۰
plusresetminus
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برآورد میزان خسارت وارد شده به بخش زراعی و باغی ۱۸ هزار و ۴۲۷ میلیارد ریال است که در سطح ۴۵ هزار و ۷۷۶ هکتاری بوده است.
سرمازدگی بیش از  18 هزار میلیارد ریال به  بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری خسارت وارد کرد
به گزارش جهانبین نیوز ؛ حسین بهرامی معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی  جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: برآورد میزان خسارت وارد شده به بخش زراعی و باغی ۱۸ هزار  و ۴۲۷ میلیارد ریال است که در سطح ۴۵ هزار و ۷۷۶ هکتاری بوده است

وی با اشاره به استقرار توده هوای سرد در اسفند و فرودین ماه سال زراعی جاری، گفت: این امر باعث وارد شدن خسارت سرمازدگی زیادی به بخش کشاورزی شده که بیشترین خسارت به باغات شهرستان سامان بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری افزود: گرم‌شدن دمای هوا از انتهای بهمن ماه زمینه را برای باز شدن زودهنگام شکوفه‌های درختان میوه فراهم کرد.

وی اظهار داشت: مواجه شدن شکوفه‌های درختان با افت شدید دمای هوا باعث بروز خسارات و سرمازدگی شدید در باغات و کاهش عملکرد باغات مثمر در استان شد.

بهرامی خاطرنشان کرد: باغداران می‌بایست جهت کاهش سرمازدگی باید از نژادهای درختان دیرگل استفاده کنند و به منظور جبران خسارات وارد شده نسبت به بیمه محصولات خود اقدام نمایند.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی جهاد کشاورزی استان، عنوان کرد: برآورد میزان خسارت وارد شده به بخش زراعی و باغی ۱۸ هزار و ۴۲۷ میلیارد ریال است که در سطح ۴۵ هزار و ۷۷۶ هکتاری بوده است.

انتهای پیام/1020ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۱۶ تير ۱۴۰۰

ساعت:

۰۹:۵۹:۵۱

7 Jul 2021