۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۴
کد مطلب : ۵۰۷۰۸
به یک یا دو اردوی خارجی نیاز داریم؛

فروغی: از کنارِ مدال طلایم در المپیک ساده گذشتند/ تغییر قوانین مسابقات جهانی تیراندازی مثل شوخی بود!

تیرانداز دارنده مدال المپیک ۲۰۲۰ توکیو گفت: من برترین مدال را در المپیک گرفتم اما خیلی ساده از کنار آن گذشتند.
فروغی: از کنارِ مدال طلایم در المپیک ساده گذشتند/ تغییر قوانین مسابقات جهانی تیراندازی مثل شوخی بود!
به گزارش جهانبین نیوز؛ به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ جواد فروغی، تیرانداز دارنده مدال المپیک ۲۰۲۰ توکیو در جمع اهالی رسانه اظهار داشت: ما به شوک‌ها عادت کرده‌ایم، مسابقات مصر را هم که از دست دادیم، مسابقات فوق‌العاده مهمی بود. لیگ برتر سال ۱۴۰۰ را نیز از دست دادیم که آن هم یک شوک به بدنه فدراسیون بود. بحث لغو المپیک توکیو به دلیل کرونا مطرح بود که مسابقات برگزار شد اما در مورد بازی‌های آسیایی چین خبر ناگهانی بود. آن هم برای کشور چین که زمانی که درگیری و آمار مرگ و میر در همه کشورها بالا می‌رفت، اعلام کرده بود که بیماری کنترل شده است. از طرفی آنها به صورت ناگهانی و بدون اینکه از قبل احتمال لغو آن را اعلام کنند تعویق بازی‌ها را اعلام کردند.
 
قهرمان المپیک در پاسخ به این پرسش که آیا این تعویق بازی‌های آسیایی فرصت است یا تهدید گفت: این تعویق یک بدی دارد که آن هم این است که مسابقات مهم بعد از آن مثل قهرمانی جهان مصر هم قطعا به تعویق می‌افتد. رسم این است که قهرمانی جهانی که اولین سهمیه المپیک در آن توزیع می‌شود بعد از بازی‌های آسیایی برگزار شود. این بدبیاری‌ها پشت سر هم می آید. البته به قول آقای نصر آن روی سکه را باید ببینیم این  تعویق فرصت بیشتری را برای آمادگی تیراندازان فراهم می‌کند.
 
وی در پاسخ به این سوال که آیا بازی‌های آسیایی هانگژو کلا لغو خواهد شد یا خیر گفت: بعید می‌دانم. کشوری که برگزاری بازی‌های آسیای را قبول می‌کند از نظر منابع انسانی و امکانات بسیار هزینه کرده است. اعتبار خود را وسط گذاشته و بعید می‌دانم آن را لغو کند. احتمال لغو آن بسیار کم است. فکر نمی‌کنم که بازی‌ها لغو شود. چون رسم این است که مسابقات در تابستان برگزار شود قطعا در بهار و تابستان سال آینده برگزار خواهد شد.
 
فروغی در ادامه در مورد عملکرد خود در این روزها اظهار داشت: درست است که من در مسابقات آزاد قهرمان شدم اما از عملکرد خودم راضی نبودم. خودم را بیشتر و بهتر از اینها می‌دیدم. احساس می‌کنم برای بالا بردن سطح کیفی و کمی عملکرد تیراندازان جای کار هست. این موضوع می‌طلبد که کادر فنی با انرژی و انسجام بیشتری تمرینات و اردوها را ادامه دهند. من حس می‌کنم به یک یا دو اردوی خارجی هم نیاز داریم. همانطور که در جام جهانی برزیل تغییرات آب و هوایی و فاصله‌های زیاد را تجربه کردیم و در ذهن و عملکرد ورزشکاران بی تاثیر نیست.
 
وی به حمایت هر چه بیشتر وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از این رشته اشاره کرد و گفت: اکنون می‌طلبد که مقدمات را بهتر کنند. البته حمایت فدراسیون، کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش همیشه خیلی خوب بوده ولی انتظار داریم بهتر شود. برای همه حتی بی سوادترین فرد این مملکت روشن شده است که تیراندازی رشته‌ای مدال آور است بنابراین می‌طلبد که بیشتر روی آن سرمایه گذاری شود. بازیکنان هم باید طوری عمل کنند که بتوانند افرادی که از این رشته حمایت می‌کنند را رو سفید کنند.
 
فروغی در مورد مسابقات جام جهانی برزیل گفت: ما از نظر مشکلات سفر چند ضربه در برزیل خوردیم. مشکلاتی مثل فاصله زیاد، برخورد نامناسب پلیس فدرال در سائوپائولو و تعداد پروازهای زیاد سر راه ما بود. برخورد پلیس فدرال برزیل با ما وحشتناک بود. این همه سفر من و دیگر ملی‌پوشان به کشورهای مختلف داشته‌ایم و برخوردهای مختلف را دیده‌ایم هیچ گاه این شکلی نبود. در برزیل کار را خیلی برای ما و خودشان سخت گرفتند. خیلی کند و بی حال پیش می‌رفتند. ایرادهای الکی می‌گرفتند که ما تصور می‌کردیم از روی عمد ما را معطل می‌کنند تا از پرواز بمانیم. وگرنه چک کردن ۱۵ سلاح حداکثر یک یا دو ساعت زمان بیشتر نمی‌خواهد. در برگشت هم بعد از ۴ ساعت معطلی گفتند دوباره سلاح‌ها را بیاورید. تعداد زیاد پروازها هم روی ذهن ورزشکاران بی تاثیر نیست.
 
وی در ادامه در مورد عملکرد ورزشکاران در جام  جهانی برزیل افزود: عملکرد تیراندازان در برخی موارد جای بحث دارد. در برخی رشته‌ها ضعیف تر ظاهر شدیم. از طرفی در این مسابقات برخی از کشورهای آسیایی هم نبودند ولی ورزشکاران آمریکا و اروپا با قدرت ظاهر شدند. نمره‌ها و رکوردهای تیراندازان در این مسابقات نشان از سطح قابل قبول این رویداد داشت. سطح مسابقات عالی نبود ولی خوب بود. برای محک زدن ورزشکاران ایرانی خوب بود. ما هم در برخی رشته‌ها خوب بودیم اما در بیشتر رشته‌ها باید نقاط ضعف برطرف شود.
 
ملی‌پوش تپانچه در خصوص قوانین جدید در مسابقات تیراندازی گفت: فاجعه بار است. به خاطر دارم که در لهستان برای اولین بار تغییرات اعمال شد. این تغییرات در برزیل تکرار شد. ما فکر می‌کردیم تغییراتی که در لهستان لحاظ شد، تثبیت شده است و در این مسابقات اجرا می‌شود. ما برای آن تمرین کرده بودیم، ولی شب قبل از مسابقه مربی به ما گفت که قوانین با مسابقات لهستان نیز متفاوت است. این تغییرات که ادامه داشت برای ما جالب و به گونه‌ای به شوخی و بازی تبدیل شده بود که فقط باید دنبال این بودیم که چه کنیم چه نکنیم. حتی زمانی که برای مقدماتی تیمی وارد خط شدیم از نصر پرسیدیم که زمان قلق و آماده سازی ۳ یا ۵ دقیقه است؟ باز زمان آن تغییر کرده بود. این تغییرات نسبت به لهستان بهتر شده است. تغییرات در مسابقات لهستان شکایت خیلی از ورزشکاران را به دنبال داشت. اکنون قوانین چیزی بین لهستان و فرم قبل آن است. هنوز به فرم قبلی نرسیده که ورزشکار پسند باشد اما بهتر شده است.
 
قهرمان رشته تیراندازی در المپیک در مورد اینکه آیا ریاست جدید فدراسیون توانسته مشکلاتی از قبیل بحث مهمات را برطرف کند گفت: لازم است که فدراسیون قدرت  خود را در بیرون مرز محک بزند و ببیند که چقدر می‌تواند مهمات وارد کند. خداراشکر در بحث اعزام‌ها و سفرها شرایط بهتر است. مثلا در جام جهانی مصر با وجودی که فشار زیادی روی کادر ریاست جدید که تنها چند روزی کار خود را شروع کرده بود وجود داشت اما در همان دو سه روز کارها را پیش بردند البته که به نتیجه نرسیدند. بعد از آن هماهنگ کردن سفری مثل برزیل نیاز به روزها و هفته‌های کاری زیادی داشت اما در ایام تعطیلی عید بدون حاشیه پیش رفتند که خیلی عملکرد خوبی بود. بحث فشنگ و مهمات که بحث سنگینی است فدراسیون باید بیرون از مرز خودش را محک بزند. باید دید که چقدر فدراسیون می‌تواند مهمات خرید کند و چقدر آن را وارد کشور کند. حتی باید دید که چقدر می‌تواند وارد خرید سلاح بشود. در بحث خرید سلاح ما تحریم هستیم و کار سخت است. هنوز به آن شرایط نرسیدیم و نیاز به زمان است. هنوز فدراسیون در این موقیعت خود را محک نزده است.
 
فروغی در پاسخ به این سوال که آیا پول و بودجه خرید مهمات وجود دارد یا با مشکلات مالی هم روبه رو خواهید بود گفت: چند باری از سردار قربانی شنیده‌ام که شخصا و با قاطعیت می‌گوید نگران منابع مالی برای اعزام، سفرها، امکانات و خریدها نباشید. باید ببینیم در عمل چه خواهد کرد. فعلا چون انجام نشده و این موقعیت پیش نیامده نمی توان قضاوتی کرد. باید منتظر باشیم.
 
وی در ادامه به عدم توجه به تیراندازی و مدال طلایی که وی گرفته بود، اشاره کرد و گفت: اگر ورزشکاری بعد از گرفتن مدال سجده‌ای کرد یا به پرچم کشورش احترام گذاشت یا به هر نحوی خوشحالی خود را با احترام به دینش و مملکتش نشان داد به خاطر این روزی نبوده که شما از او تجلیل بکنید یا اینکه اسمش را جزو آیتم‌ها بیاورید؟ یا نخواستند مدال من را ببینند یا نمی‌دانم چطور از مدال من راحت گذشتند. تمام ویژگی‌هایی که برای یک ورزشکاری مدال آور می‌توان لحاظ کرد در مدال من بود ولی جزو ده یا ۱۵ مدال بین کاندیداها مطرح نشد چه اینکه بخواهند به صورت ویژه برجسته شود.
 
وی گفت: مدال من اولین مدالی است که در طول تاریخ المپیک در روز اول گرفته شد. مدالی بود که توسط مسن‌ترین ورزشکار کسب شد. اولین مدال طلای تاریخ تیراندازی بود که با رکورد هم همراه شد. مدالی بود که رنک ایران را برای چند ساعتی بالاتر از همه کشورها قرار داد. اگر این مدال را از این جهات بررسی کنند برترین مدال کشور است. ولی ساده از کنار آن گذشتند. داشتیم عزیزانی را که حتی یک حرکتش در صحنه‌های برتر بوده، اما مدالش ویژگی داشته و در چند جا بررسی شده است اما این مدال را یا نخواستند ببینند و یا پروپاگانداهایی هست که می خواهند افراد یا رشته‌های خاصی را مطرح کنند. نمی‌دانم اینها سبب شد که ندید بگیرند و به راحتی از آن بگذرند.
 
وی در پایان به عنوان یک پرستار در مورد شرایط شیوع کرونا در کشور خاطرنشان کرد: خداراشکر بر این مشکل فائق آمدیم باید منتظر باشیم تا سرود پیروزی را بخوانیم. هر چند که نباید دشمن که این بیماری است را دست کم گرفت. به عنوان پرستار عرض می‌کنم دیگر نیازی به سخت گیری نیست اما اگر نیاز به دست دادن با افراد نیست دست ندهیم یا فاصله را بیشتر کنیم. بهداشت را بدون اعمال سختگیری رعایت کنیم. فعلا خطر رفع شده مگر اینکه باز از کشورهای دیگر مواردی برسد. آمار شانگهای دو ماه پیش با ۲۶ تا ۲۷ میلیون جمعیت بالا بود به طوری که کشورش قرنطینه شد و هنوز هم قرنطینه برقرار است. اگر چین عامل نشود و باز یک ویروس جدید نفرستد شرایط خوب است.
 
انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱

ساعت:

۰۹:۲۷:۴۹

16 May 2022