۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
کد مطلب : ۴۷۴۰۴
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری:

تا پایان وضعیت قرمز کرونایی، فعالیت اصناف و باشگاه‌های ورزشی ممنوع است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بازرسی‌ها از اصناف بیشتر و تذکرات لازم به آن دست از مغازه‌هایی که باز شده‌اند داده شود، تا زمانی که شهرها از وضعیت قرمز خارج شوند اصناف طبق قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا باید همچنان بسته باشند.
تا پایان وضعیت قرمز کرونایی، فعالیت اصناف و باشگاه‌های ورزشی ممنوع است
به گزارش جهانبین نیوز؛ جعفر مردانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در استان، اظهار کرد: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی همچنان گروه‌های شغلی، 2 و 3 و 4 باید بسته باشند اما از چند روز گذشته شاهدیم اصناف در استان باز شده‌اند.

وی افزود: بازرسی‌ها و نظارت‌ها از اصناف بیشتر و تذکرات لازم به آن دست از مغازه‌هایی که باز شده‌اند داده شود، تا زمانی که شهرها از وضعیت قرمز خارج شوند اصناف طبق قانون ستاد ملی مبارزه با کرونا باید همچنان بسته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری ادامه داد: باشگاه‌ها ورزشی به‌ویژه باشگاه‌های بدنسازی باید همچنان بسته باشند چراکه حضور ورزشکاران در آن‌ها باعث شیوع بیشتر بیماری می‌شود.

مردانی عنوان کرد: تصمیمات در ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا تابع تصمیمات ستاد کشوری است، به همین دلیل چون ستاد کشور مصوب کرده است بانک‌ها تا 20 اردیبهشت‌ماه حق برگشت چک‌ها را ندارند باید این قانون اجرایی شود.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه شیوع موج چهارم کرونا در برخی از شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری تثبیت شده و سیر نزولی دارد، اما با توجه به ورود ویروس‌های جهش یافته جدید نوع هندی و آفریقایی در کشور این وضعیت ممکن است شکننده باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و پیک جدیدی از این بیماری باید تلاش کرد شیوه‌نامه‌های بهداشتی به خوبی رعایت شود، گفت: گزارش‌ها از تشدید نظارت‌ها به جهت رعایت پروتکل‌های بهداشتی راضی‌کننده نیست.

مردانی با تاکید بر اینکه لازم است نظارت‌ها در پایانه‌های مسافربری، مطب پزشکان، آزمایشگاه‌ها، نانوایی‌ها و... که به لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی ضعیف‌تر هستند تشدید شود، تصریح کرد: حساسیت‌ها همچنان باد وجود داشته باشند و مردم در این خصوص اقناع شوند.

وی با بیان اینکه همچنان از تردد خودروهای غیربومی جلوگیری و موارد به استان‌های خود عوت داده شود، خاطرنشان کرد: پارک‌ها، بوستان‌ها، مراکز گردشگری و... همچنان بسته هستند و با توجه به نزدیکی ایام عید فطر اعلام می‌شود هیچگونه خدماتی به گردشگران داده نخواهد شد.

معاون سیاسی، امنتی و اجتماعی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: با توجه به انتخابات 28 خردادماه تصمیم‌گیری درخصوص دورکاری کارکنان فرمانداری‌ها و دست‌اندرکاران انتخابات به فرمانداران واگذار می‌شود.

مردانی افزود: برگزاری مراسمات شب‌های قدر براساس مصوبات ملی ستاد کرونا است و این مراسم‌ها باید حتی‌الامکان در مکان‌های روباز و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی انجام شود.

انتهای پیام/1031ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰

ساعت:

۱۴:۱۰:۵۴

3 May 2021