرماندهان و مسئولین، با برقراری ارتباط ویدئویی با سپاه‌های استانی و رده‌ها آغاز شد.
آغاز رزمایش مشترک صرفه‌جویی مصرف آب با نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع) در شهرکرد
به گزارش جهانبین نیوز؛ سردار علی محمد اکبری فرمانده سپاه حضرت قمر بنی هاشم (ع) استان چهارمحال و بختیاری در حاشیه برگزاری رزمایش مشترک صرفه جویی در مصرف آب و برق که همزمان با سراسر کشور و به میزبانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و به صورت ارتباط تصویری با حضور فرمانده کل سپاه، وزرای نیرو و کشور، استانداران، فرماندهان سپاه های استانی، فرماندهان نیروی انتظامی و مدیران دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی و دولتی، اظهار کرد: رزمایش مشترک صرفه‌جویی مصرف آب با نام حضرت علی بن موسی الرضا (ع) با حضور سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه، علی اکبر محرابیان وزیر نیرو و جمعی از فرماندهان و مسئولین، با برقراری ارتباط ویدئویی با سپاه‌های استانی و رده‌ها آغاز شد.

وی بیان کرد: سپاه در خیلی از موضوعات برای کمک به دولت پیشقدم است ازجمله در صرفه جویی مصرف آب و برق که طی سالهای گذشته برنامه بر مبنای کاهش 10درصدی مصرف آب و برق بود به نتیجه مطلوب رسید.

فرمانده سپاه حضرت قمربنی هاشم (ع) افزود: امسال هم رزمایش با عنوان رزمایش صرفه جویی در مصرف آب و برق با هدف کاهش 30 درصدی مصرف در مجموعه های مختلف سپاه از جمله؛ پایگاه ها، حوزه ها و نواحی مقاومت بسیج و پادگان های سپاه در حال انجام است که الگویی برای ادارات مختلف و مجموعه های نیروهای نظامی و انتظامی خواهد بود و به مجموعه خانواده های کارکنان  هم سرایت خواهد کرد تا در مجموع بتوانیم صرفه جویی خوبی را در ایام تابستان از امروز اول تیر تا پایان شهریور داشته باشیم که با مشکلات قطعی برق یا کمبود آب مواجه نشویم.

مجید فرهزاد مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق چهارمحال و بختیاری هم گفت: دو ارگان خیلی مهم و حساس در سطح استان که شرکت برق را در طول سال به جهت تأمین انرژی مناسب کمک می کنند، نیروی انتظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

وی افزود: نیروی انتظامی در بخش حفاظت و نگهداری تجهیزات و سپاه هم هرساله در مواقع پیک به کمک و یاری شرکت توزیع برق می آید تا  ما بتوانیم انرژی مطمئنی را برای مشترکان عزیز تأمین نماییم.

فرهزاد هدف از برگزاری این رزمایش را نظم بخشی و انتظام دادن به مصرف آب و برق دانست و گفت: با ادارات و موسسات متخلف که پرمصرف هستند برخورد می شود.

وی از کنترل شرکت توزیع برق بر 150 بانک اعم از سرپرستی و شعبات مختلف تا 460 ساختمان اداری در استان خبرداد و افزود: انتظار داریم از مجموع 6.5مگاوات برقی که مصرف داریم، حدود 2.5 تا 3مگاوات صرفه جویی شود تا به تأمین انرژی مراکز حساس و درمانی و مراکز خانگی کمک کند.

امروز آغاز رزمایش صرفه جویی در مصرف به کمک سپاه می باشد

احمدرضا محمدی مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره  شرکت آب و فاضلاب استان چهارمحال و بختیاری هم اظهار کرد: امروز آغاز رزمایش صرفه جویی در مصرف به کمک سپاه می باشد که بر اساس دستور مقام عظمای ولایت مبنی بر هم افزایی ارگان ها این اتفاق افتاده است.

محمدی افزود: در بحث آب شرب حدودا 92 میلیون متر مکعب در سال مصرف داریم که حدود 34 میلیون آن در تابستان مصرف می شود و رقم زیادی است که باعث می شود یک ناترازی در فصل تابستان ایجاد شود و پیش بینی ما این است که اگر بتوانیم 30 درصد این رقم را کاهش دهیم یعنی 27میلیون متر مکعب در تابستان مصرف داشته باشیم، می توانیم بدون تنش آبی استان را از پیک مصرف عبور دهیم.

وی از برنامه ریزی های شرکت آب برای مدیریت مصرف و افزایش توان تولید و فرهنگ سازی کاهش مصرف خبر داد و گفت: دستگاه های دولتی شناسایی شده و اخطارهای لازم به مشترکان پرمصرف داده شده و اولویت ما برخورد با مشترکان بدمصرف و پرمصرف و اجرای برنامه مدیریت عرضه و تقاضاست.

سردار منوچهر امان اللهی فرمانده انتظامی استان چهارمحال و بختیاری هم  با اشاره به کاهش بارش ها و مشکل در تأمین آب و برق، تصریح کرد: همه باید به وزارت نیرو و دولت کمک کنیم.

امان اللهی افزود: مقرهای قابل توجهی نیروهای مسلح دارند و بحث صرفه جویی و مدیریت هزینه ها در این حوزه طی سنوات گذشته دردستور کار بوده و خوشبختانه موفقیت های خوبی را ما در کاهش مصرف و هزینه ها داشته ایم و همچنان بیش از گذشته در دستور کار است.

وی ادامه داد: با توجه به مأموریت و وظایفی که مجموعه انتظامی دارد، پشتیبانی از مأموریت و برخورد با تخلفات و حفاظت از مراکز و تأسیسات و جاهایی که نیاز به حفاظت دارند را برای خود الزامی می دانیم و تقاضا داریم همه پشتیبانی و حمایت لازم را داشته باشند تا فصل تابستان به خوبی سپری شود.


انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۱ تير ۱۴۰۱

ساعت:

۱۵:۴۹:۰۱

22 Jun 2022