۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۲۰
کد مطلب : ۴۶۹۰۹
رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری:

دامداران و عشایر با رعایت فصل چرا، موجبات ابطال پروانه چرا را فراهم نکنند

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری تخلف دامدار را یکی از دلایل برای ابطال پرونده چرا عنوان و گفت: از دامداران و عشایر درخواست می‌شود فصل چرا را رعایت کنند و موجبات ابطال پروانه خود را فراهم نکنند.
دامداران و عشایر با رعایت فصل چرا، موجبات ابطال پروانه چرا را فراهم نکنند
فرامرز مردانی رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: توجه و رعایت قانون اساسی از سوی مردم بر هیچ کسی پوشیده نیست.
 
وی با اشاره به تبصره یک ماده ۴۷ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ادامه داد: طبق این قانون وظیفه سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مشخص شده است و صدور پروانه چرا برای عشایران را بر عهده این سازمان قرار داده است.
 
مردانی گفت: در این قانون ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری به تبع سازمان موظف هستند که سامانه‌های عرفی منطقه را شناسایی و به نام بهره‌برداران مرتع پروانه چرای دام صادر کنند.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پروانه چرای دام براساس ظرفیت مرتع صادر می‌شود تصریح کرد: طبق این پروانه تعدادی مشخص از دام در یک فصل و یک مکان مشخص در کارت پروانه چرا تحویل دامدار می‌شود.

وی تاکید  کرد: پشت کارت پروانه چرا، موارد قانونی ذکر شده است که برای آگاهی بهره‌بردار و عشایر است، در برگ دوم پروانه چرا از بهره‌بردار اثر انگشت جهت تعهد اخذ می‌شود.

مردانی اضافه کرد: بحث ورود و خروج عشایر به مراتع در پروانه چرا آورده می‌شود و اگر دامداری بخواهد خلاف این قوانین و مقررات عمل کند به‌عنوان خاطی شناخته می‌شود و منابع طبیعی و آبخیزداری و یگان حفاظت وظیفه برخورد قانونی با افرادی که خلاف قوانین و مقررات مندرج در کارت پروانه چرا را دارند را دارا است.

رئیس اداره مرتع منابع طبیعی و آبخیزداری چهارمحال و بختیاری بیان داشت: اگر دامدار بخواهد قبل از تاریخ معین شده دام را وارد مرتع کند یگان حفاظت از طریق ماده ۴۷ و مواد قانونی دیگر برای دامدار به‌عنوان دامدار متخلف پرونده تشکیل داده و به مراجع قضایی معرفی می‌کند.

وی افزود: برای دامدار متخلف یک رای صادر می‌شود و براساس این رای با دامدار برخورد می‌شود و جریمه دارد.

مردانی تخلف دامدار را یکی از دلایل برای ابطال پرونده چرا عنوان و یادآور شد: از دامداران و عشایر درخواست می‌شود فصل چرا را رعایت کنند و موجبات ابطال پروانه خود را فراهم نسازند.

انتهای پیام/۱۰۲۶ج
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

ساعت:

۰۹:۵۳:۲۸

8 Mar 2021