۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
کد مطلب : ۵۰۶۷۴
امام‌جمعه فارسان

مسئله معيشت مردم اصلاً قابل تعارف نيست/ قاطعانه و محکم با اخلالگران اقتصادي برخورد شود

امام‌جمعه فارسان گفت: قاطعانه و محکم با اخلالگران اقتصادي برخورد شود. در اين زمان و موقعيتي که هستيم بايد جرائمي براي مُحتَکرين و بازار خراب کن‌ها بسته شود که بازدارندگي لازم را داشته باشد بايد براي کسي که به مردم اجحاف کرده در اين وضعيت منفعت‌طلبي کرده جريمه‌اي بسته شود که هيچ‌کس جرئت اقدام دوباره نداشته باشد در اين مسائل نبايد اصلاً تعارف کرد. مسئله معيشت مردم اصلاً قابل تعارف نيست.
مسئله معيشت مردم اصلاً قابل تعارف نيست/ قاطعانه و محکم با اخلالگران اقتصادي برخورد شود
به گزارش پايگاه خبري تحليلي پيرغار، حجت‌الاسلام محسن ملک پودر در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شهر فارسان گفت: خودم و همه‌ي شما نمازگزاران محترم را به رعايت و تقويت و تسديد تقواي الهي دعوت میکنم. متقين هيچ رابطه‌اي با اهل شر و غوغا ندارند. حکمت ۱۹۱ از حکم نهج‌البلاغه اميرالمؤمنين عليه‌السلام در همين رابطه فرمودند: جنايت‌کاري را پيش آن حضرت آوردند و گروهى از اوباش همراهش بودند، فرمود: خوشامد مباد بر چهره‏هايى که جز به هنگام شرّ (و وقوع تبهکاریها) ديده نمى‏شوند
 
وي افزود: يعني حضرت گروهي از مردم را مذمت کرده که هر جا دعوا و نزاعي باشد آنجا حاضر میشوند و به‌خصوص در مقاطع خاص و حساس که جامعه دچار بحران است، ضربه‌هاي مهلک به مردم میزنند. به اين افراد منحط جامعه که عقل و درايت لازم را ندارند و از روي احساس و غير خردمندانه عمل میکنند، در اينجا غوغا گفته‌شده و معناي مصدري و يا اسم مصدري که به معناي سروصدا و جنجال است مدنظر نيست.
 
وي تصريح کرد: اين‌ها کساني هستند که معمولاً آلت دست فتنه گران قرار میگيرند و دشمن هم نقاط ضعف اين افراد را شناسايي میکند و با برنامه‌ريزي، به‌موقع و حساب‌شده، آن‌ها را وارد ميدان میکند تا خسارت و آسيب بزنند؛ و اگر بخواهيم بابيان ديگري از اميرالمؤمنين عليه‌السلام اين‌ها را معرفي کنيم، اين‌ها «هَمَجٌ رَعَاعٌ» هستند که از هر صداي حمايت میکنند و مانند حشرات ريز با هر بادي تکان میخورند. حزب باد هستند و ريشه ندارند. خدا تقواي ما را زياد بگرداند.
 
امام‌جمعه فارسان به سخنان رهبر حکيم انقلاب اشاره داشت و گفت: رهبر حکيم انقلاب اسلامي در بيانات اخيرشان در ديدار با کارگران فرمودند: «دولت برنامه‌هاي مهمي در پيش دارد که دستگاه‌ها و همه آحاد مردم بايد دست‌به‌دست هم بدهند تابه نتيجه برسد» در تبيين اهميت برنامه‌هاي اقتصادي دولت سيزدهم نکاتي به نظر میرسد اهميت اصلاح ساختار اقتصاد کشور- امروزه همه ما به اشکالات اساسي و مزمن کشور در حوزه اقتصاد و مشکلات معيشتي واقف هستيم.
 
وي اظهار داشت: بيماري نظام اقتصادي يک ميراث به‌جاي مانده از دهه ۵۰ تاکنون است که از دهه پاياني عمر رژيم طاغوت شروع‌شده و پس از انقلاب هم با تلاش‌هاي انجام‌گرفته، به سامان مطلوب خود نرسيده است. به‌عنوان نمونه؛ تورم بالا، الان ۵۰ سال است مهمان ايرانيان است. دولت‌هاي مختلف پس از انقلاب به دلايلي که تفصيل آن به درازا میانجامد (مثل سياسي برخورد کردن) از اصلاح جدي ساختار اقتصاد کشور يا بازمانده‌اند يا نخواسته‌اند.
 
وي افزود: در حال حاضر دولت دو مأموريت اساسي را در عرصه اقتصاد بر عهده دارد: رفع موانع شکوفايي اقتصاد و تحقق اقتصاد مقاومتي و ميدانيم موانع زيادي بر سر راه دولت براي شکوفايي اقتصادي و رشد مطلوب وجود دارد که يارانه غيرهوشمند يا ارز ترجيحي يکي از آن معضلات بزرگ است
 
حجت‌الاسلام ملک پور گفت: يارانه‌اي که به‌جاي آن‌که در انتهاي زنجيره مصرف، يعني در سفره‌هاي مردم توزيع شود در ابتداي زنجيره، يعني واردکنندگان کالا قرار میگيرد تا آنجا که گاهي يارانه ۱۵ ميليون نفر به جيب يک نفر میرود! والان همان‌ها که يارانه به جيبشان میرفته دارند جو درست میکنند
 
وي افزود: طبيعي است توقع نداريم همه اين موانع در يک‌زمان توسط دولت کنوني آغاز و اجرا شود اما اين انتظار درست است که بايد دولت کنوني با استفاده از شرايط داخلي و خارجي گام‌هاي مهم را بر دارد و مردمیسازي يارانه‌ها از اصلیترين گام‌هاي مانع زدايي بر سر راه رشد اقتصادي است.
 
وي تصريح کرد: در مورد گرانیهايي که واقعاً باعث نگراني و ناراحتي همه مردم شده عرض کنم. توجه داريد که در اين مسائل بايد با دقت ورود کنيم و بدون توجيهِ غلط؛ گاهي افراد شروع میکنند به توجيه غلط و تعريف کردن يا تکذيب کردن که کار درستي نيست. بايد همه جهات را و واقعيت‌ها را ببينيم و بعد مطالبه کنيم.
 
وي اظهار داشت: در ناآرامیهاي ديشب، ببينيد دشمن تلاش میکند از هر زمينه‌اي که بتواند، اقدام به ناآرام کردن جامعه نمايد؛ لذا همه بايد مراقب باشيد که ردپاي دشمن را گم نکنيد. اساساً گروه‌هايي که بعضاً مورد سو استفاده جريانات ضدانقلابي قرار میگيرند، اصلاً نگران‌کننده نيستند، کشورهاي به‌اصطلاح قدرتمند با تمام تواني که داشتند در مقابل اراده ملت به‌زانو درآمدند، حال افرادي که وضعيتشان معلوم است، میخواهند جلوي نظام بايستند؟!
 
امام‌جمعه فارسان در پايان گفت: قاطعانه و محکم با اخلالگران اقتصادي برخورد شود. در اين زمان و موقعيتي که هستيم بايد جرائمي براي مُحتَکرين و بازار خراب کن‌ها بسته شود که بازدارندگي لازم را داشته باشد، اگر سهميه‌اي دارند قطع شود. بايد براي کسي که به مردم اجحاف کرده در اين وضعيت منفعت‌طلبي کرده جريمه‌اي بسته شود که هيچ‌کس جرئت اقدام دوباره نداشته باشد در اين مسائل نبايد اصلاً تعارف کرد. مسئله معيشت مردم اصلاً قابل تعارف نيست.


انتهاي پيام/590پ
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱

ساعت:

۱۶:۴۰:۰۸

13 May 2022