۰
plusresetminus
تاریخ انتشارجمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۷
کد مطلب : ۴۵۹۵۳
هم زمان با هفته بسیج؛

طرح نذر سرخ در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود/ استقبال خوب مردم از طرح نذر سرخ 

مسئول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی- درمانی هاجر(س) شهرکرد گفت: در روز اول طرح نذر سرخ  اطلاعیه از بخش‌ها و اقشار مختلف همچون نیروهای نظامی، پرسنل بیمارستانی و... اعلام آمادگی کردند تا در این طرح مشارکت داشته باشند، اولین گروهی که آمادگی خود را اعلام کرد حلقه جهادی شهید آوینی بیمارستان هاجر(س) و پرسنل بهبود یافته از کرونای این مرکز بودند.
طرح نذر سرخ در چهارمحال و بختیاری اجرا می‌شود/ استقبال خوب مردم از طرح نذر سرخ 
صدیقه حیدری امروز مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد در گفتگو با خبرنگار جهانبین نیوز گفت: با توجه به کمبود شدید خون و فرآورده‌های آن، به‌ویژه  پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونا بعد از  چهار هفته پس از بهبودی در وضعیت کنونی از شهروندان در چهارمحال و بختیاری تقاضا می‌کنیم دراین امر خداپسندانه نذر خون شرکت کنند.

مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشیدرمانی هاجر (س) شهرکرد افزود: در شرایط فعلی بیماران بسیاری هستند که نیاز مبرم به خون یا فرآورده‌های آن دارند، این بحث درخصوص بیماران کرونایی نیز صدق می‌کند، چراکه یکی از درمان‌هایی که برای درمان کووید۱۹ بکار گرفته می‌شود پلاسما درمانی با استفاده از خون بهبودیافتگان از کرونا است.

وی ادامه داد: با توجه به موارد ذکر شده در بالا و با عنایت به اهمیت موضوع اهدا خون، بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد اطلاعیه‌ای صادر کرده و در این اطلاعیه از مردم استان چهارمحال و بختیاری خواست تا با اهدای خون خود به کمک کلیه بیمارانی که در این شرایط سخت نیازمند خون هستند بشتابند.

 حیدری عنوان کرد: در طرح (نذر  هدیه سرخ) از مردم متقاضی اهدای خون خواسته شده است، نام، نام خانوادگی، شماره تماس و گروه خونی خود را با شماره تلفن‌های سازمان بسیج جامعه پزشکی چهارمحال و بختیاری (۰۳۸۳۳۳۴۹۰۹۷) و یا بیمارستان هاجر (س) شهرکرد، کانون بسیج جامعه پزشکی یاازطریق پیام به  شماره09361604094 اعلام نمایند.

مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد اضافه کرد: بعد از اعلام موارد خواسته شده با شماره‌های ذکر شده یک بانک اطلاعاتی تهیه شده و به مرور از طریق سازمان انتقال خون استان با افراد داوطلب که مشخصات آن‌ها ثبت شده است تماس گرفته می‌شود تا برای اهدا خون مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: این تدابیر برای جلوگیری از تجمع احتمالی افراد داوطلب اهدا خون اندیشیده شده است تا مردم در محیطی امن و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی بتوانند برای اهدای خون به مراکز مربوطه مراجعه کنند.

حیدری یادآور شد: مدت زمان ماندگاری خون تنها ۳۵ روز بوده و لازم است به تناوب اهدا خون انجام شود تا بتوان ذخایر خونی مطمئنی در استان و کشور فراهم شود.

 مسؤول بسیج جامعه پزشکی مرکز آموزشی_درمانی هاجر (س) شهرکرد درخصوص استقبال از طرح نذر سرخ گفت: روز اول صادر شدن اطلاعیه از بخش‌ها و اقشار مختلف همچون نیروهای نظامی، پرسنل بیمارستانی و... اعلام آمادگی کردند تا در این طرح مشارکت داشته باشند، اولین گروهی که آمادگی خود را اعلام کرد حلقه جهادی شهید آوینی بیمارستان هاجر (س) و پرسنل بهبود یافته از کرونای این مرکز بودند.

وی تاکید کرد: طرح نذر سرخ همزمان با آغاز هفته بسیج در استان چهارمحال و بختیاری اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/1030ج
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

يکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۹

ساعت:

۰۹:۱۶:۵۶

22 Nov 2020