۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۵
کد مطلب : ۴۸۸۵۲
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی؛

سند جامع ارتقا شاخص های فرهنگی چهارمحال و بختیاری تصویب می شود

نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی گفت: سند جامع ارتقا شاخص های فرهنگی این استان تدوین و در حضور کمیسیون فرهنگی مجلس امروز به تصویب می رسد.
سند جامع ارتقا شاخص های فرهنگی چهارمحال و بختیاری تصویب می شود
به گزارش جهانبین نیوز؛  احمد راستینه نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی در جلسه اختتامیه و جمع بندی سفر ریاست و اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس به چهارمحال و بختیاری،  اظهار کرد: سند جامع ارتقا شاخص های فرهنگی این استان امروز به تصویب می رسد.
وی افزود: چهارمحال و بختیاری می توانست قطب گردشگری، مرکز حمایت از تولید صنایع دستی، گردشگری درمانی و...  باشد،  اما نیست از همین رو ضرورت دارد کمیسیون فرهنگی مجلس در سند جامع ارتقا شاخص های فرهنگی این استان که قرار است به تصویب برسد وزارتخانه های مربوطه را مکلف کند تا درخصوص توسعه گردشگری و صنایع دستی این استان تصمیمات و اقدامات جهادی انجام دهند. 
 
راستینه ادامه داد: چهارمحال و بختیاری در بحث سرانه ورزشی در رتبه بیست و هشتم کشور قرار دارد، در حالی که با توجه به شرایط جغرافیایی این استان و همچنین ارتفاع ۲ هزار و ۲٠٠ متری آن از سطح دریا می تواند شرایط خوبی برای اردوهای آماده سازی تیم های ملی باشد بنابراین به عنوان نماینده مردم از وزارت ورزش و جوانان می خواهیم درخصوص ارتقا زیرساخت های ورزشی این استان و تکمیل پروژه های نیمه تمام آن اقدام فوری انجام دهد. 
 
وی با اشاره به اینکه زیرساخت های فرهنگی چهارمحال و بختیاری در بسیاری از شهرهای این استان وضعیت نامطلوبی دارد، خاطرنشان کرد: بسیاری از فرهنگ سراها در شهرهای مختلف نیازمند کمک ویژه برای فعال سازی است، همچنین مراکز فرهنگی خیرساز در استان نیز نیازمند حمایت برای تجهیز هستند. 
 
نماینده مردم شهرستان های شهرکرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: علی رغم آنکه حوزه های علمیه نقش اصلی در تربیت نیروهای تراز انقلاب دارند اما وضعیت خوبی به لحاظ اقتصادی ندارند و منابع مالی برای حمایت از آن ها در استان وجود ندارد. 
 
راستینه بیان کرد: با توجه به اینکه مهم ترین نیاز جوانان چهارمحال و بختیاری است امید است این مهم در سند جامع ارتقا شاخص های فرهنگی استان که قرار است امروز به تصویب کمیسیون فرهنگی برسد دیده شده و ظرفیت های فرهنگی، ورزشی، مذهبی و گردشگری برای رفع معضل بیکاری در استان لحاظ شود.
 
انتهای پیام/۱٠۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

جمعه ۲۳ مهر ۱۴۰۰

ساعت:

۱۶:۳۶:۲۲

15 Oct 2021