۰
plusresetminus
کشاورزی در چهارمحال و بختیاری از اهمیت بالایی برخوردار است و سرمایه گذاری در این بخش می تواند به جهش تولید نیز کمک کند.
توسعه بخش کشاورزی زمینه ساز تحقق جهش تولید/جذب سرمایه گذاری در بخش کشاورزی ضرورت دارد
به گزارش جهانبین نیوز؛ توسعه کشاورزی از اهمیّت بالایی برخوردار است، به صورتی که امنیّت غذایی را در جامعه داخلی تأمین می‌کند، صادرات را توسعه می‌بخشد، باعث کارآفرینی و درآمدزایی در جوامع روستایی می‌شود، موجب حفظ منابع طبیعی و محیط زیست می‌شود و همچنین در از بین بردن فقر و کم‌رنگ کردن اختلاف طبقاتی نقش مهمّی ایفا می‌کند.

طبیعتا توسعه یک صنعت، نیازمند سرمایه‌گذاری وسیع و برنامه‌ریزی شده در قسمت‌های مختلف آن است؛ امّا برای توسعه این بخش مهم، ابتدا باید سرمایه را صرفِ زیرساخت‌هایی کرد که اهمیت زیادی دارند.

فرصت های سرمایه گذاری در بخش کشاورزی چهارمحال و بختیاری مهیا است

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری  با اشاره به بهره گیری از فرصت های سرمایه گذاری  در کشاورزی اظهار داشت : با وجود فرصت های متنوع ،سود آوری بالا و تنوع فعالیت های بخش کشاورزی زمینه برای ورود سرمایه گذاران در این بخش فراهم شده است

عطالله ابراهیمی افزود : تنوع اقلیمی چهارمحال و بختیاری،شرایط مناسب خاک،رتبه های برتر در  برخی محصولاتی کشاورزی از نظیر بادام ،هلو و... و رتبه برتر تولید ماهیان سردابی بستر های سرمایه  گذاری در این بخش را فراهم کرده است.

وی ادامه داد: استفاده از روش‌های آبیاری نوین، توسعه کشت‌های گلخانه،‌ کشت گیاهان دارویی و گسترش صنایع تبدیلی و غذایی از دیگر راهبردهای جهاد کشاورزی است که در هرکدام از این موارد شرایط برای سرمایه‌گذاری سودآور مهیاست.

ابراهیمی با اشاره به فرصت‌های سرمایه‌گذاری در  حوزه تولیدات دامی  چهارمحال و بختیاری  نیز بیان کرد: در تولید محصولات دامی نیز  چهارمحال و بختیاری از گذشته‌های دور یکی از قطب‌های اصلی پرورش دام و طیور کشور بوده و هم‌اکنون نیز بسیاری از تولیدهای دامی استان علاوه بر تامین نیاز بازار استان  به سایر نقاط کشور صادر می‌شود.

وی به توسعه درون زا در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت : رونق و توسعه بخش کشاورزی مقدمه توسعه  هم بخش های  اقتصادی چهارمحال و بختیاری است.

ابراهیمی به  تکمیل زنجیره تولید در بخش کشاورزی تاکید کرد و افزود : تکمیل زنجیره های بخش کشاورزی و دانش بنیان کردن فعالیت های بخش کشاورزی، راهکاری توسعه کسب کارهای بخش کشاورزی است.

به گزارش جهانبین نیوز؛ با سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی علاوه بر سود شخصی سهم بزرگی در رونق اقتصاد کشورمان پیدا می‌کنیم. اگر در زمینه کشاورزی و فعالیت‌های مربوط به آن شاغل می‌باشید و یا علاقمند به سرمایه گذاری در کشاورزی هستید.

انتهای پیام/1020ج
 
 
 
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

تاريخ:

پنجشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۹

ساعت:

۰۸:۳۵:۰۷

19 Nov 2020