۱
plusresetminus
تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۷
کد مطلب : ۴۶۷۳۲
مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری:

برف و باران چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری از ورود سامانه بارشی پربارش به این استان خبر داد و گفت: طی این مدت مردم، گردشگران, رانندگان، عشایر، کشاورزان و شیلات‌داران توصیه‌های ایمنی را با دقت اجرا کنند.
برف و باران چهارمحال و بختیاری را فرا می‌گیرد
مهران چراغ‌پور مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ از آغاز فعالیت یک سامانه بارشی از شب گذشته در این استان خبر داد و اظهار کرد: وزش باد شدید طی فعالیت این سامانه دور از انتظار نیست و این موضوع در گردنه‌های و ارتفاعات سبب بروز کولاک می‌شود.

وی تصریح کرد: توصیه می‌شود کسانی که قصد سفر به مناطق  کوهستانی و ارتفاعات استان را دارند تجهیزات لازم را به همراه داشته باشند.

چراغپور با اشاره به اینکه در مناطق گرمسیری استان مثل مال‌خلیفه، خانمیرزا، لردگان، بخش‌های جنوبی کیار و اردل بارش‌ها می‌تواند به‌صورت باران است اضافه کرد: در این محل‌ها احتمال طغیان رودخانه‌ها و مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود عشایر و دامداران طی این مدت در کنار آب و مسیر رودخانه‌ها تردد نداشته باشند.

چراغپور بیان داشت: شیلات‌داران توجه داشته باشند که طی این مدت نسبت به تنظیم آب استخرها اقدام نمایند.

وی شدت بارش‌ها را بیشتر برای نواحی غربی ازجمله شهرستان‌های کوهرنگ، اردل و فارسان، قسمت‌هایی از کیار، نیمه جنوبی استان به‌ویژه خانمیرزا و لردگان دانست و یادآور شد: طی روز پنجشنبه اکثر نواحی استان تحت پوشش این سامانه قرار خواهند گرفت.

چراغپور با بیان اینکه در زمان فعالیت این سامانه احتمال وقوع رعد و برق و صاعقه دور از انتظار نیست گفت: توصیه می‌شود در این مدت گردشگران و عشایر از ورود به ارتفاعات خودداری کنند.

مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری اضافه کرد: با خروج این سامانه و خصوصا برای روز جمعه و شنبه کاهش دما در اکثر نقاط و مه‌آلودگی برای قسمت‌های مستعد وجود دارد.

وی اضافه کرد: افرادی که قصد سم‌پاشی دارند روزهای جمعه و اوایل هفته آینده اقدام نمایند.

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

چهارشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۱:۵۵:۳۹

17 Feb 2021