۰
plusresetminus
وزیر کشور گفت: واقعیت این است که دولت برنامه دیگری جز رعایت عدالت در توزیع آب ندارد.
دولت برنامه ای جز رعایت عدالت در حوزه آب ندارد/ اولویت دوم بعد از واکسیناسیون عمومی، تنظیم بازار
به گزارش جهانبین نیوز؛ احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم و معارفه استاندار چهارمحال و بختیاری؛ اظهار کرد: تیپ قمر بنی هاشم (ع) یکی از تیپ های خط مقدمی خط شکنی بود که همیشه سخت ترین ماموریت ها را داشت. 
 
وی افزود: ۲ هزار و ۴٠٠ شهید چهارمحال و بختیاری امروز ناظر اعمال ما هستند و فضای استان را بیش از پیش معطر کرده اند. 
 
وزیر کشور ادامه داد: شهدای مدافع حرم چهارمحال و بختیاری که تعداد آن ها کم نیست، ادامه دهنده راه شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی، هستند. 
 
وحیدی با اشاره به اینکه فردا سالروز فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بسیج است، عنوان کرد: این یکی از مهم ترین ابتکارات ایشان بود تا نهادی مردمی برپایه مردم سالاری تشکیل شود، بسیج  امتداد حرکت خونین شهدا و خط فکری اسلام ناب محمدی است. 
 
وی خاطرنشان کرد: چهارمحال و بختیاری دارای ظرفیت های فراوانی است که اصلی ترین آن دین باوری و ولایت مداری مردم آن است، مردمی که با تمام ظرفیت های وجودی خود در میدان هستند محال است نتوانند مشکلاتی مثل بیکاری و اقتصادی را حل کنند. 
 
وزیر کشور با اشاره به اینکه باید راه و الگوی حضور همه جانبه مردم در حوزه اقتصادی را بیابیم، گفت: همانگونه که مردم در فرهنگ، دفاع، سیاست و...  وارد شدند و مشکلات خود را از سر راه برداشتند، در حوزه اقتصادی نیز باید وارد شوند تا با حضور همه جانبه در این حوزه معضلات رفع شود. 
 
وحیدی اضافه کرد: در بندرعباس صنعتگران هفشجانی بر روی زیردریایی ها و کشتی ها در حال کار هستند، این ظرفیتی است که خود مردم خلق کرده اند و می توان مشکلات را با این اندیشه ها و خلاقیت ها حل کرد. 
 
وی یادآور شد: اینکه همه کارها از سوی دولت انجام شود شدنی نیست، باید حضور آحاد مردم در فعالیت های اقتصادی را نیز ترویج کنیم، این مسئله هم در صحبت های امام راحل و هم در سیاست های نظام جمهوری اسلامی ایران آمده است. 
 
وزیر کشور بیان کرد: واقعیت این است که دولت برنامه دیگری جز رعایت عدالت در توزیع آب ندارد، دولت چندماهی است روی کار آمده مهم ترین اولویت آن در ابتدا کرونا و واکسیناسیون گسترده بود و نکته جالب اینکه هیچ خبری از آن هایی که کشور را با مطالبی همچون واکسن نیست و واکسن بخرید تضعیف می کردند و اعتقاد داشتند که باید با آمریکا ارتباط برقرار کنیم نیست. 
 
وحیدی تاکید کرد: اولویت دوم پیش روی دولت بحث تنظیم بازار است که البته در برخی اقلام همچون سیمان و فولاد موفقیت هایی ایجاد شده است،  اما نباید انتظار داشت در عرض چند ماه که از عمر دولت گذشته همه مسائل حل و فصل شود، برخی مشکلات طی مدت زمان طولانی به وجود آمده که برای رفع آن زمان زیادی لازم است. 
 
وی با اشاره به اینکه اگر مذاکرات به سرانجام نرسد هم ملت ایران با سربلندی به راه خود ادامه خواهد داد، افزود: آب یک مشکل عمومی است و همه استان ها به نوعی با آن درگیر هستند. 
 
وزیر کشور ادامه داد: چهارمحال و بختیاری یکی از استان هایی است که به عنوان استان پرآب شناخته می شد اما همین استان نیز در حوزه آب با مشکلات عدیده ای مواجه شده است. 
 
وحیدی عنوان کرد: برخی می خواهند با تبلیغات مردم دو استان چهارمحال و بختیاری و اصفهان را مقابل هم قرار دهند که کاملا غلط است، دیگران نباید در بحث آب دخالت کنند این امری مردمی و طبیعی است و بیگانگان فکر نکنند می توانند از این موضوع نمدی برای خود ببرند. 
 
وی خاطرنشان کرد: برای حل مسئله آب تدبیر و فکر شده است که با صبر مردم همه مشکلات حل می شود، آب شرب مهم ترین مسئله است که ابتدا باید به آن پرداخت و سپس به سراغ مباحث دیگر رفت. 
 
انتهای پیام/۱٠۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۴ آذر ۱۴۰۰

ساعت:

۱۲:۰۰:۱۱

25 Nov 2021