۰
plusresetminus
رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: مشکلات و کمبودهای آبی و خشکسالی‌های چند ساله اخیر باید به وضوح توسط مسئولان برای مردم بیان شود چراکه مردم به عمق فاجعه‌ای که آینده استان را تهدید می‌کند، آگاه نیستند.
مشکلات آبی چهارمحال و بختیاری باید شفاف بیان شود؛ شورای شهرکرد برای دفاع ازحقوق آبی استان کوتاه نمی آید
به گزارش جهانبین نیوز ، فرهاد رئیسی در سیصد و چهل و یکمین جلسه علنی شورا با اشاره به عملکرد کمیته صیانت از آب استان اظهارداشت: کمیته صیانت از آب استان بدون هیچ چشم‌داشتی در راستای دفاع از حقوق ‌ مردم تلاش می‌کند که می‌طلبد نمایندگان مردم در شوراهای شهر و روستا نیز به عنوان سازمانهای مردم‌نهاد (Ngo) با این کمیته همراه شوند.
 
وی با بیان اینکه مسئله آب امروز به یک چالش‌ اساسی در دنیا تبدیل شده، افزود: کشور ایران و بالتبع آن استان چهارمحال و بختیاری نیز از این قائده استثنا نیست و با توجه به خشکسالی‌های اخیر با بحران آب مواجه هستیم و اگر تدبیری اندیشیده نشود در آینده‌ای نه‌چندان دور با مشکلات مختلف مواجه خواهیم شد و استان به کویری خشک تبدیل خواهد شد بنابراین اصلی‌ترین محور توسعه استان مسئله آب است و اگر در دفاع از حقوق آبی استان کوتاه بیاییم آیندگان همه ما را بازخواست خواهند کرد.
 
رئیس شورای اسلامی شهرکرد با اشاره به ۲۸ فروردین سالروز تجمع مردم در راستای دفاع از حقوق آبی استان ادامه داد: امسال دفاع از این مسئله از حساسیت بیشتری برخوردار است و شورای مرکز استان خود را ملزم می‌داند که برای دفاع از حق و حقوق آبی استان کوتاه نیاید و تمام قد در همایش زنجیره انسانی ۲۸ فروردین حضور خواهند یافت.
 
رئیسی با بیان اینکه نیاز است نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی در این روز در کنار مردم باشند هم‌چون سال ۱۳۹۳ که حضور نمایندگان مردم نقطه عطفی در دفاع حقوق آبی استان شد، در راستای احیای دشت شهرکرد بیان داشت: برگزاری یک همایش در دشت شهرکرد می‌تواند برای به تصویر کشیدن وضعیت اسفناک این دشت موثر باشد و امیدواریم شهرداری امسال با هماهنگی شورای شهر گرامیداشت روز شهرکرد را با محوریت احیای دشت شهرکرد در جهت درگیر کردن دستگاه‌های مختلف با زنده کردن این دشت قدم بردارد.
 
وی با اشاره به سخنان سخیف یکی از شهروندان استان همجوار گفت: ریشه دو استان اصفهان و چهارمحال و بختیاری در هم تنیده شده است و مردم استان اصفهان از فرهنگ و ریشه و اصالت مردم این استان مطلع هستند بنابراین باید حرمت و شانیت مردم استان را حفظ کنند و به اختلافات دامن نزنند اما خیلی از افراد باید جایگاه خود را در مسئله آب بدانند و باید بدانند اگر اقدامی غیرقانونی انجام دهند دودش به چشم خودشان می‌رود. 
 
رئیسی با بیان اینکه مسئله آب سیاسی نیست، گفت: اگر این موضوع سیاسی شود نمی‌توان از آن دفاع کرد بنابراین باید کارشناسان خبره و توانمند در کنار اعضای کمیته صیانت از آب قرار گیرند و مجدانه از حقوق مورد و آب استان دفاع کنند.
 
طیبه شریفی نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه خاطرنشان کرد: آب استان به تاراج می‌رود و حق مردم است که از حقوقشان دفاع کنند و مسئولان در راستای دفاع از آن‌ها باید تلاش کنند بنابراین مجموعه مدیریت شهری به سهم خود در کنار کمیته صیانت از آب استان و در کنار مردم خواهد بود تا مسئولان ارشد صدایشان را بشنوند. 
 
امامقلی بلالی رئیس کمیسیون املاک شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: فعالان حوزه آب و زیست‌محیطی باید مردم را راهنمایی کنند و اگر راهکاری مدنظر دارند ارائه دهند و نمایندگان مردم را با خود همراه کنند و شورای اسلامی شهرکرد در حد توان و اختیارات خود حتما کمک خواهد کرد. 
 
مصطفی حیدری رئیس کمیسیون حقوقی و نظارت شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه تصریح کرد: یکی از راه‌های رساندن صدای مردم به گوش مسئولان برگزاری تجمعات است که باید مردم و مسئولان زنجیره‌ را تکمیل و با تمام قدرت برای دفاع از آب استان در میدان حاضر شوند.
 
وی با بیان اینکه زنگ خطر کم‌آبی در استان به صدا درآمده است، گفت: هیچ مسئولی به این زنگ خطر توجهی ندارد و مردم استان را نادیده گرفته‌اند بنابراین با اقدامات به موقع باید جلوی زیاده‌خواهی‌ها گرفته شود. 
 
حیدری با اشاره به سخنان سخیف شهروند اصفهانی در خصوص مردم استان گفت: مردمان استان ما مردمان نجیبی هستند هیچ‌کس حق ندارد به آن‌ها اهانت کند و این‌بار هم مردم استان برای دفاع از آب استان یک دل و همراه خواهند شد. 
 
حمید فتح‌اللهی رئیس کمیسیون معماری شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه با بیان اینکه کرونا بر تمام مسائل جامعه سایه افکنده است، خاطرنشان کرد: می‌طلبد روز شهرکرد با محوریت دشت شهرکرد برگزار شود چراکه عدم توجه به این دشت سبب شده تا وضعیت آن به خوبی به چشم نیایید در حالی که در مرغ‌زار شهرکرد عمق آب به ۳۷ متر کاهش یافته است.
 
بهادر عبدالغنی شهردار شهر
 
کرد در ادامه جلسه بیان کرد: دفاع از آب استان همیشه دغدغه اصلی شورای مرکز استان بوده و در راستای رفع مشکلات آبی و احیای دشت شهرکرد تصمیمات منطقی اتخاذ شده است اما اگر پتانسیل و ظرفیت مردم در کنار مسئولان نباشد قطعا صدا به گوش مسئولان کشوری نخواهد رسید. 
 
انتهای پیام/
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰

ساعت:

۰۸:۳۰:۵۳

12 Apr 2021