۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹
کد مطلب : ۴۸۶۷۶
حجت الاسلام رحمانی:

اربعین بزرگترین اجماع جهانی و زمینه ای برای ظهور است/ دفاع مقدس ماندگار است

حجت الاسلام رحمانی امام جمعه شهرستان لردگان گفت: بزرگترین و باشکوه ترین اجتماع شیعیان جهان اربعین است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ان شا الله با نابودی این ویروس منحوس مجدد آن اجتماع باشکوه برگزار خواهد شد.
اربعین بزرگترین اجماع جهانی و زمینه ای برای ظهور است/ دفاع مقدس ماندگار است
به گزارش خبرنگار جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام یدالله رحمانی امام جمعه شهرستان لردگان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن گرامی داشت هفته دفاع مقدس گفت: در ابتدا خودم و همه ی نمازگزاران را به تقوای الهی سفارش می کنم، اهل تقوا برای بهره مندی تمام و کمال از تقوا به نظارت پروردگار عالم، نظارت حضرت صاحب الزمان (عج) و نظارت اعضا و جوارح بر ما وجود دارد که در همه شب و روز و همه شرایط ما را می بیند و بر ما نظارت دارد.

وی افزود: سه نظارت قوی بر انسان وجود دارد: اول، ذات مقدس پروردگار بر اعمال و رفتار انسان اشراف و آگاهی دارد. دوم؛ اعضا و جوارح انسان روزقیامت بر ما شهادت خواهند داد و سوم ؛ ظهور،حضور و نظارت امام عصر (عج)بر انسان است.

رحمانی بیان داشت: فرد با تقوا نباید تصور کند که امام عصر (عج) آن را نمی بیند، منتظر واقعی باید در هر شرایطی با تقوا باشد و آن نظارت های سه گانه را مدنظر داشته باشد.

امام جمعه لردگان گفت: ما باید شرایط جامعه را تغییر دهیم تا امام عصر(عج) بپسندد، شیعه امام زمان (عج) برای مهدوی شدن باید قائم به عدل باشد. در واقع قائم به عدل بودن یک اعتقاد است که باید در فرد و در جامعه نهادینه شود تا جامعه مهدوی شکل بگیرد.

خطیب جمعه لردگان در ادامه به هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: دوران دفاع مقدس با شجاعت، فداکاری و ایمان رزمندگان اسلام ماندگار شده است، همه ما وظیفه داریم ارزش های این دوران مقدس را حفظ و ترویج دهیم.

امام جمعه لردگان تصریح کرد: در طول تاریخ ایران بزرگ و پر افتخار، در دوران برخی پادشاهان قسمت های وسیعی از ایران بزرگ جدا شد، اما تنها در دوران دفاع مقدس که کل دنیا متحد شدند و با تمام وجود به این سرزمین کهن حمله کردند اما شکست خوردند و رزمندگان اسلام اجازه ندادند ذره ای از این خاک جدا شود.

وی با اشاره به راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی گفت: در رابطه با اربعین نیز این راهپیمایی بزرگ اولین زمینه اجتماع بزرگ و جهانی برای ظهور حضرت صاحب الزمان(عج) است، دشمنان اسلام از این اجتماع بزرگ ترس دارند.

حجت الاسلام یدالله رحمانی امام جمعه شهرستان لردگان افزود: بزرگترین و باشکوه ترین اجتماع شیعیان جهان اربعین است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و ان شا الله با نابودی این ویروس منحوس مجدد آن اجتماع باشکوه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/630 ل
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

خبرهای مارا در پیام رسان های زیر دنبال کنید

تاريخ:

جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰

ساعت:

۱۹:۰۰:۰۶

24 Sep 2021