۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۷
کد مطلب : ۵۰۷۱۴

عضو کمیسیون بودجه مجلس: همه اقتصاددانان بر اصلاح و عادلانه‌سازی یارانه‌ها تاکید دارند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: امروز همه اقتصاددانان بر این نکته تاکید دارد که باید نحوه پرداخت یارانه کالاهای اساسی اصلاح شود و یارانه به دست جامعه هدف برسد.
عضو کمیسیون بودجه مجلس: همه اقتصاددانان بر اصلاح و عادلانه‌سازی یارانه‌ها تاکید دارند
به گزارش جهانبین نیوز؛ غلامرضا شریعتی نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به عادلانه سازی یارانه های پنهان گفت: امروز با توجه به تخصیص یارانه پنهان به کالاهای اساسی از جمله آرد و نان باعث شده این کالاها نسبت به کشورهای همسایه ارزان‌تر توزیع شود و همین مسئله باعث قاچاق این کالاها به خارج از کشور شده است.

وی افزود: از سوی دیگر در تخصیص یارانه پنهان به کالاهای اساسی طبقه محروم جامعه و کسانی که درواقع جامعه هدف از اجرای طرح هستند، کمترین بهره‌مندی را‌‌‌‌‌‌‌‌ از یارانه دارند و کسانی از این یارانه بیشترین بهره را‌‌‌‌‌‌‌‌ می‌برند که مستحق دریافت آن نیستند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: به همین سبب امروز همه اقتصاددانان و هر شخص عاقلی بر این نکته تاکید دارد که باید یارانه کالاهای اساسی و از جمله یارانه آرد اصلاح شود و با تغییر و اصلاح در این حوزه یارانه به دست جامعه هدف برسد.

شریعتی خاطرنشان کرد: نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که باید این تغییر و اصلاح با دقت صورت گیرد تا به سرنوشت هدفمندی یارانه‌ها دچار نشود.

وی افزود: هدفمندی یارانه‌ها شروع خوبی داشت اما در آن تورم سال‌های بعد لحاظ نشده بود و امروز و پس از گذشت بیش از 10 سال از آغاز اجرای این قانون هنوز همان 45 هزار تومان به هر فرد پرداخت می‌شود و حالا آنکه ما شاهد تورم زیادی در این سال‌ها بوده‌ایم.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: ما در اجرای اصلاحات در یارانه پنهان باید مراقب باشیم تا با اجرای ناقص و یا غلط این طرح ظلم مضاعف به طبقه  محروم صورت نگیرد؛ چراکه بی‌دقتی در این زمینه سبب می‌شود هم افزایش قیمت کالاها را‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته باشیم و هم اینکه یارانه‌ای به دست طبقه محروم جامعه به درستی نرسد.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌1026ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

ساعت:

۱۰:۰۰:۲۰

16 May 2022