۰
plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۸
کد مطلب : ۴۶۵۱۸
رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری:

اعتماد بی‌جا مهم‌ترین دلیل برای سوءاستفاده‌ها در اینستاگرام/خصوصی کردن پیج به معنای امنیت کامل نیست

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری گفت: مشکلات و سوءاستفاده‌های خانوادگی و عاطفی در اینستاگرام بیش از کلاهبرداری‌های مالی است و علت آن اعتماد بی‌جهت در این فضا است.
اعتماد بی‌جا مهم‌ترین دلیل برای سوءاستفاده‌ها در اینستاگرام/خصوصی کردن پیج به معنای امنیت کامل نیست
سرهنگ مرتضی عسگری رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری در گفت‌وگو با جهانبین نیوز؛ اظهار کرد: بسیاری از تهدیدات در فضای مجازی به علت عدم اطلاعات صحیح در این حوزه و نبود آگاهی کافی در این زمینه است.

وی با بیان اینکه جرایم رخ داده در فضای مجازی در دو بحث کلاهبرداری‌های مالی و جرایم مربوط به مباحث خانوادگی و عاطفی هستند افزود: در این بین جرایم مالی سهم بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری بیان داشت: این موضوع در تلگرام بیشتر به چشم می‌خورد، اما متاسفانه اخیرا جرایم در اینستاگرام هم افزایش یافته و در رقابت نزدیکی با تلگرام قرار دارد و می‌توان گفت گوی سبقت را از تلگرام ربوده است.

عسگری با تاکید بر اینکه فضای کلاهبرداری‌های مالی مانند یک بازار است و کلاهبرداران مشتری‌های خود را از بین اقشار خاصی انتخاب می‌کنند، اضافه کرد: این کلاهبرداری‌ها با عناوین مختلفی چون صیغه‌یاب، همدم‌یاب، هک وای فای، افزایش‌دهنده فالوور اینستاگرام و... قربانیان خود را به دام می‌اندازند.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در اینستاگرام بیان داشت: اخیرا شاهدیم که اینستاگرام تلفات بالایی می‌گیرد و این موضوع در مورد خانم‌ها بیشتر صدق می‌کند.

خصوصی کردن پیج به معنای امنیت کامل نیست

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری به سنین بحرانی دختران حاضر در اینستاگرام و ایجاد صفحاتی برای اثبات خودشان اشاره و گفت: عدم ایجاد فضای دوستانه در خانواده‌ها دختران را به این فضا می‌کشاند و پست‌ها، لایوها و استوری‌هایی که از عکس‌های شخصیشان منتشر می‌شود، راه را برای سوءاستفاده‌کننده‌ها باز می‌کند.

وی ادامه داد: مشکلات و سوءاستفاده‌های خانوادگی و عاطفی در اینستاگرام بیش از کلاهبرداری‌های مالی است و علت آن اعتماد بی‌جهت در این فضا است.

عسگری بیان داشت: کاربران اینستاگرامی این نکته را در نظر داشته باشند که پیج خصوصی تا ابد خصوصی نمی‌ماند و اعتماد بی‌جا به فالوورها تا به امروز قربانیان بسیاری گرفته است.

حریم خصوصی کاربران خط قرمز پلیس است

رئیس پلیس فتا چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه پلیس با اسکرین شات از هر محتوایی اگر شکل تهدید و سوءاستفاده به خود بگیرد برخورد می‌کند افزود: حریم خصوصی کاربران خط قرمز پلیس است و قربانیانی که بالای سن ۱۸ سال هستند بعد از مراجعه به پلیس می‌توانند ماموران را امین خود دانسته و مطمئن باشند موضوع به خانواده آن‌ها اطلاع داده نخواهد شد.

عسگری تاکید کرد: خانواده‌ها باید با فرزندانشان دوست باشند و اجازه ندهند مهر و محبت را در خارج از خانواده جستجو کنند.

انتهای پیام/1026ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۲:۴۳:۴۸

25 Jan 2021