۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۸
کد مطلب : ۵۰۹۳۴
جهانبین نیوز گزارش می دهد؛

آرامش پارک ها زیر چرخ موتور سواران/ با برهم زنندگان آرامش برخورد می شود

گاه مشاهده مي‌شود چند جوان سوار بر يک موتور بدون هدف در محوطه پارک چرخ مي‌خورند و با گاز دادن و بلند کردن صداي موتور، تحمل ماندن خانواده‌ها را در پارک مي‌گيرند.
آرامش پارک ها زیر چرخ موتور سواران/ با برهم زنندگان آرامش برخورد می شود
به گزارش جهانبین نیوز ؛ پارک لاله در شهر فارسان و در استان چهارمحال و بختياري قرار دارد. در غرب شهرستان فارسان و در ساحل رودخانه اين شهر، پارک ساحلي قرار دارد که داراي فضاي سبز مناسب، ساحل زيباي رودخانه، مسافرخانه و کافي‌شاپ، سرويس بهداشتي و پارک بادي مي‌باشد.
 
فاز دوم اين پارک در کنار فاز اول بهره‌برداري شده است (پارک قلمستان) فضاي مناسب و قرار گرفتن اين دو پارک در مسير گردشگاه پيرغار، توقفگاه بسياري از گردشگران در اين منطقه است.
 
شهروندان ما به دليل تردد موتورسيکلت‌ها در پارک احساس آرامش و امنيت نمي‌کنند. رسيدگي به اين امر و بسترسازي‌ها و ايجاد موانع بر عهده ما است، رسانه جمعي بايد در اين زمينه کار فرهنگي کنند و قوانين را بيشتر انتشار دهند و راهنمايي و رانندگي نه به‌صورت برخورد خصمانه بلکه به‌صورت فرهنگ‌سازي و هم اعمال قانون مستمر، رعايت قانون را به بخشي از هنجارهاي واقعي مردم بدل کند.
 
بايد برنامه‌اي هماهنگ شود که برخورد با موتورسواران متخلف از اولويت گواهي‌نامه آغاز شود؛ يعني کساني که گواهي‌نامه موتورسيکلت ندارد، اما از موتورسيکلت استفاده مي‌کنند بايد قانون در موردشان محکم اعمال شود، اگر گام‌به‌گام و به‌صورت مدون از يک نقطه‌اي شروع کنيم افراد متوجه مي‌شوند که در صورت تخلف در گواهي‌نامه، اعمال قانون مي‌شوند درنتيجه خود را ملزم به رعايت آن مي‌کنند.

تردد نا به جا موتور سیکلت ها آرامش مردم را برهم می زند

 محمدي يکي از شهروندان فارساني در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ گفت: گاه مشاهده مي‌شود چند جوان سوار بر يک موتور بدون هدف در محوطه پارک چرخ مي‌خورند و با گاز دادن و بلند کردن صداي موتور، تحمل ماندن خانواده‌ها را در پارک مي‌گيرند.


وي بيان داشت: تردد نا به‌جاي موتورسوارها در فضاي پارک‌ها، در حالي اتفاق مي‌افتد که گشت مأموران نيروي انتظامي در محوطه به چشم مي‌خورد و رفت‌وآمد بيخود موتورسوارها را شاهد هستند.

وي اظهار داشت: اين در حالي است که در سطح شهر، روزانه توقيف موتورهاي بدون ايمني اتفاق مي‌افتد اما در پارک‌ها موتورهاي بدون ايمني آزادانه چرخ مي‌خورند تا آزار مردم را موجب شوند.
 
با برهم زنندگان نظم و آرامش برخورد می شود

فرماندهي انتظامي شهرستان فارسان در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز؛ از اجراي طرح برخورد با بر هم زنندگان نظم و آرامش در پارک‌ها و اماکن گردشگري خبر داد.
 
 محمد حسيني با اشاره به ممنوعيت تردد موتورسيکلت‌ها، خودروهاي شيشه دودي خودروهاي با آلودگي صوتي و انجام حرکات نمايشي يا به‌اصطلاح دور دور در پارک‌ها افزود: قطعاً با اين‌گونه موارد برخورد خواهد شد.

وي اظهار داشت: طبق قانون عبور و مرور موتورسيکلت‌ها در پارک‌ها و همچنين موتورسيکلت‌هاي دو زمانه در تمام سطح شهر ممنوع است، خودروهاي شيشه دودي و خودروهاي با آلودگي صوتي شامل جريمه خواهند شد.

به گزارش جهانبین نیوز؛ با اجراي اين طرح از بسياري از ساکنين منطقه قلمستان کسبه و گردشگران از اقدام پليس قدرداني و تقاضاي استمرار اين‌گونه برخوردها با متخلفين را داشته‌اند.
 
شب گذشته با همکاري دادستاني نيروي انتظامي و شهرداري تعدادي موتورسيکلت و خودرو توقيف و جهت طي کردن روند قانوني به پارکينگ منتقل شدند.

انتهای پیام/590پ
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱

ساعت:

۰۹:۲۲:۰۱

15 Jun 2022