۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۰
کد مطلب : ۴۷۰۹۸

چربی سوزی با خوردن قهوه قبل از ورزش

محققان به تازگی دریافتند مصرف نوشیدنی‌های کافئین‌دار باعث افزایش چربی‌سوزی حین انجام تمرینات ورزشی می‌شود.
چربی سوزی با خوردن قهوه قبل از ورزش
به گزارش جهانبین نیوز، قهوه، چای سبز و دیگر نوشیدنی‌های کافئین‌دار از جمله محصولاتی هستند که معمولاً افراد هنگام صبح مصرف می‌کنند. این نوشیدنی‌ها هم به افزایش انرژی فرد کمک می‌کند و هم در تناسب اندام موثر است. مطالعات نشان داده کافئین می‌تواند به افراد کمک کند تا با قدرت بیشتر، طولانی‌تر و با عملکرد بهتر ورزش کنند.
در مطالعه‌ای که به‌ تازگی انجام شده مشخص شد که مصرف کافئین نیم ساعت پیش از ورزش‌های هوازی می‌تواند در چربی‌سوزی موثر باشد.

ممکن است بتوان چربی‎‌سوزی بیشتر را پس از مصرف کافئین با رابطه کافئین و اسیدهای چرب بدن توجیه کرد. اسیدهای چرب باعث به وجود آمدن توده‌های چربی می‌شوند و انرژی بدن را تامین می‌کنند. کافئین به دلیل آزاد کردن آدرنالین باعث لیپولیز (فرایند تجزیه چربی) می‌شود. پس از آن اسیدهای چرب در خون آزاد، به عضله منتقل و انرژی تولید می‌شود.
 
مطالعات نشان می‌دهد که مصرف کافئین باعث بهبود عملکرد فرد در انجام تمرینات ورزشی به خصوص تمرین‌های استقامتی می‌شود. به علاوه مصرف کافئین بر انجام ورزش‌هایی مثل ورزش‌های گروهی، تنیس و گلف که نیاز به تمرکز و مهارت بیشتری دارند تاثیر می‌گذارد.
ممکن است آثار کافئین در این مطالعه به دلیل نخوردن غذا افزایش یافته باشد. اگر قبل از ورزش غذا نخوریم، اکسیداسیون چربی به طور طبیعی بالاتر می‌رود.
انتهای پیام/1029ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰

ساعت:

۱۱:۳۱:۱۹

5 Apr 2021