۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۸
کد مطلب : ۴۸۰۷۴

تونل بهشت آباد همچون زهکشی که مرگ چهارمحال و بختیاری را رقم میزند

رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری گفت: زدن تونل بهشت آباد در واقع نابودی چهارمحال و بختیاری را به همراه دارد که متاسفانه کسی پاسخگو این خیانت بزرگ نیست.
تونل بهشت آباد همچون زهکشی که مرگ چهارمحال و بختیاری را رقم میزند
به گزارش جهانبین نیوز؛ فریدون استکی رئیس کمیته صیانت از آب چهارمحال و بختیاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ما مشکلی با نظام و جمهوری اسلامی نداریم و تنها خواسته ما حق و حقوقمان از آب است.

استکی با اشاره به اینکه برای مطالبه به حق استان باید کارو مطلب خوب ارائه داد بیان داشت: مسئله آب از همان ابتدا در استان ما مشکل داشت اما طی 15 سال گذشته به خاطر خشکسالی ها وضعیت فرق کرده و آب استان به نصف رسیده است.

وی عنوان کرد: انتظارات در مصرف آب به مراتب بیشتر شده است و تخلفات آشکار حتی با هماهنگی مسئولین  این کار دارد انجام می گیرد.

استکی با تاکید بر اینکه اول باید نیاز آب مردم چهارمحال و بختیاری برآورده شود بعد مابقی ان انتقال داده شود گفت:حق مردم استان ما از آب برای شرب، کشاورزی، گردشگری، محیط زیست است.

وی ادامه داد: اگر آب اضافه بود بعد به شکل صحیح می توانند انتقال دهند اما متاسفانه نه تنها حق آبه ای پرداخت نمی شود بلکه با بی انصافی تمام و کاملا غیر قانونی تونل بهشت آباد را اجرایی کردند.

چهارمحال و بختیاری به وضعیت بحرانی در مسئله آب رسیده است

استکی با تاکید بر اینکه استان چهارمحال و بختیاری در حال حاضر به یک وضعیت بحرانی رسیده است گفت: نماندگان مجلس این استان تمام پیگیری و کارهای لازم را انجام داده اند اما متاسفانه تا کنون نتوانسته اند جلو این فاجعه بزرگ تونل بهشت آباد را بگیرند.

وی با تاکید بر اینکه برای ما حفظ امنیت اولویت است گفت: مشکل اصلی این استان آب است و اگر این آب را به غارت ببرند بی لیاقتی و بی تدبیری مسئولین است .

استکی با بیان اینکه بهشت‌آباد از نظر اجتماعی و اقتصادی برای ما ویرانگر است که باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: متأسفانه شرکت آب‌منطقه‌ای کاری در مواجهه با مشکلات طرح بن_بروجن انجام نداده است.

وی تنها راه مواجهه با این مشکلات را آگاه کردن مردم دانست و گفت: کدام معلم، دانشجو و یا وکیل این استان برای حل مشکلات دست به قلم شده‌اند و در مورد سلب اختیار مدیران استانی از پیگیری شکایات این طرح‌ها گلایه کرده‌اند؟

استکی با بیان اینکه چشم امیدی به فعالیت‌های مدیران استانی نداریم، افزود: همه مسؤولان را توجیه کردیم ظاهراً مخالفتی را بیان نکردند اما در واقع همکاری نیز نداشتند.

وی با بیان اینکه حفظ نظام جمهوری اسلامی خط قرمز ماست تا خدشه‌ای به نظام وارد نشود، بیان کرد: اتحاد مطبوعات و رسانه‌ها با کمیته صیانت از آب پیشنهاد خوبی است و می‌تواند موثر باشد تا عموم مردم با شخصیت‌ها و موقعیت‌های مختلف از وضعیت آبی آگاه شوند  تا مشکلات را در قالب سؤال از مدیران مطالبه‌گری کنند.

انتهای پیام/1020ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰

ساعت:

۲۰:۴۲:۵۴

18 Jul 2021