۰
plusresetminus
تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۱
کد مطلب : ۴۷۴۲۲

تولید گندم به ویژه در نیمه شرقی چهار محال و بختیاری با اُفت روبه‌رو می شود

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه کاهش بارندگی‌ها در استان در سال گذشته مشهود بود و در پاییز نیز شرایط دما بر رشد گیاهان اثر گذاشت، گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید گندم به ویژه در نیمه شرقی استان با افت روبه‌رو شود.
تولید گندم به ویژه در نیمه شرقی چهار محال و بختیاری با اُفت روبه‌رو می شود
به گزارش جهانبین نیوز؛ معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کاهش بارندگی‌ها در استان در سال گذشته مشهود بود و در پاییز نیز شرایط دما بر رشد گیاهان اثر گذاشت، گفت: پیش‌بینی می‌شود تولید گندم به ویژه در نیمه شرقی استان با افت روبه‌رو شود.
 
حسین برزگر افزود: در صورتی که بارش‌های بهاری در ادامه فصل مناسب باشد این امید وجود دارد که میزان تولید گندم دیم به سطح حداقلی برسد.
 
وی به امکان خرید گندم با قیمت بالاتر از قیمت تضمینی اعلام شده در خارج از شبکه اشاره و تصریح کرد: برای جبران کاهش تولید لازم است برنامه‌ریزی در خصوص خرید تضمینی گندم به صورت دقیق‌تر و منسجم‌تر پیش برود و ستاد برداشت به ریاست استاندار و کمیته تضمینی خرید در قالب یک ستاد فعالیت خود را دنبال کند.
 
برزگر پیش‌بینی تولید گندم در چهارمحال و بختیاری در سال جاری را ۱۰۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: در سال گذشته ۳۵ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که با توجه به برخی خسارت‌های احتمالی همچون بروز سن گندم، هجوم ملخ و سرمازدگی در اردیبهشت‌ماه باید اثرات احتمالی این عوامل را در میزان تولید در آینده برآورد کرد.

انتهای پیام/۱۰۲۰ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰

ساعت:

۱۰:۱۸:۵۱

6 May 2021