۰
plusresetminus
تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۲
کد مطلب : ۴۶۶۵۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد؛

واکسیناسیون کووید ۱۹ در چهار محال و بختیاری آغاز شد

دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: فاز اول واکسیناسیون کووید ۱۹ در چهارمحال و بختیاری برای نیرو های آی سی یو آغاز شد.
واکسیناسیون کووید ۱۹ در چهار محال و بختیاری آغاز شد
به گزارش جهانبین نیوز ؛  دکتر مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اولین محموله واکسن کرونا با ۱۵۰ دز وارد استان چهارمحال و بختیاری شد.

وی با اشاره به اینکه اولویت اول  تزریق واکسن کادر درمان است گفت :  اولویت هایی که توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده شامل کادر درمان،  کهنسالان ، کهنسالان مستقر در مراکز سالمندنی و کسانی که بیماری زمینه ای دارند است.

شیرانی با اذعان بر اینکه به مرور همه افراد واکسناسیون می شوند بیان داشت :  اولین اولویت که از امروز و ابتدا شروع می شود ، کارکنان بهداشتی و درمانی هستند  که در آی سی یو ها و بخش های ویژه کرونایی خدمت رسانی می کنند.

وی با تاکید بر اینکه در استان ۲۶۰ نفر واجد شرایط داریم که در آی سی یو کار می کنند گفت : امروز واکسیناسیون با تزریق واکسن به چندین نفر شروع می شود .

شیرانی افزود: در مرحله اول ۱۵۰ نفر در استان واکسینه می شوند  و با ورود محلوله های بعدی ابتدا کل کسانی که در بخش های آی سی یو خدمت می کنند سپس با اولیت بخش های دیگر مثل بخش های اورژانس و بخش های دیگر و اضافه شدن واکسن ما بقی گروه ها نیز به تربیت اولویت واکسیناسیون می شوند.

وی خاطرنشان کرد : طبق تقسیم بندی انجام شده قبل از عید گروه های خاص و  در بهار کهنسالان و اولویت با کسانی است که در مراکز بهزیستی نگه داری می شوند و بعد از آن پنج سال به پنج سال در گروه های سنی واکسیناسیون انجام می شود.

شیرانی در پایان عنوان کرد : واکسیناسیون برای عموم از زمانی شروع می شود که خود ایران به تولید انبوه رسیده باشد و پیش بینی ما این است که تا زمستان سال آینده همه افراد واکسن را تزریق کرده اند.

انتهای پیام /۱۰۲۰ ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

سه شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۶:۰۴:۲۱

9 Feb 2021