۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۷
کد مطلب : ۴۷۹۶۰
رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان فارسان:

امريکا هم فشار بین‌المللي مي‌آورد و هم در باغ سبز نشان مي‌دهد!

رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان فارسان گفت: آمريکا قصد داشت تا با روش مهار دوجانبه ايران را از نظر سياسي منزوي کند، هم فشار بين‌المللي مي آوردند و هم درباغ سبز نشان مي‌دادند و بيشتر تلاش داشتند تا مهره‌هاي طرفدار خودشان را سرکار بياورند.
امريکا هم فشار بین‌المللي مي‌آورد و هم در باغ سبز نشان مي‌دهد!
به گزارش جهانبین نیوز؛ حجت الاسلام محسن ملک پور در يادداشتي پيرامون حقوق بشر امريکايي نوشت:

تراکم دشمني هاي مستقيم و غير مستقيم آمريکا نسبت به ملت ايران در تير ماه باعث شد که هفته اي به نام حقوق بشر آمريکائي از ششم تا دوازدهم نامگذاري شود و مردم شرارت هاي آمريکا را يادآوري کنند و فراموش نکنند که دشمني عنود و لجوج و خبيث به نام آمريکا دارند.
 
ولو در داخل کشور خط نفوذ با کمک عده اي وا داده تلاش ها مي کنند تا بر تن گرگ، لباس ميش بپوشانند و چهره پليد و جنايتکار را بزک کرده تطهير کنند و با القاء اينکه مي شود به جنايتکار اعتماد کرد، پاي بيگانگان را به کشور باز کنند. اما غافلند از اينکه امروز به برکت انقلاب اسلامي و هدايت هاي امامين انقلاب، نه فقط ملت ايران بلکه تمام مردان و زنان آزاده جهان به شناختي از استکبار و آمريکا رسيده اند که هرچه فرياد دارند بر سر آمريکا مي کشند.
 
خوب است خيلي کوتاه و مختصر به تهديد و دشمني هائي که نظام سلطه واستکبار جهاني به خصوص آمريکاي جنايتکار نسبت به ايران در چند دوره داشته تا به امروز رسيديم را مرور کنيم و تحليلي داشته باشيم.
 
اولين مرحله تهديدات را، نسبت به نظام تازه تاسيس ايران، خيلي خشن، با جنگ و ترور و انفجار و تجزيه طلبي در بعض مناطق ايران و امثال اينها شروع کرد که همان ابتدا کار را تمام کند. که بيشتر اين کارها هم در تيرماه انجام شد .
 
دور دوم بعد از دوران جنگ شروع شد و تا پايان رياست جمهوري دوره اصلاحات ادامه داشت. آمريکا قصد داشت تا با روش مهار دو جانبه - ايران را از نظر سياسي منزوي کند. هم فشار بين المللي مي آوردند و هم درباغ سبز نشان مي دادند و بيشتر تلاش داشتند تا مهره هاي طرفدار خودشان را سرکار بياورند. در اين‌مدت به خاطر وادادگي هايي که بود تهديدات اين دوره به فرصت تبديل نشد.
 
دوره سوم شروع تحريم هاي سنگين اقتصادي و فلج کننده بود. و البته مردم مقاومت کردند ولي مسئولان نتوانستند تهديدات اقتصادي را به فرصت و جهش اقتصادي تبديل کنند با اينکه توانائي و زمينه هاي آن فراهم بود اما به خاطر سوء مديريت و خيلي از مسائل ديگر نشد. اينجا بود که رهبر معظم انقلاب دستورالعمل اقتصاد مقاومتي را به جهت تحول اقتصادي ابلاغ کردند.

دوره چهارم تهديدات، موضوعات مقداري پيچيده تر شد، برجام و پسابرجام و توطئه هاي آمريکا و بعض کشورهاي منطقه و ائتلاف هائي که در منطقه بر عليه ايران شد مثل بيانيه پاياني سران کنفرانس اسلامي در نشست استانبول که بر عليه ايران چهار بند تصويب کردند.
 
آمريکا هم در کشورهاي منطقه و هم در داخل ايران با بعض افراد و هنرپيشه ها و رسانه ها و روساي دانشگاهها امثال اينها اقداماتي داشت. در اين ائتلافي که داشتند دو مطلب را به اتفاق دنبال مي کردند. هم کشورهاي منطقه هم آمريکا هم آن کساني که آمدند در داخل و جرياناتي را تشکيل دادند که هر کدام بحثهاي مفصل خود را دارد، اين دو مطلبي را که اتفاق داشتند يکي اين بود که بايد آنقدر بر عليه رهبر ايران فشار آورد تا از عقايدش دست بردارد.
 
دوم اگر نشد بايد تلاش کرد که نظرات او در درون نظام محقق نشود و صحبت هايش عملياتي نشود که در اين دوره دارند اين کار را ميکنند که اگر در اين دو مرحله موفق شوند که هرگز نخواهند شد به مرحله سوم که تغيير قانون اساسي و از کار انداختن جايگاه ولايت فقيه و تضعيف سپاه و امثال اينها را انجام دهند.
 
در اين مرحله چگونه مي توان تهديد را به فرصت تبديل کرد؟ اين کار وقتي صورت مي گيرد که رابطه مردم با نظام محکم باشد. دشمنان مي خواهند اين نباشد. رابطه بين مردم و نظام برقرار نباشد. شما ديديد که در جريان انتخابات و قبل از آن و همين الان شما الان بعضي از رسانه هاي دشمن و بعضي از اين داخلي ها را بررسي کنيد؛ هم با استفاده از تمام رسانه ها و ماهواره ها و تحريم ها و حملات خواستند بين مردم و نظام فاصله بياندازند.
 
اما مردم نقشه دشمن را خواندند و مقاومت کردند و تا امروز تهديدات را به فرصت تبديل کرده اند که بايد شکرگزار بود و عزت و اقتدار نظام را مردم تثبيت کردند که بايد شکرگزار بود. که انتخابات امسال اوج اين تثبيت و اقتدار بود. اين مسير بايد در اين دولت تازه ادامه پيدا کند و همه با هم با اتکا به درون و گوش دادن به فرامين رهبري با سرعت و سبقت، کمک کنيم تا دولت اسلامي که مقدمه جامعه اسلامي است که بعد تمدن اسلامي تحقق پيدا ميکند ان شاء الله برقرار شود.

انتهای پیام/590پ
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۱۳ تير ۱۴۰۰

ساعت:

۰۹:۴۸:۳۱

4 Jul 2021