۰
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۰
کد مطلب : ۴۶۷۴۷
استاندار چهارمحال و بختیاری؛

سیاست های کلان در ایران حل نشود مشکلات اقتصادی حل نمی شود

اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: سیاست های کلان در ایران حل نشود مشکلات اقتصادی حل نمی شود،نباید برای کسب چند رای در خرداد ماه سال آینده بی خود به مردم آدرس غلط داد.
سیاست های کلان در ایران حل نشود مشکلات اقتصادی حل نمی شود
به گزارش جهانبین نیوز؛ اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری پیش از ظهر امروز در بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات استان اظهار کرد: فاز مطالعه، بررسی و اجرا  از هم متفاوت است، در صف اجرا نمی‌توان از مطالعه‌کننده ایراد گرفت.

وی با بیان اینکه وقتی در سالروز ملی صادرات برنامه‌ریزی می‌کنیم برای تجلیل از صادرکنندگان یعنی بازگشت به عقب اضافه کرد: باید مشکلات را بررسی کنیم و راهکار ارائه دهیم، اگر عملی نشد محل آن در این قبیل نشست‌ها و آیین‌ها نیست.

عباسی بیان داشت: برخی دولت‌ها معتقدند اگر اقتصاد توسعه پیدا کند و مشکلات اقتصادی حل شود، همه چیز ازجمله سیاست، فرهنگ و... حل خواهد شد، اما برخی دیگر بر این اعتقاد هستند که سیاست اگر در مسیر عقلانیت قرار گیرد سایر امور نیز توسعه می‌یابد.

استاندار چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: هیچ کدام از این شعارها در داخل میدان قابل اجرا نیست، تاکنون یک رئیس جمهور و یک رئیس مجلس مناسب پیدا نکرده ام، چگونه اینقد خوب هستند رای بالا با مشارکت بالا کسب می‌کنند اما بعدا عملکردشان ضعیف می‌شود یا اینکه مشکلات دیگری هم در این بین وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: عراق اگرچه با تحریم‌های آمریکا همراهی نکرد اما عوارض گمرک را سه برابر کرد تا عملا صادرات انجام نشود، مدیران باید بتوانند بین سیاست، فرهنگ، اقتصاد و... تعامل ایجاد کنند.

عباسی یادآور شد: قبل از برگزاری این قبیل جلسات لازم است نشست‌هایی تشکیل شود و مشکلاتی که مربوط به استان است مشخص و به مدیران مربوطه ابلاغ شود و درجهت رفع مشکلات کشوری نیز باید پیگیری‌ها در سطح کلان صورت گیرد.

استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: بخشی از مشکلات تولیدکنندگان به مسئولان استانی، بخشی به مقامات کشوری، دولتی و کلیات حکومت و قسمتی نیز به خود تولیدکننده بخش خصوصی مربوط است.

عباسی با اشاره به اینکه اگر سیاست‌های کلان در ایران حل نشود مشکلات اقتصادی هم حل نمی‌شود، تاکید کرد: نباید برای کسب چند رای در خردادماه سال آینده بی‌خود به مردم آدرس غلط داد، مذاکره همواره چهار حالت داشته برد برد، باخت باخت، باخت برد یا برد باخت، هیچ مذاکره‌ای صرفا برد برد نیست هر مذاکره‌کننده‌ای یا اول امتیاز می‌دهد تا امتیاز بزرگ‌تری بگیرد یا بنابر نیازشان به دنبال گرفتن امتیاز با دادن امتیاز است.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات جهانی و مشکلات با همسایه‌ها باید حل شود عنوان داشت: چرا عراق باید عوارض گمرکی را چند برابر کند؟

عباسی گفت: وقتی کارخانه‌دار نمی‌تواند صادرات داشته باشد و با مشکلات عدیده مواجه است قانون اجازه تعدیل کارگر را به او داده است و اگر کارگر حق و حقوقی دارد می‌تواند از طریق تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قانون کار مشکلش را پیگیری نماید.

انتهای پیام/ ۱۰۳۱ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۷:۰۰:۳۸

17 Feb 2021