۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۹۲۸۹
وقتی چرخ ناهماهنگی‌ها در پرداخت حقوق، استخوانهای نیروهای شرکتی را خرد می‌کند؛

باز هم قصه پرغصه تاخیر در پرداخت حقوق نیروهای شرکتی/ مشقت‌های ۶ محیط‌بان چهارمحالی بعد از ۹ ماه زندگی بدون حقوق

متاسفانه نیروهایی که در پرداخت حقوق‌شان تاخیر رخ می‌دهد از اقشار ضعیف جامعه بوده و و عدم پرداخت حقوق‌شان سبب فشار بسیار براقتصاد خانواده آن‌ها می‌شود، در روزهای اخیر شاهد عدم پرداخت حقوق محیط‌بانانی هستیم که جان کف دست گرفته و محافظت از محیط را بر عهده دارند.
باز هم قصه پرغصه تاخیر در پرداخت حقوق نیروهای شرکتی/ مشقت‌های ۶ محیط‌بان چهارمحالی بعد از ۹ ماه زندگی بدون حقوق
به گزارش جهانبین نیوز؛  هرزگاهی شاهد تاخیر در پرداخت حقوق کارکنان که در اکثر مواقع کارگران یا نیروهای قراردادی، حجمی یا پیمانی ادارات می‌باشند هستیم.

متاسفانه نیروهایی که در پرداخت حقوق‌شان تاخیر رخ می‌دهد از اقشار ضعیف جامعه بوده و و عدم پرداخت حقوق‌شان سبب فشار بسیار براقتصاد خانواده آن‌ها می‌شود.

در روزهای اخیر شاهد عدم پرداخت حقوق محیط‌بانانی هستیم که جان کف دست گرفته و محافظت از محیط را بر عهده دارند.

طی ۱۱ سال خدمتم هیچگاه به موقع حقوق دریافت نکردم

رضا طهماسبی یکی از محیط‌بانان در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: ۱۱ سال است که به‌عنوان محیط‌بان درحال خدمت هستم.

وی با بیان اینکه در این مدت فقط یکی دو بار لباس دریافت کردیم افزود:  برای انجام وظایف خود با ماشین شخصی خودمان در محل کار حاضر می‌شویم.

طهماسبی ادامه داد: طی سال‌های خدمت‌مان دریافت حقوق‌مان نامنظم بود و همواره بحث و  دعوا در این زمینه داشتیم.

این محیط‌بان با اشاره به اینکه ما زیر نظر سازمان آب اصفهان فعالیت داریم خاطرنشان کرد: سازمان آب با کارفرما قرارداد دارد و متاسفانه پیمانکار برای پرداخت حقوق ما همواره بهانه می‌آورد و هر بار پاسخش این است که هنوز بقیه هم دریافت نکردند.
 
عدم دریافت حقوق مشکلات خانوادگی‌ برایمان ایجاد کرده است

طهماسبی ادامه داد: مشکلمان را با مدیرکل محیط زیست استان هم مطرح کردیم اما جواب درستی نگرفتیم.

وی ادامه داد: عدم پرداخت حقوق مشکلات خانوادگی برایمان ایجاد کرده است، با این وضعیت اقتصادی گذراندن امورات زندگی بسیار سخت است.

این محیط‌بان با اشاره به اینکه از فروردین سال ۱۴٠٠ هیچگونه دریافتی نداشتیم افزود: حدود ۶٠ میلیون تومان طلب دارم و واقعا ادامه زندگی بعد از ۹ ماه برای ما بسیار دشوار است.

طهماسبی بیان داشت: ما فقط می‌خواهیم  پرداخت حقوق‌مان منظم شود و سر ماه حقوق بگیریم، چراکه پرداخت اقساط و اجاره خانه با این وضعیت مشکل است.

وی تاکید کرد: علی‌رغم اینکه کارما سخت است اما سختی کاری نمی‌گیریم چراکه مشخص نیست در قرارداد ما محیط بان هستیم یا نگهبان.

این محیط‌بان با اشاره به اینکه نماینده کارفرمابه ما گفت اگر راضی نیستید تسویه کنید ادامه داد: درحال حاضر به ما قول دادند که حقوق چند ماه‌مان را بدهند اما با این شرایط ما دوباره مشکل خواهیم داشت و اگر نظمی در پرداخت حقوقمان ایجاد شود خیلی بهتر است.

سازمان آب اصفهان باید طلب ما را پرداخت کند

علی بارانی یکی دیگر از محیط‌بانان در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: ما ۶ نفر محیط‌بان هستیم که در سال ۱۴٠٠ هیچگونه دریافتی نداشتیم، در سال ۹۶ هم طلب‌هایی داشتیم که پرداخت نشده است.

وی ادامه داد: طلب سال ۹۶ ما در این شرایط دیگر ارزشی ندارد و اگر به موقع پرداخت شده بود به دردمان می‌خورد.

بارانی بیان داشت: از ابتدا قرار بر این شد که کارفرما حقوق و هزینه‌های ایاو ذهاب و لباس ما را پرداخت کند، اما سازمان آب اصفهان ما را تحت نظر یک شرکت قرار داده که با مشکل مواجه شده است و هیچ دریافتی نداریم.

وی افزود: سازمان آب اصفهان طبق تعهداتی که به محیط‌زیست دارد، باید طلب ما را پرداخت کند.

با این وضعیت برای تامین نان شبمان هم مشکل داریم

این محیط‌بان با بیان اینکه هشت سال است که به‌عنوان محیط‌بان در سد فعال است یادآور شد: در این مدت ناهماهنگی در پرداخت حقوق وجود داشته اما الان بسیار بیشتر شده است.

بارانی با اشاره به اینکه با این وضعیت پرداخت شهریه مدرسه بچه‌هایمان سخت شده و حتی برای تامین نان شب‌مان هم مشکل داریم گفت: هزینه‌های بنزین و استهلاک ماشین‌مان که برای گشت‌زنی استفاده می‌شود هم به عهده خودمان است.

۶ نیروی محیط‌بان سد، هیچگونه رابطه استخدامی با محیط زیست ندارند و استخدام وزارت نیرو هستند

شهرام احمدی مدیرکل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛  اظهار کرد: سازمان آب در قبال اجرای پروژه خود به سازمان محیط زیست یکسری تعهدات داده است.

وی بیان داشت: حفاظت از محیط زیست فنس‌کشی،  عدم انجام اقدامات تخریبی در محیط زیست و... در محدوده سدی که سازمان آب درحال احداث آن است باید صورت بگیرد از همین‌رو چند نفر از نیروهای خودشان را برای حفاظت فیزیکی محل اجرای پروژه قرار داده است.

احمدی گفت:  محیط‌بانانی که در محوطه سد خدمت می‌کنند نیروی استخدامی محیط‌زیست نیستند بلکه نیروی حفاظت فیزیکی سد هستند که اگر تخریب محیط زیست صورت گیرد این محیط‌بانان جلوی آن را بگیرند.

مدیرکل محیط‌زیست چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: شواهد حاکی از آن است که این نیروها از ابتدای سال حقوقی دریافت نکرده‌اند، از همین‌رو این چند نفر به ما مراجعه کردند و مشکل‌شان را مطرح کردند.

وی اضافه کرد:  در همین راستا ما پیگیری کردیم که چراحق الزحمه محیط‌بانان پرداخت نشده است، چراکه بحث حفاظت از محیط زیست تعطیلی بردار نیست و مادام‌العمر است.

احمدی تاکید کرد:  این ۶ نیرو هیچگونه رابطه استخدامی با محیط زیست ندارند و استخدام وزارت نیرو برای حفظ محیط زیست هستند.

مدیرکل محیط زیست یادآور شد:  با پیگیری‌های ما قرار بر این شد حقوق این ۶ نفر پرداخت شود و گویا کل پروژه با مشکل مواجه و تعطیل است.

به گزارش جهانبین نیوز؛  متاسفانه به کرات شاهدیم که  وقتی طرحی، کارگاه یا کارخانه‌ای و یا  پروژه‌ای با مشکل مالی مواجه می‌شود نیروهایی که کم‌ترین درآمد را دارند که عموما کارگران قراردادی و شرکتی هستند آسیب می‌بینند،  با وجود شرایط اقتصادی امروز و گرانی‌ها نپرداختن حقوق کارگران پذیرفتنی نیست و لازم است سازمان آب اصفهان نظارت بیشتری بر پرداختی‌های محیط‌بانان از سوی کارفرما داشته باشد.

انتهای پیام/۱٠۲۶ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰

ساعت:

۰۸:۵۹:۵۱

11 Dec 2021