۰
plusresetminus
تاریخ انتشاريکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
کد مطلب : ۴۶۵۰۷
امام‌جمعه فارسان؛

مهمترین شرط بالندگى و پشتوانه بازار، سرمایه است

حجت‌الاسلام محسن ملک پور امام‌جمعه فارسان گفت: حق این مردم صبور و نجیب نیست كه اینگونه در تنگى ، سختى، معیشت و زندگى دچار صدمات و شوک‌های ناشى از كم تدبیرىها و ناهماهنگىها شوند
مهمترین شرط بالندگى و پشتوانه بازار، سرمایه است
حجت‌الاسلام محسن ملک پور در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز پیرامون اوضاع بورس گفت: این روزها بازار بورس حال و روز خوشى ندارد.

وی افزود:در اوضاع كنونى بیشترین ضرر زیان شامل سهامداران خرد خواهد شد كه با اعتماد به فراخوان‌هاى دولتمردان به میدان آمده‌اند و علاوه بر از دست دادن سود یا سرمایه، اعتماد خود را به نظام ادارى از دست داده‌اند و در نتیجه سرمایه اجتماعى نظام آسیب‌دیده است.

ملک پور بیان داشت:  دولت باید هرچه سریع‌تر اولاً درباره چرایى وضعیت كنونى پاسخ دهد و ثانیاً آشفتگى در سیاست‌گذارى و مدیریت بازار را پایان دهد.

وی تصریح کرد: مجلس و قوه قضاییه به‌عنوان دو قوه نظارتى باید باتدبیر و براى حمایت منطقى از مردم وارد عمل شده و به دولت كمك كنند و دولت نیز این كمك‌ها را مشتاقانه بپذیرد.

ملک پور اظهار داشت:  همه مسئولان باید بدانند مهم‌ترین شرط بالندگى و پشتوانه بازار سرمایه، اعتمادى است كه سرمایه‌گذاران حقیقى به بازار دارند. این اعتماد نباید به خاطر برخى از كارهاى اشتباه و بعضاً دعواهاى سیاسى و جریانى از بین برود.

امام‌جمعه فارسان گفت:  سرمایه‌گذاران حقیقى كه با پول‌هاى خرد وارد این بازار شده‌اند، احتمال دارد براى همیشه از آن خارج شوند و دیگر برنگردند. مهم‌تر از هر چیز اعتماد عمومى و سرمایه اجتماعى است كه دچار آسیب خواهد شد. حق این مردم صبور و نجیب نیست كه این‌گونه در تنگى و سختى معیشت و زندگى دچار صدمات و شوک‌های ناشى از كم تدبیرى‌ها و ناهماهنگى‌ها شوند.
 
شخصی در اوج تبلیغات سال 92  گفت : با چه حقی هر روز دست‌تو جیب مردم می‌کنیم و پول مردم را نصفش برداشت می‌کنیم؟ ارزش پول ملی را نصف کرده‌ایم و هنوز هم شعار می‌دهیم؟ امروز خودش همین کار را می‌کند.... مطالبه گری‌هایی نمود که امروز خودش باید پاسخ دهد.

انتهای پیام/530پ
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹

ساعت:

۱۱:۰۲:۱۴

24 Jan 2021