۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۳
کد مطلب : ۴۹۲۳۱

زخم کرونا بر پیکره اقتصادی آرایشگاه‌های زنانه

آرایشگران یکی از صنف‌هایی هستند که متحمل خسارات بسیاری از این ویروس به ظاهر نامرئی شدند و بنابر نظر کارشناسان ویروس کرونا دو پیامد مرگ میلیون‌ها انسان و تحمیل خسارات مالی را برای مردم دنیا به همراه داشته است.
زخم کرونا بر پیکره اقتصادی آرایشگاه‌های زنانه
به گزارش جهانبین نیوز؛ کرونا و تعطیلی‌های کرونایی بر مشاغل بسیاری تاثیر گذاشته و بسیاری از صاحبان این مشاغل را با دغدغه‌های بسیاری چون چک‌های پاس نشده، سررسید اجاره، پرداخت هزینه‌های آب و برق مغازه، هزینه‌های خانه که باید پرداخت شود مواجه کرده است.
 
با وجود مشکلات اقتصادی و افزایش قیمت‌ها کاسبان ترجیح می‌دهند در شرایطی که وجود ویروس کرونا جانشان را تهدید می‌کند بر سر کار حاضر شوند، آرایشگاه‌های زنانه یکی از مشاغلی است که کرونا آسیب زیادی به آن وارد کرد و می‌توان گفت از همان روزهای ابتدایی درگیری کشور با کرونا ضربه‌های مهلکی از این ویروس بی‌رحم خورد، این درحالی است که بسیاری از این آرایشگرها خود سرپرست خانوار بوده و نان‌آور یک خانواده هستند.
 
کرونا بر شغل خودم و شوهرم تاثیرات منفی داشت

مریم حسین زاده یکی از آرایشگران چهارمحالی در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: از زمانی که ممنوعیت کار برای آرایشگران اعلام شد مجبور شدیم آرایشگاه‌هایمان را تعطیل کنیم.
 
وی با بیان اینکه درآمد من به‌عنوان کمک‌خرج خیلی برایمان مهم بود افزود: شوهرم کارگر است و کرونا و تعطیلی‌های ناشی از آن به شغل وی هم آسیب زده و وضعیت اقتصادی خوبی نداریم.

حسین زاده ادامه داد: با این شرایط اقتصادی زندگی برایمان دشوار شده است و مجبوریم بسیاری از موارد که مهم هم هستند را حذف کنیم.

آرایشگاهم را در تمام مدتی که کار ممنوع بود باز نکردم 

طاهره یکی دیگر از آرایشگران شهرکردی در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: الان درست یک سال است که صنف آرایشگران با مشکل مواجه شده‌اند.
 
وی با بیان اینکه برخی از همکاران ما به‌صورت غیرقانونی کار می‌کنند افزود: وجدانم اجازه نداد سلامت مردم را به خطر بندازم و به همین دلیل آرایشگاهم را در تمام مدتی که کار ممنوع بود باز نکردم، اما با مشکلات مالی زیادی مواجه هستم.
 
این آرایشگر شهرکردی بیان داشت: سرپرست خانوار هستم دو فرزند دارم، خانه‌ام ارثیه شوهرم است، اما آرایشگاهم استیجاری است و این تعطیلی و کسادی بازار سبب شده تا چندین ماه پرداخت اجاره با مشکل مواجه شود، پرداخت هزینه‌های منزل هم مشکلی است که باید برطرف کنم.
 
وی افزود: ما انتظار داریم مسئولان در این زمینه کمک کنند و اجازه ندهند زندگیمان بیش از این سخت شود، چون درست است که در این دوره آرایشگاه‌های زنانه اجازه فعالیت دارند اما عقب‌افتادگی‌ها و بدهی‌هایمان را باید جبران کنیم.
 
به گزارش جهانبین نیوز؛ آرایشگران یکی از اصنافی هستند که متحمل خسارات بسیاری از این ویروس به ظاهر نامرئی شدند و بنابر نظر کارشناسان ویروس کرونا دو پیامد مرگ میلیون‌ها انسان و تحمیل خسارات مالی را برای مردم دینا به همراه داشته و لازم است در این زمینه دولت اهتمام بیشتری به خرج دهد و با حمایت از اصناف اجازه ندهد بیش از این آسیب ببینند.
 
انتهای پیام/1026ج
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

سه شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰

ساعت:

۱۱:۰۸:۴۹

30 Nov 2021